Käidud, nähtud, tehtud

New Yorgi üritus on nüüd selja taha jäänud ja muidugi peab selle ka blogis kokku võtma. Kõigepealt jutustangi kiirelt ametlikust poolest ja seejärel siis ka sellest, mida muud jõudsin ette võtta. Ja kui see postitus valmis ja avaldatud, siis ootavad kaks tükki veel oma järge! No on see sügis alles kiire.

Aga – New York! Laupäeval oli ürituse avamine. Sai vaadata kunstnike ja meistrite kätetööd, nautida lühifilme ja kuulata muusikat. Teiste loominguga tutvudes jäi silma seegi, et kunstnik Markus Puskar elab Colorados ja tema loomingut võib leida üle osariigi, fagotimängija Martin Kuuskmann õpetab Denveris ning ehtekunstnik Riina Mettas on üldse Raplast pärit, nagu minagi! Kokkupuutepunkte rohkem kui küll!

Esitlus kulges kenasti. Algul mõtlesin, et teen eesti keeles, seejärel et eesti ning inglise keeles ja lõpuks viimasel momendil soovitati teha inglise keeles, et kõik siiski aru saaksid. See oli esimene kord vaid inglise keeles esitleda, ent läks vist kenasti. Vähemalt tundsin ma ise end mugavalt ning kuulsin ka hiljem positiivset tagasisidet. Just see oli äärmiselt tore, kui keegi tuli ja ütles, et esinesin huvitavalt ja jäin heas mõttes silma.

Mina pläkutamas. Hiljem pilte vaadates sai selgeks, et mul on harjumus kogu aeg kandadel kõikuda. Igal teisel pildil olid varbad jälle õhus.

Teise päeva pärastlõunal oli pidulik vastuvõtt ja kohtumine Eesti välisministriga. Sai ka natuke rohkemate inimestega juttu aetud ja kontakte kogutud. Ei ütleks, et ma olen kontaktivõrgustiku loomises kuigi hea, ent igal juhul tunnen end juba paremini, kui paar-kolm aastat tagasi. Eks selliselt kogemuse-ürituse haaval need oskused ja teadmised tulevad. Igal juhul oli see New Yorgi külastus ja üritusel osalemine seda täiesti väärt!

Ja edasi turistinduse jäärde. Eelmisest New Yorgi külastusest jäi ootama The High Line. Tegu on majade vahel kulgeva raudteega, mille kasutamine lõpetati 1980. aastal ning mis jäi seejärel tolmu koguma. Vahepeal prooviti muidugi raudtee lammutamist aga õnneks ei läinud see läbi ning 2006. aastal hakati nukralt seisva raudtee kallal tegutsema ja jupikaupa avama. Jalutusraja viimane osa avati 2019. aastal.

Nii hea ja õige otsus! Jalutasime selle terves pikkuses läbi ning ma kujutan ette, et kui ise seal elaksin, olekski see suurepärane koht, kus hommik vastu võtta. Kuigi asub justkui keset linna, on linnamüra palju vähem ja varju palju rohkem.

Sealt edasi käisime läbi ka vana nr 54 kai asemele ehitatud tehissaarel “Little Island”. Jälle puud, künkad, põõsad, trepid ja kõik muu vajalik mõnusaks vabas õhus ajaveetmiseks.

Onutütrepoja soovitusel läksime seltsis õhtust sööma Jaapani kööki pakkuvasse Izakaya MEW restorani. Muidugi reede õhtu ehk kohe lauda ei saa, ent tunniajane ootejärjekord tasus ära. Esiteks jalutasime linna peal ringi ja teiseks oli kõik, mida proovisime, nii hea! See on kindlasti üks asi, mida ma New Yorgi juures armastan – kõik need erinevad rahvusköögid ja suurepärased toidud!

Poolkogemata sattusime mööda kõndima ka Harry Potteri poest! Ma vist kunagi olin kuulnud, et selline pood tuleb, ent olin selle ka sama kiirelt unustanud. Oi ma oleksin pahane olnud, kui see oleks hiljem meelde tulnud! Koroona tõttu ei saanud küll poodi kohe sisse tormata aga esmaspäeval oli enne lahkumist piisavalt aega, et poodi sisse piiluda ja mõne asja võrra raskemalt poest väljuda. Kujundus oli ka sigavinge, nii et kõikidele Potterifännidele julgen seda soojalt soovitada!

Kuigi see oli minu kõige pikem New Yorgis olek, siis tundus, et möödus kõige kiiremalt. Aga eks me võtsimegi rahulikult, ei tormanud eriti kuskile ning pigem nautisime seda, et sai linnamelusse sukelduda. Endiselt ei tahaks New Yorgis elada, aga kui oleks võimalus näiteks kuu aega seal kirjutamispuhkusel olla, vot selle võtaks küll vastu!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s