Natuke kõigest

Natuke siis kõigest

Praktika
Oma esimese praktika, milleks oli kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöö vaatlemine, veetsin ma Haabersti LOVi Sotsiaalhoolekande osakonnas. Suurepäraselt veedetud 60 tundi. Ja ei mingit irooniat! Inimesed olid sõbralikud, ma sain väga hea ülevaate sellest, milline võib olla sotsiaaltöötaja tööpäev ühes LOVis/KOVis. Tutvusin ka erinevate programmidega (STAR!), protsessidega ning ka juhtumitega. Nägin, kuidas käib toimetulutoetuse tagamine, käisin kohtus ja kodukülastusel. Kui enne ma olin sellise töö enda jaoks välistanud, siis nüüd see ei ole enam välistatud. Võib-olla on see lihtsalt uudsuse võlu, ent tõsiselt põnev oli.

Riia (ja R.I.P. tanksaapad)
Nagu ma oma jaanuari alguse postituses kirjutasin, ootas meid ees Riia reisike. Positiivsed asjad: hotell oli suurepärane, tuba ruumikas ning toit maitsev. Buss oma ekstralaiade nahkistmete ja pideva wifiga oli ääretult mugav. Domina keskus oli päris suur ning Lido toit sama maitsev nagu varemgi. Ja muidugi – lihtsalt võimalus natuke kuskil mujal olla, käia. Negatiivset: ma ei tea mitu korda me ära eksisime, ilm oli ülijama, hoolimata allahindlustest olid ainsad asjad, mis ma ostsin müügil täishinnaga, sest ei leidnud midagi mida nagu väga tahaks. Kõige jamam oli muidugi see, et kuigi mu tanksaapad on hakanud tallast lahti tulema (siiski vist juba 4-5a igapäevast kasutust) siis vasak tanksaabas otsustas täiesti sussid püsti visata ja on endale ka ühe augu muretsenud. Ja kui talda saab paranada siis auku ninas… Igaljuhul, viin Aipisse ravile ja vaatab mis nad räägivad. Sest kuigi tanksaapad on ülimugavad, peavad vastu, on ilusad, on nad ometigi ka paganama kallid.

Trenn
Toitumiskava polegi nii hirmus kui ma arvasin. Muidugi, esimene mõte on “mis mõttes mulle on ette näidatud, mida ma pean sööma” aga kui veidi kainelt mõelda, siis tegelikult ma söön ju nii või teisiti pidevalt samu asju. Lihtsalt, neid asju tuleb veitsa muuta. Kõige harjumatum on suure koguse toorsalatiga harjumine ning nädalavahetusel normaalsete söögiaegade hoidmine. Trennide üle ma ei kurda. BodyPump on oma uudsuses huvitav ja ainus trenn, kus ma käin ja kus selline rahvamass koos on. Shapingusse pole ma jõudnud – khm, Riia, khm. Zumbas on mul kaks erinevat treenerit – üks meeldib rohkem kui teine, aga see on vist ka loomulik. BodyBalance on hea venitus ning kõhulihaste surm. Ikka väga raske on vahepeal.

Kool
Haha. Mitte midagi ei ole kirjutada, peale selle, et kevadsemester tõotab tulle rohke iseseisvale tööle kuluva ajaga. Aga kuna ma puudusin kahel päeval (kus meil on ka enim loenguid), siis ma ei oska midagi tarka väga kirjutada. Homme (või pühapäeva) võtan ma end kokku ja panen plaani kirja, millal mis iseseisvat tööd teed (nendest, mida ma tean) ja ka vene keele sõnu on vaja sõnakaartidele järjest kirjutama hakata ja õppida ka siis muidugi.

Lugemine
Ma unistasin juba sügisel, kuidas tuleb jaanuarikuu, kus ma saan lihtsalt lugeda ja lugeda ja lugeda! Ja ma sain seda teha. Ainus halb asi on see, et nüüd kui kool suure hurraaga peale tuleb, on harjumatu jälle lugemisest loobuda. Vähemalt sellises mahus… Nimelt olen ma hetkelise seisuga läbi lugenud 6618 lehekülge. Numbritena tundub suur aga… ma olen sattunud üldjuhul nii huvitavate raamatute otsa, et aeg ja leheküljed lihtsalt lendavad.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s