Nanowrimo #9

Ma ootan täiega järgmise aasta novembrit, kui jõuab kätte minu kümnes NaNoWriMo! Aga enne kümnendat NaNot on mul vaja see üheksas lõpetada. Hetkel kulgeb täitsa… hästi? 10 926 sõnaga olen graafikust natukene lausa ees!

Eelmise aasta postitusest loen, et tegelikult olid mul selleks novembriks hoopis teised plaanid! Katsetada näiteks 24 tunniga 50 000 sõna täiskirjutamist või arvuti asemel käsitsi kirjutamist. Need kaks ideed olid praeguseks hetkeks küll täiesti meelest läinud ning nüüd on vist ka pisut liiga hilja ühe või teisega alustada. Ei muutnud oma novembrikuud ka muul moel väljakutsuvamaks, vaid võtsin hoopis ette täpselt sama loo, millega tegelesin eelmisel aastal. Miks siis jälle nii?

Valminud teksti üles lugedes oli see kuidagi tasakaalust väljas. Mingi mu viimaste raamatute viga, et esimese korraga saan loo kirja, ent midagi jääb puudu ja seda midagi ei ole võimalik parandada lihtsalt paari lõigu ümbertõstmisega. Ei ei ei. Vaja on valminud mustand osadeks võtta, hoolega läbi lugeda, erinevaid mõtteid ja nõuandeid järgides uuesti paika panna ning seejärel siis uue ülesehituse järgi kirjutamist alustada. “Lumelinnu surm” nõudis ka ju kahe NaNo tähelepanu.

Üks päev kirjutasin Fairplay jäätisekohvikus. Miks? Bryan läks laupäeval Alma postkontorisse pakki ära tooma ja postiboksi sulgema. Postiboks sai suletud ning paki jättis ta sinna… Nädalavahetusel keegi enam telefonile ei vastanud ehk esmaspäeval läksin kohale. Aga kuna kellaajad olid internetis valed, oli mul valida, et kas sõidan kaks korda üle Hoosieri Passi või teen kaks ja pool tundi kuskil mujal aega parajaks. Leidsin siis sellise ägeda kohviku!

Ausalt öeldes natukene tüütu, sest ma teen ka enne esimese mustandi kirjapanekut ju eeltööd ja planeerin ja mõtlen aga ikkagi, kui lõpuks saab kirja, on kõik tasakaalust väljas. Tahaksin, et esimese korraga oleks kõik täpselt nii, nagu ma tahan ja nagu mul õnnestus ka esimeste raamatutega. Aga samal ajal on tõsi ka see, et iga kord kui ma teksti üle loen ja läbi töötan, muutub lugu ju paremaks!

Selliselt mõeldes ei ole üldse halb investeerida ühte ideesse mitu NaNo. Realistlikum võib hoopis tunduda see, et leida väljaspool novembrit veel mingi kuu, kus ma suudan samasuguse energia ja motivatsiooniga toimetada. Selliselt saaks raamat ka natuke kiiremini valmis, kui kaks novembrit + toimetamise aeg.

Hetkel on mul lootust, et järgmise aasta NaNo ajal teen hoopis mingit muud lugu, mitte kolmandat korda täpselt sedasama…

Ja siia lõppu pean ka lisama, et tegelikult on enne 2021. aasta lõppu oodata mu kümnendat raamatut! Lähemalt mõne aja pärast. Nüüd on aeg magama liikuda!

Ja lõpetuseks looduse pilti ka! Nagu näha, siis lumi tuleb tasapisi. Nii looduse kui lumekahurite abiga!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s