“Minevik olevikus” (2012)

Minevik Olevikus
2012

„Minevik olevikus” on järg raamatule „Minevikuta mälestused”, kus 16-aastane Liisa-Ly otsustab suvel kodust põgeneda ja jõuab tagasi alles mitu kuud hiljem. Nüüd on möödunud viis aastat ja Liisa-Ly elab koos noormehega, kes ta toona lõpuks tagasi koju tõi. Elu on ilus ja tüdruk ei oska unistada millestki enamast, kuid korraga ilmub välja inimene, mälestus viie aasta tagusest suvest, kes tema idüllilise elu uuesti sassi lööb. Liisa-Ly seisab keeruliste valikute ees, aga mis tahes valikut ta ka ei teeks, keegi saab ikka haiget.

Lisa:

Minu arvamus: 2011. aasta sügisel, kui kursusekaaslane Miret oli “Minevikuta mälestused” lugemise lõpetanud, tahtis ta väga teada saada, mis edasi saab ja käis pinda, et ma kirjutaksin järje. Kasvõi temale lugemiseks. Noh, alustasin siis Alkoholikonverentsil. Ja kirjutasin läbi talve ning tähtajaks seadsin endale suve alguse. Ja kui tähtaeg liginema hakkasin, siis ma sundisin ja sundisin end kirjutama, sest vastasel juhul ei leia mu mõtted kunagi teed paberile ning lõpuks need haihtuvad üldse. Üks lemmikosa oli muide peatükkide pealkirjade otsimine, sest need kõik on kas mõtted, vanasõnad vms, mida on huvitav lugeda ja mõtetes kedrata. Igaljuhul, suveks sai valmis ja nüüd, 22.11.2012, on ametlik sünnipäev mu kolmandal! Kui esimese osaga, Minevikuta mälestused, jäi mulle endale tunne, et oleks võinud veel midagi kirjutada ja liine laiali ajada, siis sellega seda tunnet ei tekkinud. Muidugi võinuks see pikem olla, raamatud võiksid alati pikemad olla, ent mõnikord ei olegi millegi üle pikemalt mõelda ega arutleda, sest tuleb elu ning sunnib takka. 

Katkendid raamatust:

Jutte oli nii- ja naasuguseid: kes ütles, et olin rasedust varjanud, kes ütles et ma olin Euroopas prostituudiks käinud, et raha teenida ning kelle meelest tegin ma lihtsalt end huvitavamaks ja päriselt passisin terve suve kodus nelja seina vahel. Ahjaa, mõned arvasid üldse, et ma olin suve jooksul manalateele läinud ning olid üpriski šokeeritud ilmega kui ma 1. septembri aktusele ilmusin.

***

Ugh, ma ei viitsi ülikoolielu ka lahata, aga ma pean. Vaata Liisa-Ly, sa oled ülikoolis! Sa ei ole isegi ühestki eksamitest läbi kukkunud ja sa saad isegi õppetoetust, mis tähendab, et keskmine hinne on ka üpris kenake välja tulnud. Kas see pole siis hea? Kas see pole siis väärt jäämist?

***

Jeerum. Jeerum. Jeerum. Faking mother faking god! Veerand üheksa olin peaaegu koduni jõudnud. Ma hingeldasin, näpistasin end ja sikutasin kõndides juustest. Pagan. Pagan. Pagan. Nüüd on viimane aeg Andrusele Maurist rääkida. Enne, kui juhtub midagi rohkemat. Midagi rohkemat sellest kaks sekundit tavalisest sõbrakallist pikemast kallist ja magusast suudlusest.

Keelatud magus suudlus ja hetkega toimuski muutus – ma olin taas teismeline keset suvearoome täis õhtut ja vallatuid tegusid, millele praegusest hetkest mitukümmend aastat vanemana vaid põseõhetuse saatel mõelda suudaksin. Ta maitses hambapasta ning kohvi järele, tema huuled olid pehmed ning tugevad. Oi, kui mõnus.

2 kommentaari ““Minevik olevikus” (2012)

  1. Pingback-viide: NaNoWriMo | Tudengiraport - kui on, mida öelda

  2. Pingback-viide: Lugedes raamatuid. Iseenda raamatuid… | Tudengiraport - õppides läbi elu

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s