Ja ilmunud on: “Minu Colorado”

Minu kümnes raamat on natuke teistmoodi. Esimest korda ei sukeldu ma väljamõeldud maailma, vaid kirjutan täitsa oma elust. Mõned inimesed kuulsid raamatust juba siis, kui ma alles kirjutasin, ent laiemalt kuulutama ei kippunud. Kartsin, et no äkki mõtleb kirjastus viimasel hetkel ümber. Aga kuna nüüd on tekst toimetatud, kaanekujundus olemas ja raamat trükikojast väljas siis keegi enam vast ümber ei mõtle. Ehk, ilmunud on minu kümnes raamat “Minu Colorado”!

Ma mäletan ülihästi, et sõitsime parasjagu Bryaniga Fairplayst Denveri poole, kui lugesin Epu saadetud kirja, et äkki ma tahaksin proovika kirjutada. Oleks ma roolis olnud, oleksin vist suurest üllatusest kraavi sõitnud! Ma olen Minu-sarja suur fänn ning “Minu Alaska” on üheks põhjuseks, miks ma üldse piiri taha jõudsin. Võimalus ise ka selle sarja jaoks raamat kirja panna?! Vau! Ja! Otse loomulikult! Ainus, mis kahtlema pani, oli tõsiasi, et Epp saatis selle kirja 2018. aasta aprillis. Sel ajal polnud ma isegi veel ametlikult ju USAsse kolinud, ootasin alles paberimajandust. Ja kuidas siis selle põhjal tervest osariigist kirjutada? Aga proovikas telliti, kiideti heaks ja ühel hetkel panime tähtaja paika.

Ma ise tundsin, et 2021. aasta sügis kõlab sobivalt. Plaanisime 2020. aasta suve veel Uus-Meremaal veeta ning sealt edasi oleks siis puhas Coloradokas olnud. 2020. aasta suve olime küll hoopis Floridas, ent hakkasin materjali ja mõtteid koguma ning vist siis 2021. talvel alustasin kirjutamist. Plaanisin stabiilselt peatükk-peatüki haaval kirjutada aga see idee läks nagu ta läks ja lõpuks jäi lõviosa ikkagi suveperioodi. Sügiseks ta igal juhul valmis sai!

Esitlus Raplas! Täpselt enne seda, kui ma tagasi Coloradosse liigun. No nii ilusti läks! Kohapealt saab ka raamatut osta, nii et tulge aga kohale!

Ja muide, raamatusse piltide valimine oli palju raskem kui ma arvasin! Ma kogusin alguses kõik pildid, mida kasvõi natuke kaalusin, ühte kausta kokku. Neid tuli üle 300… Vaja oli jõuda nii 50 pildini… Ja siis ma siin valisin. Käisin muudkui kausta läbi, iga korraga kustutasin nii viis kuni kümme pilte. Keeruliseks tegi asja see, et väga paljud hetked on mulle olulised ja tähtsad, ent kas ka lugejale? Mina vaatan, et kõik viis suusatamise pilti on nii erinevad ja täiesti omamoodi taustaga, ent lugeja jaoks on kõik viis ju põhimõtteliselt sama: keegi suusatab! Ühel hetkel võtsin Bryani appi, kes ka siis oma arvamust jagas ning lõpuks jäi alles 75 pilti. Vot sealt edasi ei osanud ma enam küll midagi ära võtta ja saatsin kujundaja poole teele.

Kaanepildi valik oli aga lihtne – pilte läbi vaadates leidsin ühe sobiva variandi ja ühtegi konkurenti ei tekkinud. Sellel pildil on olemas kõik, mis iseloomustab Minu Coloradost. On suusad, lumi, mäed, kaunis vaade ning siis action, mis pildile jäi plahvatuse kujul!

Pilt ise on tehtud meie Peak 6 laviinikontrolli ajal, kus proovisime karniisi lahti murda ning selle jaoks siis matsime pommi lume sisse. Selliselt viskab plahvatus ka hunniku lund taevasse. Kui pomm lihtsalt lume peale jätta, käib pauk küll aga jääb must laik ehk kaunist lumepurskkaevu küll ei tule.

Varsti on ehk uuesti nii palju lund!

Ma jään huviga ootama, kuidas lugejatele meeldib. Võin siin ette ära öelda ka selle, et kui keegi kurdab, kui pikk see raamat sai, siis ma oleks hea meelega veel ja veel lugusid lisanud! Ühe loo, meie kullakallid VIPid, lisasin pärast peamist keeletoimetust, sest no see oli minu meelest nii vajalik. Siis tahtsin lisada loo sellest, kuidas päästekelgu kett oli valesti kinnitatud ja me harjutamise ajal metsikul kiirusel allamäge kihutasime, kaks päästekelgus istuvat patrulli valmis välja hüppama. Aga ühel hetkel peab punkti panema ja toimetaja õrnal end kindlal soovitusel sai see ka tehtud.

4 kommentaari “Ja ilmunud on: “Minu Colorado”

  1. Sinu sooja saia juba loen,vaikselt ja nautides! 😀
    Raske on raamatut kõrvale panna, kuidagi ei taha ,et see läbi saaks,sest see on liialt hea.🙂

  2. Ohoo, milline vahva uudisteos 🙂
    Palju õnne ja vahvat kohtumist lugejatega (mul on pisut kahju, et ei saa tulla, sest samal päeval teatrikülastus plaanis). Tore oleks olnud autoriga kohtuda.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s