Tüdruk, kes väljus vaikusest (Šveits)

šveitsPealkiri: Tüdruk, kes väljus vaikusest
Autor:Fiona Bollag
Lehekülgi: 192
Sisu:Fiona sündis siia ilma kurdina. Ja kaua aega ei adunud mitte keegi, et Fiona ei kuule vähimatki.
Ta pidi õppima iga viimast kui sõna huultelt maha lugema ja tal polnud vähimatki ettekujutust, kuidas võiks kõlada muusika.
Kuueteistkümnesena sai ta nendel aegadel täiesti uudse abivahendi, sisekõrva implantaadi.Sellest ajast elab ta sootuks teistsuguste helide maailmas.
Praegu on Fiona 23-aastane. Ta on lõpetanud Zürichis õpingud ärijuhtimise alal. Tema raamat aga vestab loo elurõõmsast tüdrukust, kes mõistab, et võime kuulda on tohutu väärtusega kingitus, kuid kes saab aru sellestki, et ka vaikuses möödunud aastad väärisid elamist.
Selle raamatuga tahab ta saata helge läkituse kõigile nendele, kes pole siia ilma sündinud päris tervena.
Arvamus: Mitmeid asju võtame enda elus iseenesestmõistetavalt ning tervel inimesel kuuluvad nende alla kindlasti ka erinevad meeleelundid. Me ei suuda ette kujutada, mida tähendaks elu selliselt, et sa ei kuule. Me võime ju vaikuses istuda, aga ka siis me kuuleme midagi – kasvõi oma südame tuksumist.

Mulle tohutult meeldis, et raamat ei alustanud sündmustega siis, kui Fioana ise juba raamatukirjutamisvanuses oli. Lugu algas sellest, mis kõik oli enne teda ja võimaldas õppima tundma peret, kellele selline väljakutse saadeti. Ja see on väljakutse igale perele. Üldse mitte halvas mõttes, aga kui keeruline võib olla toime tulla, kui sa midagi ei tea ning kõike koos lapsega nullist pead õppima. See pere tuli toime, ning selle eest sügav kummardus neile.
Hinne: 8/10

Üks kommentaar “Tüdruk, kes väljus vaikusest (Šveits)

  1. Pingback-viide: Lugedes läbi Euroopa – kas ma kukkusin läbi? | Tudengiraport - õppides läbi elu

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s