Minu 2021

Nagu juba traditsiooniks saanud, toimub tagasivaade aastale küsimustele vastates. Eelmiste aastate kokkuvõtteid saab lugeda siit: 20202019201820172016201520142013 ja 2012.

Kui teised vigastused on nagu ära kadunud, siis see kraaps on endiselt nähtav. Uueks suveks ehk läinud.

1. Mida sa tegid aastal 2021, mida sa polnud varem teinud?
See on alati nii keeruline küsimus! Raske meeles pidada, mida siis terve aasta jooksul teha sai. Aga natuke meenutamist ja kolm esimest kogemust jõudsid lõpuks kohale: Esmalt vast ainulaadne võimalus istuda läbirääkimiste laua taga, kus minu vastas oli sedavõrd suure väärtusega firma. Teiseks, jõudsin televisiooni! Kes ei näinud, siis Ringvaade on täiesti järelvaadatav! Ja kolmandaks see, et ma käisin maastikurattaga allamägesõitu nautimas!

2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi?
Ei ole lubadusi andnud, ei kavatse ka nüüd.

3. Kas keegi su lähedastest sünnitas?
Hmm… ei? Kui ma just kedagi nüüd ära ei unusta.

4. Kas keegi su lähedastest suri?
Õnneks mitte.

5. Mida sa sooviksid omada aastal 2022, mis puudus aastal 2021?
Uhh.. üleeelmine aasta kirjutasin, et päris oma kodu. Eelmine aasta kirjutasin, et tänu Breckis elamisele ja Carlosele (kes on meie korterikaaslane), seda enam väga ei igatsenud. Nüüd, 2022. aastaks tooks aga sama mõtte tagasi – päris oma oma kodu oleks äge.

6. Mis riike külastasid?
USA, Eesti ning vahemaandumiste tõttu ka Soome ja Suurbritannia. Need kaks viimast olid küll sellised, kus ma lennujaamast välja ei astunud, ent teoorias võib kirja panna küll? Vastavalt harjumusele paneks kirja ka uue USA osariigid, kus nüüd käidud. Kui eelmine aasta tuli neid päris mitu, siis see aasta lisandus vaid Utah (esimene reis ja teine reis). Tegin küll ka väga toreda reisisutsu New Yorki, ent seal olin varem käinud ja uuena see nimekirja ei läinud.

7. Mis kuupäev aastast 2021 jääb igaveseks su mällu? Miks?
Aasta jooksul juhtus väga palju olulist ja põnevat, ent ei ütleks, et ükski kindel kuupäev on mällu raiutud. Aga kui valida siiski üks kuupäev, siis sobib kenasti 1. juuni ehk päev, mil tähistasime oma neljandat pulma-aastapäeva. Tähistamiseks planeerisime reisi Pagosa Springsi, kuhu esimest korda sattusime märtsikuisel Wolf Creek suusareisil ja teadsime, et tahame tagasi minna.

8. Mis oli su suurim läbikukkumine?
Ahh, kopeerin eelmise aasta vastust: “Ma ei teagi, kas saaks otseseselt mingeid läbikukkumisi esile tuua. Päris puusse vist millegagi ei pannud ning lihtsalt õppetunde, no neid oli.”

Tegelikult sai see ost tehtud mitu aastat tagasi, aga läbikukkumine on siiski ilmne ka nüüd. Ehk siis auto, mis osutus täiesti parsaks ja mille me nüüd lõpuks maha kandsime. Oleksime võinud seda juba varem teha ja oleks väga korralik kooliraha maksmata jäänud. Või pigem, kooliraha eest oleks juba enam kui pool uue auto hinnast ära makstud.

9. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse?
Oi ma sain vinge päikesepõletuse! No ikka nii vinge, et istusin nädalate viisi hommikuti ja õhtuti jaheda veega täidetud vannis, et olukorda natukenegi leevendada. Paistes, punane ja lõpuks väikesed villid (mis oli osaliselt täitsa äge vaadata). Korrata siiski ei tahaks.

Ühtegi suuremat põdemist õnneks ei meenu. Vigastuse alla võib samas vist lugeda ka selle, kuidas ma kevadel kas läbi põlesin või tõesti sinna äärele jõudsin. Igal juhul lõpetasin suusapatrulli hooaja poole päeva pealt, et natukene aega maha tõmmata. Nüüd proovin ajaplaneerimisega targem olla.

10. Möödunud aasta parim ost.

Uus sülearvuti! On elu ikka tunduvalt lihtsamaks ja töötegemise tunduvalt kiiremaks muutnud.

Fairplay kohvikus NaNoWriMo kirjatükiga tegelemas.

11. Kelle käitumine teenib sult aplausi
Hunter, kes on meie suusapatrulli uus direktor ning võrdlemisi lühikese aja jooksul on ta teinud üksjagu põnevaid ja meeldivaid uuendusi. Lisaks olen päris kindel, et suuresti tänu temale läks meie ametiühingu lepingu läbirääkimise protsess sedavõrd kiiresti.

12. Kelle käitumine ajab südame pahaks?
Ei tule ühtegi konkreetset nägu ette.

13. Kuhu läks enamik su raha?
Elamiseks?

14. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas?
Oi, neid oli ikka väga mitu asja! Esiteks meie Eesti Noortekirjanduse Ühingu tegevuse käimalükkamine. Teiseks Colorados ringireisimine, mida varasemalt liigagi vähe tehtud. Kui blogipostid jäid kahe silma vahele, korjasin need, mis muidu mainimist ei leidnud, siia kokku. Enda pettumuseks avastasin, et nii mõnigi matk ei olegi mul blogisse jõudnud. Ups:

Kolmandaks reis New Yorki ja ka Eestisse.

Neljandaks minu kümnenda raamatu, “Minu Colorado“, ilmumine! See oli tõesti midagi, mis ajas elevusse ja tegi rõõmu ja ajas närvi. Absoluutselt kõike korraga! Minu sarja jaoks kirjutamine oli kohe kindlasti üks selline täitunud unistus. Kasvõi seetõttu, et mu reisimisteekonna algus ulatub tagasi aega, mil võtsin kätte ja lugesin läbi “Minu Alaska”. Ja nüüd on minu enda kirjutatud teos samas sarjas! Lugege, arvustage ja nautige!

Peaaegu jooksu pealt sai ka esitlus korraldatud!

15. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2021 meenutama?
Kui nüüd Spotify muusikarakendust uskuda, siis number 1 oli P!nk “Cover Me In Sunshine“.

16. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa:
I õnnelikum või kurvem? Õnnelikum
II kõhnem või paksem? Paksem
III vaesem või rikkam? Rikkam

17. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud?
Veelgi rohkem Colorados ringi reisinud! Me tegime seda küll üksjagu, ent parimad ajad telkimiseks läksid kahjuks Bryani jalavalu nahka. Uue operatsiooni järel see õnneks küll leebus, aga siis oli juba sügis ja muud plaanid.

18. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud?
Üle mõelnud

19. Kas sa armusid aastal 2021?
Täitsa üks ja sama inimene, endiselt.

21. Mis oli su lemmik sari või telesaade?
Oi, neid jagus! Algul ei osanud kohe validagi ja kirjutasin terve rodu erinevaid, ent siis õnneks meenus Amazon Prime’i “The Boys”. Algul mõtlesin küll, et mingid järjekordsed superkangelased, kellest tänu Marveli ja DC tegevusele on lausa üleküllus, ent õnneks on see seriaal pisut teine tera. Selle sarja superkangelased pole kohe kindlasti paari väikese veaga üliinimesed ning nagu muudes valdkondades, on ka siin oodata korruptiivseid tegelasi. Lisada juurde ootamatud pöörded, arenevad tegevused ja saabki seriaali, mille olemasolevad hooajad võib ühe jutiga ära vaadata.

Lisaks võitjale tooksin siis aga välja ka seriaalid, mis olid võidule lähedal: “Bridgerton”, “WandaVision”, “Sex Education” ning “Squid Game”.

22. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud?
Vihkamine on endiselt sedavõrd karm sõna, et vist ei ole kedagi siia alla mahutada.

23. Parim raamat, mida lugesid?
Vaatame kohe, millised raamatud said Goodreads lehel minult 5 punkti:

Üllatavalt palju 5 punkti pälvinud raamatuid. Ei teagi, kas sattusin sedavõrd heade raamatute otsa, või olen lihtsalt leebemaks muutunud?

24. Mis oli su suurim muusikaline avastus?
Ausalt öeldes ei meenu ühtegi muusikalist avastust. Pigem liigitaks siia alla kaks taskuraadiot. Ma pole varem kuidagi ree peale saanud. Kui, siis muu tegevuse kõrvale vaatan pigem seriaale (kasvõi neid, mida juba kolm korda näinud), ent Vaili tööle ja tagasi koju sõites osutusid taskuraadiod just selleks õigeks valikuks. Tööle sõites ikka Kogumispäevik, koju sõites Revisionist History.

Näide Vaili ühest väiksemast väljakust. Purskkaevusid jagub küll seal iga nurga peale.

25. Mida sa tahtsid ja said?
Et “Minu Colorado” ilmuks siis, kui ma Eestis olen. Ja no jõudiski! Tänusõnad ja kummardus kirjastusele ning trükikojale, et see tehtud sai!

26. Mis oli selle aasta parim film?
Uhh… Hea küsimus. Ma proovisin meelde tuletada, mis filme ma üldse see aasta vaatasin. Lõpuks tulid küll mingid linateosed meelde, ent suurem osa neist sai vaadatud taustaks ja ajatäiteks. “A Boy Called Christmas” on hetkel ainus, mida oskan vastuseks pakkuda. Kes teab, äkki vaatasin jaanuari või veebruarikuus ka midagi head, ent see on ammu mälust läinud…

27. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said?
Sain 30. aastaseks. Tähistasime rongisõidu ning õhtusöögiga. Nagu alati, kirjutasin sellest ka blogipostituse ja nagu alati, ei läinud me otse rongisõitu nautima, vaid ma lasin meil ikka siin ja seal tiirutada.

28. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks?
Kui me oleksime saanud suvel veel rohkem Colorado peal ringi reisida. Üks Colorado rahvuspark jäigi külastamata. Samas ei ole mul aga mõtet taga nutta mingeid teoreetilisi plaane. Sai siiski väga palju nähtud ja kogetud.

29. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili?
Natukene kõike! Talveriided, suvised kleidid ning sõrmused, kõrvarõngad ja kaelakeed!

30. Mis sind mõistuse juures hoidis?
Alates mai keskpaigast tõdemus, et ma ei saa kogu aeg töötada ja mul on vaja aega maha võtta. Suvi oli selles osas õnneks juba palju parem ja tasapisi õpin, et mul peab olema ka täiesti vabasid päevi. Ja see ei tähenda, et vaba “päevatööst”, vaid et ma ka ei kirjuta!

31. Milline kuulsus sulle kõige rohkem sulle meeldis?
Ei löö hetkel kedagi ette.

32. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas?
Texase hullumeelne abordiseadus!

33. Keda igatsesid?
Ahh, vana hea sõbrad ja pere!

34. Kes oli parim uus tutvus?
Cass ehk mu töökaaslane Vailist. 4-5 päeva nädalas koostöötamist ja koos kirumist on hea viis, kuidas üksteist rohkem tundma õppida! Kahjuks hetkel ei ole temaga nüüd pikalt suhelnud. Selles osas on talv halb, et niisama Vaili sõitma ei kipu (kiirtee on põhimõtteliselt üle päeva umbes…) ja praeguse omikroni variandi tõttu on tal tõenäoliselt ka käed-jalad tööd täis.

35. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2021 õpetas.
Puhkuseta ei saa!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s