Kasemahl ja rattahaagis ja lumikellukesed

Nii palju kui (väike)linnainimesel neid kevadtöid saab olla, on nendega tasapisi ka algust tehtud. See, et endal aed puudub, muidugi eriliseks takistuseks ei ole. Vanavanemate aiamaa on ju olemas. Oli minu lapsepõlve mängumaa, nüüd ehk ka Ülo lapsepõlvemängumaa. Tõsi, kordades vähem peenraid, mida rohida. Aga siiski, sai oksi koguda ja põletada ja lume alt välja sulanud lehti riisuda. Ilm oli piisavalt soe, nii et Ülo sai tekil kõhutada ja veelgi parem, tekilt veel vana muru poole roomata ja seda näperdada. Mõelge, inimene saab elus esimest korda muru katsuda? Kahju, et ta ei oska öelda, kui naljakas või imelik või huvitav see tunne on. Lisaks aitas ta ühel teisel kevadisel päeval metsas puid teha. Oli moraalne tugi. Ka tarvilik.

Lisaks sai Bryan esimest korda kasemahla maitsta. Ma mäletan, et kunagi oli pikk jutt sellel teemal, et on olemas ja kogutakse ka kasemahla (ja ka vahtramahla), mitte ei tehta sellest ainult siirupit. Ja nüüd sai ta maitse suhu. Arvestades seda, millise hooga seda kasepuust nirises, siis ma väga ootan uuesti aiamaale minekut, et kas nüüd on kanister täis või? Ja kui on, kas jäi üldse oksa külge või on kogu täiega maha kukkunud, ümber läinud ja kogutud kasemahl loodusele tagastatud.

PS: Kes mul siin pärnakad on lugejate seas, kas ehk ei oleks soovi veeta 25. aprillil tunnike või nii Üloga (kohvikus istuda või käruga tiirutades samme koguda)? Ma lähen Bryanile arsti juurde tõlgiks kaasa ja kuigi puhttehniliselt võib Ülo ju sinna kabinetti kaasa ka tulla, siis puhttehniliselt oleks palju kergem, kui ta samal ajal kuskil mujal tšillib.

3 kommentaari “Kasemahl ja rattahaagis ja lumikellukesed

      • Kui teada saad, anna kindlasti teada 😉 Kevade hoogustudes ja suve lähenedes on kalender juba täitsa kirju, aga ehk satub sellisele päevale, kuhu pole veel tööd kirja pannud 🚜

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s