Jumal tänatud, seekord ei vajunudki loengus silm kinni

DSC_7505

Koju tulles sai kommi ja lilli.

Esimene rõõmusõnum on kohe see, et see õppenädalavahetus polnud midagi sarnast eelmisele õppenädalavahetusele, kus mul oli raskusi nii keskendumise kui ka lihtsalt ärkvel püsimisega. Jah, see nädalavahetus olin ärkvel ja nautisin. Super!

Eriti huvitav oli Magistriseminar, kus kombineerisime omavahel meediat ning sotsiaaltööd. Esmalt vaatasime halbu näiteid Eesti meediast, et õppida, mida mitte teha. Kahjuks neid näiteid on aga samas ei saa otseselt alati süüdistada sotsiaaltöötajat, sest kui puudub ettevalmistus sellest, kuidas meedia toimib, kuidas ajakirjanik võib läheneda ning kuivõrd lihtne on igasuguseid lauseid kohutavaks kokku lõigata, siis pole lihtsalt midagi teha. Tegelikult võiks olla lausa eraldi kursus “Sotsiaaltöötaja meedias” vms. Sotsiaaltöötaja, kes on ebakompetentne meedias võib jätta mulje, et ta on ebakompetentne ka oma töös ja seeläbi tegelikult kahjustada otseselt nii enda kui ka professiooni üldist positsiooni ja kuvandit. Ja seda, et mõni reporter sisse sajab ja kommentaare tahab, ei saa põhimõtteliselt ükski sotsiaaltöötaja vältida. Õnneks vähemalt see üks loeng saime ise katsetada ja proovida ning lootust on ka edaspidiseks koostööks, kus ajakirjandustudengid saavad harjutada küsitlemist ja sotsiaaltöö tudengid saavad harjutada vastamist. Aga mis loengust kõrva taha panna, siis top 3, mida teha, kui reporter sisse sajab:

  1. Palu endale 5-10 minutit aega hinge tõmbamiseks.
  2. Küsi, mis teemast juttu tuleb ja ütle, et sooviksid faktid järgi kontrollida, et sa valeinfot ei annaks.
  3. Hinga sisse ja hinga välja ja ürita olla nii rahulik kui suudad

Naljakas on see, et meil on kogu aeg mingi segadus kodutöödega. Alati on vähemalt 3 erinevat teadmist selle kohta, milliseid artikleid oli vaja lugeda, kas nende kohta kirja ka panna, kas saata memo/essee/kirjutis ka õppejõule või jätta endale ning muidugi – mis kuupäevaks. Eriti meeldivaks teeb asja see, et põhimõtteliselt iga päev tuleks vaadata ÕISi, sest kui ühel päeval on kodutööna kirjas X ja Y, siis järgmisel hetkel võib juures olla ka C ja looda, et mitte ka Z. Või siis on loengus arusaamatu, et mis teha on vaja. Kõigepealt öeldakse, et vaja on teha ainult X, siis et X ja Y ja veel paar minutit hiljem, kui üliõpilane ise üle küsib, selgub, et ikkagi ainult X.

Ahjaa, väike huvitav fakt ka. Üks öö läks kell 2 tuletõrjealarm tööle. Kuigi see toimuvat seal päris tihti, siis me otsustasime, et eeskujulik oleks ikkagi õue minna, nagu evakuatsiooniplaan ette näeb. Teate küll, parem karta kui kahetseda. Õnneks aga ei olnud midagi suurt lahti (pakuks, et kõrbema läinud muna või no ma ei tea…) ja õues oli ka soe, nii et see 5min õues oodata oli pigem mõnus värskendus.

Üks päev jäin ka kauemaks kooli, sest mul oli vaja enne Mandalasse (taaskord suurepärane toit ja mõnus teenindus, kindlasti läheme sinna veel, sest menüü vajab “läbisöömist”) minekut aega parajaks teha. Ja tegelikult oli see väga väga mõnus, sest ma sain rahulikult paar kooliasja ära lõpetada, selle asemel, et neid teha hiljem kodus või Tallinnas. Täitsa hea mõte oleks see ka tulevikuks. Koolis asjade ärategemine tähendaks vähemalt seda, et koju minnes saan oma pead vaevata ainult puhkamisega tööasjadega.

Kahjuks järgmine päev läksin aga esimest korda loengust varem ära. Ma võin lubada, et see ei saa kohe kindlasti harjumuseks. Lihtsalt ma olin väsinud ning ma teadsin, et esmaspäeval on mul vaja kell 8 ühes klassis ärkvel ja tark olla. Muidugi see on mul järgmised kuus esmaspäeva aga ma tundsin, et esimene kord ei taha ma jõuda koju alles eelneva päeva ööseks.

Igaljuhul ma väga ootan nii koolitöödega tegelema hakkamist kui ka järgmist koolinädalat. Endiselt on põnev-põnev-põnev.

PS: Ma arvan, et selle varajse äramineku eest sain karmalt karistuse, kui ma esmaspäeval Kalamaja kooli trepist per*eli alla käisin. Lihtsalt libisesin ja nüüd see sabakondi osa valutab. Õnneks mitte kogu aeg, aga paadiasend joogas on võimatu. Järgmine kord ei lähe varem ära…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s