Hooaeg läbi!

Ja nüüd, mai keskel, sai lõpuks ometi talvehooaeg läbi! Küll vaid minu jaoks, suusakuurort ise on endiselt avatud. Vahepeal sajab küll värsket lund, ent see kaob sama kiirelt kui ilmus. Mäe peal on ka tarvis järjest rohkem radu kinni panna, sest kui ikka lume asemel jääb suuskade alla pori, muld ning kivid… Tõstukeid on käigus vaid neli, ent ka päev läbi avatud olemine pole garanteeritud – kui pärastlõunased äikesetormid ligemale hiilivad, pannakse tõstukid kinni ning jäädakse ootama, kas saab uuesti avada, või saab päevale joone alla tõmmata.

Ausalt öeldes on hetkel tõeline kergendus, et minu hooaeg läbi sai. Mitte et mul lumest või talvest või suusapatrulli tööst kõrini oleks. Ei! Absoluutselt mitte. Ma juba ootan uut talve! Pigem on asi selles, et olen talv otsa töötanud 6 päeva nädalas + kirjatööd ning eks ühel hetkel pidi küllalt saama. Kiire märtsikuu andis veel sellele takka, siis tuligi juba aprill ja nüüd mai. Arvasin, et pean vastu, kuni mägi kinni läheb. Algul pidime lõpetama 16. mai. Siis pikendati 23. maini. Öeldi ka seda, et kuna nii paljud on juba oma lõpukuupäeva muutnud, siis alates sellest hetkest ei saa keegi oma lõpetamise kuupäeva muuta. Kui oled veel mäel, siis oled lõpuni. Laupäeval, mainiti, et pikendatakse vast 31. maini. Ja see oligi viimane piisk.

Laupäeval sai töö läbi ning pühapäeva hommikul sai lõpuks ometi rõdul hommikust süüa. Ilm on juba tükk aega selleks piisavalt soe olnud aga ühel meist ei olnud aega, sest töö… Ja see on Bryani naeratus, kui ma ei luba tal sööma hakata, vaid palun pildi jaoks poseerida.

Bryan ja Carlos on juba pikalt öelnud, et ma pean tagasi tõmbama, puhkama ja no aega võtma. Aga kus sellega, nii palju tahaks teha ja on vaja teha! Ainult et sel laupäeval käis klõps ära. Aitab. Seni, kuni ootasin, et saaks bossiga rääkida, otsisin netist erinevaid teste. Kõik ütlesid mulle üht: sa oled läbipõlenud või sellest sammu kaugusel. Seda võis arvata ka. Minu jaoks ei ole normaalne tööleminekusse negatiivselt suhtuda (eriti patrullitöö!) või mõelda, millises hütis ma end peita saan. Tavaliselt kui on vigastus, tahaks kohe tormata ja minna. Need viimased nädalad – mitte eriti. Suusatada ka ei taha, kevadpäike muudab lume raskeks ning kleepuvaks. Ehk et põhimõtteliselt ma istusin hütis ja porisesin. Aga ühel hetkel ei ole mõistlik hambad ristis edasi pressida. Sellest ei võida ei mina ega töökaaslased (no kes tahaks kolleegi, kelle osas ei saa olla kindel, kas ta tuleb tööle või kes terve päev otsa tige porikärbes on ning ei taha midagi teha ka?).

Sellest hoolimata lootsin, et pean ikkagi viimase päevani vastu. Esiteks seetõttu, et öeldi ju: keegi ei saa enam oma lõpetamise kuupäeva muuta. Teiseks, ma tõesti tahtsin seda ebamugavat vestlust vältida. Õnneks aga boss väga vastu ei vaielnud, kuigi oli plaan ka selleks puhuks – perearst ja haigusleht. Muidugi oli jube kurb niimoodi poole päeva pealt hooaeg ära lõpetada, aga samas, egas valikut ei olnud. Ratsionaalselt mõeldes ka igati õige otsus minna 6-7 päevaselt töönädalalt 4 päeva peale. Ning tegelikult oli kergendus ka! Et ongi hooaeg läbi ja saan normaalsema elurütmi juurde naasta. Jube veider on küll see, et nüüd on veidralt palju vaba aega! Aga ennast teades – küll ma midagi leian. Mitte küll nüüd ropult tööd, aga on plaan puhata, matkata ja niisama olla.

Valmistume matkamiseks ehk olemas on telk, magamiskotid ning magamismatt.

Ja eks siit ka õppimismoment järgmiseks hooajaks. Esiteks, ei taha teha enam püsivalt nii pikki töönädalaid. Ja teiseks, pikendatud hooaeg jääb ära või panen paika kindla kuupäeva, et oleks võimalik lõpetada ja ei pea sõltuma bosside bosside bossist, kes tahab mäge hea reklaami jaoks lahti hoida.

Nüüd on aega ka linde vaadata! Ilma soojenedes on üha rohkem näha ka linde, kes sügisel külas käisid, ent talveks mujale läksid.

2 kommentaari “Hooaeg läbi!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s