“Medaljon” (2009, 2019)

Kirjaniku pilgu läbi:

Minu esimene kullake. Tekst, mis oli järjejutt ja sai raamatuks poolkogemata. Aga ilma milleta ei oleks ka kõiki neid järgmisi raamatuid. Äge. Väga äge.

Medaljoni hakkasin kirjutama 14aastaselt eelkõige reaalainete tunni ajal valgete kaantega kaustikutesse, mis on siiani alles. Kaaned kaunistatud ning vihikuservad täis märkeid selle kohta, mitmes kuupäev või mis kellaaeg parasjagu on. Eriti huvitav on vaadata oma käekirja muutust, sest kui ma ära tüdinesin, siis veidi jälle täiustasin.

Lisaks mõndadele sõbrannadele said seda lugeda ka foorumid.org liikmed. Panin “Medaljoni” järjejutuna sinna üles ning see foorum ongi põhjuseks, miks “Medaljon” ja tegelikult ka teised kaks raamatut on olemas paberkujul. Nimelt sealsed kasutajad informeerisid mind noorsooromaani võistlusest ja soovitati sinna ka saata. Käsikirja ülevaatamine oli küll vinge, sest meie tollane arvuti ütles õigel ajal üles. Aga foorumist tulid ka inimesed appi, aidates kirjavead üle vaadata jms ning sain õnneks tähtajaks valmis. Viisin kohale ning tükk aega hiljem tuli e-mail, kutsega tulemuste väljakuulutamisele ja seal selgus, et saavutasin kolmanda koha. Nii sündis mu esimene raamat. 

Kirjastus:

Tänapäev (2009)

Heli Kirjastus (2019)

Kokkuvõte:

Viieteistaastaselt võib elu ühe hetkega uue suuna võtta. Selles veendub ka Heidi, kelle täiesti tavaline koolipäev lõppeb peaaegu jõkke kukkumisega. Salapärane võõras, kes purjus neiu surmasuust päästab, toob ta ellu rohkemgi, kui tüdruk arvata oleks osanud.

Pidevad tülid nooremat venda eelistava emaga, alati tööl olev isa ning rahulolematus koolieluga lükkavad Heidit oma vanast elust veelgi kaugemale ning igapäevaseks saavad hoopis peod ja uute sõpradega ajaveetmine. Ootamatu uudis seab aga uue elukorralduse küsimärgi alla ning tehtud otsus mõjutab kogu ta ülejäänud elu.

„Medaljon“ on kirjanik Ene Sepa esimene raamat, mille kirjutamist alustas autor vaid neljateistaastasena. Populaarne noorteromaan sai 2008. aasta Tänapäeva Noorteromaani võistlusel 3.koha ning 2009. aastal Tallinna Keskraamatukogus aasta jooksul enim loetud lasteraamatu auhinna “Järje hoidja”.

Tunnustus:

Lingid: