Minu 2017

Kes veel ei tea, siis mu lemmiknumber on 17, nii et ma lootsin, et sama numbriga aasta tuleb eriline. Võib öelda, et see aasta oli nii piisavalt eriline, et ma ei oleks osanud seda kuidagi ette ennustada. Ja nagu juba traditsiooniks saanud, siis vaatan aastale tagasi, vastates küsimustele. Eelmiste aastate kokkuvõtteid saab lugeda ka siit: 2016, 201520142013 ja 2012

1. Mida sa tegid aastal 2017, mida sa polnud varem teinud?

Eks 2017 sai erinevaid asju esmakordselt tehtud, kuid kõik muu kaalub tõenäoliselt üle fakt, et 1. juunil ma abiellusin ja no seda ei ole kohe kindlasti varem teinud. Ka nüüd, ligi seitse kuud hiljem on veel veidike harjumatu, kui on vaja kuskile uus perekonnanimi kirjutada või kui sõbrad mind naljatledes prouaks kutsuvad.

lilled

2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi?

Ikka veel ei ole ma omandanud harjumust uusaastalubadusi anda.

spirit halloween

Hirmutavalt realistlik zombibeebi

3. Kas keegi su lähedastest sünnitas?

Lähedastest sõpradest ei ole keegi sünnitanud, kuid natuke on beebibuum küll vist lahti läinud, sest tuttavate, klassikaaslaste ja ülikooli kursakaaslaste seast on järjest beebiuudiseid tulnud.

4. Kas keegi su lähedastest suri?

Õnneks ei.

5. Mida sa sooviksid omada aastal 2018, mis puudus aastal 2017?

No ei tahaks jälle kirjutada vastust “rohkem raha”, kuid olgem ausad, see teeks elu kõvasti lihtsamaks. Mida aga sooviks omada ja mis on ka realistlikum, oleks suusapatrulli töö jaoks vajalik esmaabi sertifikaat ning USA elamisluba. Loodetavasti saab elamisloa 2018 aasta jooksul kätte.

insta 9

Instagrami 9 kõige populaarsemat postitust möödunud aastast. Nagu näha, siis lund ja mägesid oli rohkem kui küll.

6. Mis riike külastasid?

Numbriliselt polegi nii palju riike (eriti kui võrrelda mõne varasema aastaga): Eesti, Läti, Uus-Meremaa, Rootsi ja USA. Lendude arv: 11.

2017. aasta alguses olin ma veel Uus-Meremaal ning siis läksin USAsse (külastasin Coloradot, käisime idarannikul suusatamas ning reis lõppes New Yorkis). Kevadel sai suusainstruktori paberite tõttu paar korda Lätis käidud ning maikuus läbi Stockholmi uuesti USAsse (pisut jälle New Yorkis, siis Washingtoni ja siis Coloradosse) tuldud. Juuni keskel ootas ees Uus-Meremaale minek ja oktoobri keskel tulime sealt tagasi Ameerikasse (kõigepealt Greeleys, siis mesinädalad Californias Disneylandi külastades ja nüüd olen kuni ärasõiduni suusalinnas Breckenridges).

kilington

Jaanuarikuus Kilingtonis suusatamas

7. Mis kuupäev aastast 2017 jääb igaveseks su mällu? Miks?

Nagu arvata võib, siis 1.06.2017, mil ma abiellusin. Kuigi kui aus olla, siis vahepeal pean ma mõtlema, et oli see nüüd juuli või juuni ning kuna meil olid valikus erinevad kuupäevad, siis vahepeal kipub ka mõni muu kuupäev pähe tulema.

8. Mis oli su suurim läbikukkumine?

Hea küsimus. Võib-olla mõni tööalane eksimus? Näiteks see, kui ma sattusin Ruapehul liftile, mis oli tuule tõttu tegelikult juba suletud ja kuigi õnneks ma jõudsin kenasti mäe tippu, siis kõige hullema stsenaariumi järgi oleks võinud liftitross maha joosta ja kolleegid oleks pidanud mind liftilt köitega alla aitama.

23634297_10214837392473733_1458196867_o

Lisahapniku manustamine. Isegi maitset sai valida.

9. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse?

Pisut oli tegemist kõrgusehaigusega. Breckenridge asub 2900m kõrgusel ja kuigi me võtsime rahulikult (jaanuaris Uus-Meremaalt tulles olime öö Denveris, et keha jõuaks harjuda ja teistel kordadel olime Greeleys, mis ka merepinnast väheke kõrgemal), siis nii jaanuaris kui novembris Breckenridge’i tulles oli pisut probleeme. Jaanuaris oli suurimaks probleemiks ninaverejooks ning novembris peavalu. Esimese probleemi lahenduseks on muidugi piisava vee joomine ja teise probleemi lahenduseks tarbisin veidike lisahapnikku.

Ma pelgasin, et äkki terve hooaeg suusatamist (aasta jooksul suusatasin ju üle 1700km ning 110 päeva!) mõjub põlvedele halvasti, kuid ehk tänu regulaarsele füsioteraapiale (ja väga tuntavalt paranenud suusatamise tehnikale) ei olnud suurt häda midagi.

10. Möödunud aasta parim ost.

See, et ma ostsin oma vanale Delli läpakale uue aku. Jumala eest – ma oleksin pidanud selle raha varem välja käima, sest elu on nüüd nii ilus!

11. Kelle käitumine teenib sult aplausi?

Need, kes ei tembeldanud mind mõistuse kaotanuks, kui ma teatasin, et kavatsen abielluda ameeriklasega, keda tean vähem kui aasta.

insta 3

12. Kelle käitumine ajab südame pahaks?

Need inimesed mäe peal, kes arvavad, et neil on õigus suusatada/lauatada igal pool täpselt nii kiiresti kui tahavad ning kes seetõttu parimal juhul kedagi korralikult ehmatavad või raskemal juhul teistele inimestele vigastusi tekitavad. Kõik tulevad mäe peale selleks, et nautida oma päeva. Keegi ei tule selleks, et neile otsa sõidetaks ja neid tõsiselt vigastaks. Ja ma ei räägi siin vigastustest, mille tõttu sa lihtsalt varem koju pead minema. Ma räägin vigastustest, mille tõttu sa ei saa enam see hooaeg või isegi terve oma ülejäänud elu jooksul suusatada.

trail safety 5

Uus-Meremaal oma töövormis.

13. Kuhu läks enamik su raha?

Ehhh… eks üldiselt elamiskulud, aga kui see välja jätta, siis tõenäoliselt igasugune paberimajandus – Uus-Meremaa turistiviisa, Uus-Meremaa tööviisa, USA elamisloa avaldus jne. Rahaga on üldse see aasta selline lugu olnud, et juuni-juuli ma ju töötada ei saanud, sest polnud luba ei USAs ega Uus-Meremaal töötamiseks. Ja kui Uus-Meremaal sain tööviisa kätte ning augustist oktoobri keskpaigani sai raha teenitud, siis alates USAsse tulekust kannab kõik kulud Bryan, sest mul pole USAs elamis- ega tööluba. Võib ju öelda, et ma võiksin mustalt tööd otsida ja kindlasti leiaks ka aga mul pole mingit plaani seda teha, sest riskid on liiga suured. Selle asemel tegelen kirjutamisega.

14. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas?

No neid hetki ikka jagus! Kui eelmine aasta ajas elevusse võimalus suusapatrulli juures kuu aega vabatahtlik olla, siis see aasta oli selleks võimalus suusapatrulli juures töötada! Lisaks ka hetk, kus ma sain teada, et mul on Uus-Meremaa tööviisa ning hetk, kus ma sain teada, et kirjastus soovib avaldada mu kuuenda raamatu (seal postituses on küll kirjutatud, et ilmub 2017. a jooksul aga tegelikult ilmub siiski 2018. a alguses veebruaris).

Elevusse ajas ka delfiinide nägemine, kui me Pohutukawa saarele sõitsime. Eriti võimas oli see, et egas me ju ei otsinud delfiine taga, vaid nad lihtsalt tulid meie paadi juurde mängima.

dsc_3369

Ahjaa, ja tegelikult ei saa unustada ka erivajadustega inimestele suunatud suusatamist. Mõnes mõttes oli see minu jaoks väga silmiavav kogemus ning kui ma püsiksin kindlamalt Eestis, siis ma tahaksin sellega ka Eestis algust teha.

15. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2017 meenutama?

Uhh… mitte ükski lugu ei paista teiste seast silma.

16. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa:
I õnnelikum või kurvem? Õnnelikum
II kõhnem või paksem? Kõhnem
III vaesem või rikkam? Vaesem

17. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud?

Raha säästnud? Raha teeninud? Mõlemat!

18. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud?

Stressanud asjade üle, mida ma ei saa mõjutada.

19. Kas sa armusid aastal 2017?

Jah

22712843_1948796325358698_1986846697_o

Uus-Meremaal suusatamas. Tegu oli õhtupoolikuga, kus lifte hoiti töötajate jaoks kauem lahti.

Null

21. Mis oli su lemmik sari või telesaade?

Orange is the New Black

22. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud?

Vihkamine on vist liiga ränk sõna, aga see kuradi lumelaudur, kes mu suusakepi pooleks sõitis, sest ta ilmselgelt ei suutnud ennast kontrollida… No siis ma ikka vahutasin vihast.

Ja siis kõik need suusatajad või lauatajad, kelle ma liiga kiirelt sõitmise pärast rajalt maha võtsin ja kellel siis ikkagi õigust üle jäi.

23. Parim raamat, mida lugesid?

Liiga palju valikuid. “Le Rhino” ja “Jäälohe” on esimesed kaks, mis kiiremalt pähe tulevad aga 2017. a lugemiselamustest on eraldi postitus.

24. Mis oli su suurim muusikaline avastus?

Ei oska öelda.

25. Mida sa tahtsid ja said?

Uus-Meremaale ning Uus-Meremaa tööviisa.

26. Mis oli selle aasta parim film?

“Fantastilised elukad ja kust neid leida”

27. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said?

Sain 26aastaseks ning käisin Whanganuis arsti juures, sest Uus-Meremaa viisa jaoks oli tervisetõendit vaja. Pidin tegelikult veidike varem minema, aga lumetormi tõttu olid Ohakunest väljuvad teed suletud.

DSC_4151

Ohakune pärast korraliku lumetormi. Poodi minnes kõndisime tee keskel. Miks? Siinsed puud ei ole ka sellise lumekihiga harjunud, nii et kogu aeg oli kuulda raksatusi ja suured puuoksad lihtsalt murdusid. Tarisime neid ise ka tee pealt kõrvale, et autodega neile otsa ei sõidetaks.

Sushi.jpg

Kui siin oleks küsimus parima toiduelamuse kohta, siis võitjaks oleks Mountain Flying Fish nimeline sushikoht Breckenridge’s. Uskumatu, kui head sushit saab niivõrd kaugel sisemaal ja sellises kõrguses. Lihtsalt super!

28. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks?

Väga lahe oleks olnud see, kui mingi ime läbi oleksin ma rohelise kaardi paari kuuga kätte saanud. See on muidugi võimatu, aga no unistada ju võib.

29. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili?

Suusataja! Tervest aastast olen ma 110 päeva veetnud suusasaabastes, suusapükstes ja suusajopes.

30. Mis sind mõistuse juures hoidis?

Bryan, mälestused ja unistused.

torch light run

1. jaanuaril toimub Breckenridge’s Torch Light Parade ehk tõrvikute paraad. Breckenridge’i suusainstruktoritele antakse mõlemast otsast põlev tõrvik (need, kes on kogenumad, nemad saavad kaks tõrvikut) ning seda hoides on vaja mööda nõlva korralikult üksteise sabas alla suusatada. Natuke kehva kvaliteet on neil öistel piltidel aga ehk saab mulje kätte. Vasakpoolne pilt on tõrvikuuss üleval raja alguses ning parempoolne pilt on raja lõpus, kus ussi vonklemist on paremini näha.

torch light

Bryan raja lõpus kahe tõrvikuga. Seda tõrvikut ei tohi eriti lehvitada ja tuleb hoolt kanda, et see sul peast kõrgemal ei oleks, sest kui see põlev materjal nahale kukub, jääb päris korralik arm.

31. Milline kuulsus sulle kõige rohkem sulle meeldis?

Hmm… Ei oska vastata, tõesti ei oska. Oli vist liiga vähe kokkupuuteid kuulsustega.

32. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas?

Brexit ja USA presidendivalimised.

33. Keda igatsesid?

Sõpru oleks olnud tore Uus-Meremaale  ja USAsse transportida.

34. Kes oli parim uus tutvus?

Stuart ja Connor, kellega saime peaaegu et kõriauguni suurepärast lauamängu “The Secret Hitler” mängida. Ja siis Holly ja Dion, kellega sai oktoobris ka koos Disneylandis käidud.

4 meie neli

Mina, Bryan, Holly ja Dion Disneylandis.

35. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2017 õpetas.

Teate, õppetund on sama, mis oli 2015 ja 2016 aastal: „Seda, et sina teed oma plaanid ning siis elu tuleb ja naerab ja sa teed plaanid ümber ning see polegi alati halb.“

4 kommentaari “Minu 2017

  1. Pingback-viide: Minu 2018 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

  2. Pingback-viide: Minu 2019 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

  3. Pingback-viide: Minu 2020 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

  4. Pingback-viide: Minu 2021 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s