Minu 2020

Nagu juba traditsiooniks saanud, toimub tagasivaade aastale küsimustele vastates. Eelmiste aastate kokkuvõtteid saab lugeda siit: 2019201820172016201520142013 ja 2012.

1. Mida sa tegid aastal 2020, mida sa polnud varem teinud?
Olin Delfi esilehel. Jess! Kes ei  jõudnud lugeda siis palun, link on siin. Kommentaarid on omaette huumor. Sain sealt enda kohta igasuguseid huvitavaid asju teada. Minu meelest oli kõige huvitavam kommentaar see, kus keegi teadvustas, et USA suusapatrullid on enamjaolt paaripäevalise meditsiinikoolituse läbinud seiklushimulised noored. No läheb jälle sinna auku, et kui asjast üldse midagi ei tea, kas on mõtet oma rumalust näidata? Olgu, tegelikult oli neid esmakordseid asju rohkemgi, ent kuna need mahuvad teiste punktide alla, sai minu 15-minutiline kuulsusehetk siia ka valitud.

Põhjus, miks ma Delfisse ära eksisin

2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi?
Ei ole lubadusi andnud, ei kavatse ka nüüd.

3. Kas keegi su lähedastest sünnitas?
Onutütrel sündis tütar. Kui see välja jätta, siis vist ei. Kui ma just kedagi nüüd ära ei unusta.

4. Kas keegi su lähedastest suri?
Õnneks mitte.

5. Mida sa sooviksid omada aastal 2021, mis puudus aastal 2020?
Uhh.. eelmine aasta kirjutasin, et päris oma kodu. Samas, elades nüüd Breckis ja korterikaaslaseks on Carlos, ei ole enam nii väga põhjust kurta. Koera ei saa korterisse võtta, muidu oleks see 2021. aasta plaan.

6. Mis riike külastasid?
USA, Eesti ning vahemaandumiste tõttu ka Soome ja Taani (esimest korda!). Soomes läksin lennujaamast otse sadamasse, aga Taanis sain vähemalt Kopenhaageni peal ringi ka jalutada. Vastavalt harjumusele paneks kirja ka uued USA osariigid, kus nüüd käidud. Autoga Floridasse ning tagasi sõitmine täiendas seda numbrit päris kenasti: Florida, Tennessee, Georgia, Missouri, Kansas, New Mexico, Oklahoma, Arkansas, Alabama ja Mississippi.

Tuuline ja külm Kopenhaagen

7. Mis kuupäev aastast 2020 jääb igaveseks su mällu? Miks?
14. märts, kui kuurort päevapealt kinni pandi. Sel hetkel puudus ka teadmine, mis saab sissetulekust, kuidas toime tuleme jne.

8. Mis oli su suurim läbikukkumine?
Ma ei teagi, kas saaks otseselet mingeid läbikukkumisi esile tuua. Päris puusse vist millegagi ei pannud ning lihtsalt õppetunde, no neid oli.

9. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse?
Kas päikesepõletus loeb? Kui jah, siis sellest muidugi ei pääsenud, arvestades seda, et veetsin poolteist kuud Floridas. Enamjaolt suutsin end kenasti hoida aga üks päev oli ikka oi kui valus olla…

Ja muidugi Key Westis läks kalatoitmine selliselt, et kala lahkus koos väiksema kalaga ja mu nahatükkidega. See oli ka huvitav.

See peaks olema too päev, kui jalad olid nii nii ära põlenud ja nii valused.
Amps!

10. Möödunud aasta parim ost.
Ei suutnud ühte valida ehk siin siis TOP 3: Klaviatuur, piimavahusti ja no muidugi mu liivakell ka, mida ma juba mitu mitu aastat olen tahtnud!

11. Kelle käitumine teenib sult aplausi
Bryan ja Carlos. Klassika.

12. Kelle käitumine ajab südame pahaks?
Oeh… Ma arvan, et hea ülevaate annab see postitus.

13. Kuhu läks enamik su raha?
Kui ma ütlen, et pandeemiaga toimetulemiseks, siis see peaks hõlmama vast absoluutselt kõike .

14. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas?
Meil on mõttekaaslastega üks ülivinge idee aga millest ma hetkel lähemalt rääkida ei taha. Ootan kuni põhiplaan paigas ja küll ma siis juba jagan infot kõigile, kes vähegi kuulda viitsivad (ja ka neile, kes ei viitsi). Aga kuna see oleks selline poolik vastus, siis lisame teise veel: hiiglaslike lamantiinide ehk merilehmade seltsis ujumine! See oli nii äge ja ootamatu ja võrratu kogemus! Ja tegelikult ka Key Westi külastamine, Universal Studio ning Disney Worldi külastamine ja lõpuks ometi Katiga koos ratsamatkale jõudmine!

15. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2020 meenutama?
Paar laulu olid seltsiks kirjutamise ajal. “Lumelinnu surm” möödus Simple Plan loo “Lucky One” saatel, sügisene kirjutamismaraton Star Stable arvutimängu muusikaga. Aga tegelikult tahaks välja tuua kaks laulu filmist “Eurovisioon: Tulemaa”: Jaja Ding Dong ning Husavik. Kes pole veel kuulnud/vaadanud, siis eriti teist julgen soovitada küll. Esimene on rohkem selline naljakas süldipeomuusika.

16. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa:
I õnnelikum või kurvem? Õnnelikum
II kõhnem või paksem? Paksem
III vaesem või rikkam? Vaesem

17. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud?
Matkanud! Samas, ma ei ole siiski selle pärast liiga masenduses. Floridas oli lihtsalt nii jube palav! Ja kevadel jõudsime siiski päris mitmetele ümbruskonna radadele.

18. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud?
Üle mõelnud

19. Kas sa armusid aastal 2020?
Täitsa üks ja sama inimene, endiselt.

Kogu aasta üks lemmikpilte!

21. Mis oli su lemmik sari või telesaade?
Aitäh pandeemia, et sarjade vaatamiseks jagus aega rohkem kui küll. Mu lemmikuteks jäid aga “Kutsuge ämmaemand”, “Derry Girls” ning “Big Mouth”. Häid sarju oli rohkemgi, aga need kolm jäid eriti eredalt meelde.

22. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud?
Inimestest küll kedagi ei meenu aga WordPressi uus ülesehitus on küll mind proovile pannud. No täielik õudukas. Ajuvaba. Pea iga kord kui postitust kirjutan viskab errori, et mul pole õigust uuendada/avaldada. Pildid tekivad pildipanka mitmekordselt ja sada häda veel.

23. Parim raamat, mida lugesid?
Peab mainima et see aasta on mul Goodreadsis viis punkti viiest saanud üllatavalt palju raamatuid. Kõiki ei taha ette lugeda, aga tehes sealt kiire valiku, siis võitjad on: “Inimkeha: kasutusjuhend asukale”, “Trevor Noah, Born a Crime” ning “Kurjus”.

Lugemise idüll

24. Mis oli su suurim muusikaline avastus?
Spotify ütleb, et kuulasin 508 uut artisti. Ma kaldun arvama, et enamik jõudsid mu muusikalisti ühe või kahe looga. Kõige rohkem kuulasin Terminaatorit, The Baseballsi, Simple Plani ning Star Stable muusikat, ent need ei ole kohe kindlasti avastuseks.

25. Mida sa tahtsid ja said?
Hah, Carlose juurde kolida ja saime! See tundus lihtsalt nii perfektne plaan. Korter asub Breckis, kohe töökoha lähedal ja tänu koostöötamisele me juba teadsime, et saame läbi. Ja õnneks kolisid ta korterikaaslased välja ning meie tormasime sisse.

Teine asi oli Eestisse jõudmine. Õnneks sai ka see septembris tehtud ning kui testid tehtud ja isolatsioon möödas, jõudsin ka ringi reisida.

26. Mis oli selle aasta parim film?
Uhh…Eurovisioon? Nii halb et hea.

27. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said?
Oi oi oi mul oli NII vinge sünnipäev! Sain 29. aastaseks ning veetsin sünnipäeva Universal Studios Harry Potteri maailmas. Ma arvan, et ega see enam ei kordu, sest juulikuu Florida on ikka jubedalt palav!

28. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks?
Ugh. Kui meie auto ei oleks kevadel katki läinud, mis sundis uut autot ostma ja mis ka krt katki läks. Ja üldiselt on nende autode peale nii pagana palju raha ja närve läinud. Kui saaks, loobuks üldse autost. Aga muidugi, seda ei saa siinsetes oludes teha. Kuigi tööle saab jala või bussiga ja sama ka poes käimisega, siis ühel või teisel juhul on ikkagi oma autot vaja.

29. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili?
Suvine! Mitte et ma läbi terve aasta oleksin suviselt riietunud, aga mõnes mõttes oli jube tore Floridas kleite jm kanda. Kohe hoopis teine tunne.

30. Mis sind mõistuse juures hoidis?
Bryan. Ja tegelikult ka see, et mu elus on muud lisaks suusatamisele. Kui kuurort märtsis kinni läks, sain siiski nt edasi kirjutada, mis mõjus igal juhul paremini, kui niisama olemine.

31. Milline kuulsus sulle kõige rohkem sulle meeldis?
Kristen Bell

32. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas?
USA presidendivalimised 100%. Nii närviline ja keeruline aeg. Kui Biden võitjaks nimetati, oli see ikka tõeline kergendus. Oleks Trump tagasi valitud, pakiksime vist juba asju.

33. Keda igatsesid?
Sõprad ja pere.

34. Kes oli parim uus tutvus?
Hmm… Arvestades seda, et koroonamaailm on igasuguseid tutvuste loomisi kenasti vähendanud, siis ma ei teagi, kes see täpselt võiks olla, sest teadsin enamikke inimesi siiski varasemast.

35. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2020 õpetas.
Enda ja ümbritsevaga rahul olles saab ka pandeemia üle elatud.

Top 9 pilti Instagrammist

3 kommentaari “Minu 2020

  1. Pingback-viide: Eesti Noortekirjanduse Ühing – meie kirjandusmaastiku uus tulija | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

  2. Pingback-viide: Minu 2021 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

  3. Pingback-viide: Minu 2022 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s