“Jagatud suvi” (2018)

Kirjaniku pilgu läbi:

Ma olen juba pikalt tahtnud kirjutada mõnda lugu hobustest ja ratsutamisest aga ei leidnud kuidagi seda õiget nurka. Ja ma ei mäleta nüüd täpselt millal, aga mulle meenus, et aastaid tagasi ühel suvel tuli meie talli lühikeseks ajaks Maarja nimeline tüdruk ning egas ma temasse väga hästi ei suhtunud (põhjusest võib raamatust lugeda).

Mitu aastat hiljem sattusime aga gümnaasiumis samasse lendu ja ma avastasin, et ta tegelikult polegi nii jube inimene. See aga tähendas, et nüüd, kui mulle tuli mõte, et võiks selle juhtumi raamatuks vormida, sain talle lihtsalt Facebookis sõnum saata ja küsida, mida tema sellest ajast mäletab. Tema mäletas muidugi teisi asju ja minu pahameel ei olnud üldse peamine.

Idee mulle aga meeldis ja seda inspiratsiooniks võttes ja natuke asju juurde lisades saigi 60 000 sõna kirja. Ja seejärel oli seda kõike vaja toimetada… Pikemalt olen kirjutanud ka ühes blogipostituses.

Kirjastus:

Tänapäev (2018)

Kokkuvõte:

Sigridi elu on juba aastaid tiirelnud ümber ratsutamise ja eriti ümber imekauni raudja mära Mileedi, kellega ta peaaegu iga päev sõitmas käib. Viimaks kätte jõudnud suvevaheaeg tähendab, et Sigrid saab veel rohkem aega tallis veeta ja Mileediga harjutada, et suvelõpu võistlustel oma möödunud aasta esikohta kaitsta.

Ent Sigridi plaanid lähevad sassi, kui talli tuleb uus sõitja ja treener teatab, et Sigrid peab oma hobust temaga jagama hakkama. Pikkamisi hakkab tüdrukule tunduma, et ta kaotab uuele ratsutajale nii Mileedi kui ka kõik oma sõbrad. Aga kui tema elu segi paisatakse, siis ei pea ka sellel uuel kergem olema!

Lingid: