Semestri lõpp sammub lähemale

Koolinädalavahetus jätkus täie hooga ning esmaspäeva pärastlõuna veetsin TTÜ Raamatukogus koduseid töid tehes. Enne aga räägiks Tartust ka paar sõna juttu.

20151204_150939

Vasakult paremale: enda I vastus, grupi vastus, enda II vastus

Üks huvitavamaid loenguid oli (taaskord) Sotsiaaltöö gruppidega. Esmalt sain õppejõule öelda, et teooria toimis ka praktikas ning sai uusi huvitavaid mänge ja meetodeid. Näiteks väärtuste grupitöö oli väga lahe. Esmalt said iseseisvalt mõnele küsimusele vastata. Seejärel pidite grupiga samadele küsimustele vastama ja põhimõtteliselt konsensusele jõudma ning viimaks siis vastasid uuesti iseseisvalt. Mõned vastused ka muutusid ja kuigi selles võib näha ka grupi survet, siis tegelikult oli asi selles, et teistega arutledes nägid asju uue nurga alt. Näiteks kui küsimus oli umbes sarnase sõnastusega: “Kas inimese, kelle arengutase ei jõua kunagi üle 6 kuu vanuse imiku, elustamine ja riigi kulul elus hoidmine on mõtekas?” siis mina seal muutsin tsipake valitud vastust, sest arutelu käigus tulid välja ka asjaolud ja vaatenurgad, millele ma ise ei mõelnud.

Väärtuste mängu puhul on tegu päris laheda tegevusega, kui vaja konflikt “käima tõmmata”, et järgmisele grupitasemele jõuda, ent meile sattunud grupp oli selles osas veidi igav, sest meil olid vägagi sarnased vaated. Aga saime see-eest siis muudest asjadest ka lobiseda.

Lisaks sain ma teada, et üks eksam on 30.jaanuar ja see, et see oli märgitud 16.jaanuarile, oli põhimõtteliselt kirjaviga. Vestlus oli järgmine

Mina: Mind ei ole 30. jaanuar.
Õppejõud: No siis saab järgi teha.
Mina: Ma lähen 19. jaanuar ära ja tulen aasta pärast tagasi.
Õppejõud: No leiame aja, see pole probleem.

Ma tegelikult ikka põdesin veidi, et kuidas õppejõud reageerib sellele, aga oli väga tore ja saime oma kokkulepped saavutatud.

Aga kuna tõesti, semestri lõpp hakkab lähenema, siis ka igasugused tähtajad hakkavad üha rohkem seljas elama, nii et lõpuks ometi jõudsin TTÜsse, oma õppepäevapärastlõunat tegema. Kuigi mõnda loodetud asja täiesti valmis ei saanud (khm, sotsiaalpoliitika, khm), siis oli ikkagi raamatukogus istumine väga kasulik ja ma kirun omaette, et seda ikkagi varem ei teinud, nii nagu ma sügisel ometigi planeerinud olin.

DSC_7840

Keda huvitab, siis järgmised tähtajad on sellised: kolmapäevaks on vaja teha Sotsiaaltöö puuetega inimeste enda osa ja lisada faili ka grupikaaslaste osad, mis mulle saadetakse, täiesti valmis peab see olema esmaspäevaks. Esmaspäevaks peab olema õppejõule lõplikult saadetud ka Sotsiaalpoliitika analüüs ning teisele õppejõule essee. Selleks aga, et essee kokku kirjutada, on vaja mingi moment kohtuda oma Teejuhiga ja temaga asja arutada. Ja siis on veel vaja teha esmaspäevaks ka kolmas grupitöö, kuigi mul hetkel veidi segadus, et kuidas me selle täpsemalt kokku kirjutame. Ahjaa, see prokuröridega suhtlus? No kolmapäeval on fookusgrupiintervjuu ja sealt saadavat materjali ei tohi ka niisama vedelema jätta, vaid ootab ees mu suurim vihavaenlane – transkribeerimine. Tundub, et üks raamatukogupäev tuleb selle nädala sisse veel pressida…

blogisse

 

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s