“Väike roosa pilet paradiisi” tasuta eksemplari loosimise tagamaad.

Algaja kirjanikuna olen ma oma loomingu tutvustamise valdkonnas või üldse sellest rääkimise osas päris häbelik. Aga õnneks on julgustkaanepilt oma raamatute reklaamimiseks juurde tulnud ning olen valmis katsetama uusi asju, kuigi väike hingevärin on ikka sees: äkki ma käin kellelegi sellega närvidele ja ta tuleb ja ütleb mulle, kui loll ma olen, et mul selline mõte on. Aga olgu, asja juurde minnes, siis augustis ilmub minu neljas raamat “Väike roosa pilet paradiisi” ning sellega seos korraldan ma Goodreadsi vahendusel loosimise.

Mis on Goodreads?
Minu jaoks on see justkui lugejatele suunatud Facebook. Kogu elu tiirleb seal ümber raamatute. Blogis olen varasemalt korra Goodreadsi maininud aga tänases postituses on antud veebilehel peaosa.

Mis on giveaway?
Eesti blogimaastikul ei ole giveaway (ehk loosimine) enam ammu mingi uus nähtus, kuid pole veel peale sattunud raamatute jagamisele. Nimelt on Goodreadsis lisaks raamatute (loetud, soovin lugeda jne) märkimisele ka palju muid lisavõimalusi. Üks neist on giveaway ehk siis raamatu autor (või kirjastus) sätib valmis loosimise, kus võivad osaleda kõik soovijad ning kus võitja valib Goodreads, kes võib teatud aja jooksul oma postkastist uhiuue raamatu leida.

Nii palju aga kui ma olen Goodreadsi loosimistel silma peal hoidnud (muidugi ei ole ma midagi võitnud, minu õnn ju), ei ole mulle silma jäänud ühtegi pakkumist, kus uut omanikku ootab eesti keeles ilmunud raamat. Ja selle augu plaanin nüüd täita. Osalemiseks on täpsemad juhtnöörid siin postituses. Aga avan veel natuke tagamaid.

Miks üldse midagi sellist teha? Muidugi on eesmärgiks tähelepanu saamine. Ma ei usu, et absoluutselt kõik mu raamatut fännavad aga ma usun, et olemas on inimesi, kellele see tohutult meeldiks aga kes minust ega mu teostest midagi ei tea. Loosimine on üks variant nende inimesti jõuda. Muidugi ma ei oota tulemust, kus tuhanded inimesed soovivad osaleda. Nagu öeldud, siis ma ei ole oma raamatuid jagavaid Eesti autoreid varem seal keskkonnas näinud, nii et võimalik, et antud keskkonnas on eestikeelsele raamatule loosimise korraldamine täielik mõttetus. Aga las see olla siis üks selline huvitav kirjanduslik eksperiment. Ma loodan, et ehk vähemalt kümme inimest jõuavad selle nupu vajutamiseni ning neist kümnest vaid viis on mu sõbrad.

Kui mõte tekkis, tegin natuke ka uurimistööd, kuidas Goodreadsis edukat loosimist korraldada. Edukas tähendab siis siin kontekstis võimalikult suure hulga osalejate arvu saamist. Otsustada tuli mitu asja:

Jagatavate eksemplaride arv? Põhimõtteliselt kõikide loetud allikate arvamus oli, et rohkem pakutavaid raamatuid ei tähenda rohkem tähelepanu. Kui tahta jagada rohkem raamatuid kui üks, tasuks teha mitu erinevat loosimist. Arvestades seda, et ma ei tea, kuidas see loosimine kulgeb, siis algul ma kümnete eksemplaridega küll ei mängi ja kuna osalejate arv ei ületa minu puhul tõenäoliselt nii ehk naa kahekohalist numbrit, peaks üks olema piisav.

Osalevad riigid? Ma eirasin täiesti teadlikult soovitust riikide loendi kohta. Väga paljud soovitasid et osalemine peaks olema kättesaadav võimalikult paljudes riikides aga mina luban osalejaid üksnes Eestist. Põhjus on see, et paljud inimesed ei vaata pakutavaid raamatuid, vaid nad lisavad oma kasutaja loosirattasse automaatselt. Mina aga pole huvitatud sellest, et saadaksin oma kulu ja kirjadega raamatu kellelegi kuskil USAs kes pole Eesti olemasolust kuulnudki, rääkimata eesti keele oskusest.

Loosimise kestus? Enimlevinud oli soovitus teha loosimine niivõrd lühike (umbes kaks päeva), et pääseksid samal ajal kahte listi: recently listed (ehk hiljuti lisatud) ning ending soon (ehk varsti lõppemas). Siin kaalusin ma veidi kauem aga otsustasin ka seda eirata, sest hetkel ma vähemalt ei usu, et saaksin infot niivõrd kiirelt levitada ja et eestlased pidevalt otsiksid, kas nüüd on mõni eestikeelne raamat lisandunud või ei. Kestab loosimine 22.juuli kuni 9.august, nii et kellel soovi, peaks olema piisavalt aega, et osaleda.

Mida mina sellest saan? Väga palju käis (või käib siiani) mu peast läbi õudusunenäo stsenaariume: keegi ei osale ja jätan raamatu enda riiulisse seisma. Mu Facebooki sõbrad löövad mind maha, sest palun infot jagada. Võitja vihkab raamatut, hindab seda ühe tärniga ja kirjutab sellise arvustuse, et keegi pole nõus isegi surma ähvardusel seda teost raamatukogust võtma. Muidugi pole veel kindel, et need ainult mõteteks jäävad aga ma siiski loodan, et ma pigem võidan, kui kaotan. Ja minu jaoks oleks võit see, kui info värskest teosest jõuab inimeseni, kes minust enne midagi kuulnud polnud aga kes pärast raamatu lõpetamist leiab, et see oli üks täitsa väärt lugemine.

Aga jah, kes soovib osaleda, siis link on siin ja kes ei tea, kuidas osaleda, siis juhis on siin.

2 kommentaari ““Väike roosa pilet paradiisi” tasuta eksemplari loosimise tagamaad.

  1. Pingback-viide: Minu uus raamat “Väike roosa pilet paradiisi”! Tahad tasuta eksemplari? | Tudengiraport - õppides läbi elu

  2. Pingback-viide: Minu värske raamat on välja loositud! | Tudengiraport - õppides läbi elu

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s