Sinihabe (Amélie Nothomb, Belgia)

belgiaPealkiri: Sinihabe
Autor: Amélie Nothomb (Belgia)
Lehekülgi: 112
Sisu: Amélie Nothomb (s 1967) on üks tänapäeva loetumaid Belgia kirjanikke. Tema perekond kuulub Belgia aristokraatide hulka ja kuna Amélie Nothombi isa, parun Patrick Nothomb, oli suursaadik, elas Amélie noorusest peale väga erinevais maailma paigus: Jaapanis, Hiinas, Laoses, Bangladešis, Birmas ja Ameerika Ühendriikides. Belgiasse asus ta elama alles 17 -aastaselt. Ta õppis Brüsseli ülikoolis filoloogiat.

Nothombi esimene romaan ilmus 1992. aastal ja alates sellest ajast on ta avaldanud ühe raamatu aastas ehk ühtekokku 20 teost, mida on tõlgitud 37 keelde.

„Sinihabe” on meie aega toodud tõlgendus Charles Perrault’ tuntud muinasloost, rikkaliku dialoogiga barokne romaan, kirjaniku isikupärase stiili üks ehedamaid näiteid.
Arvamus: Tõesti on tegu raamatuga, mida on kõige parem lugeda veiniklaasi ja kommikarbiga. Kahjuks mul kumbagi polnud. Lugeda oli siiski tore. Selline mõnus tänapäevasesse maailma tõstetud Sinihabe, kelle vastu astub ootamatult nutikas printsessike. Autori isikupärane stiil, mis on kõik saatelaused kuu peale saatnud, teeb vahepeal küll lugemise keerulisemaks, et mõista kes mida täpselt ütles, kuid eks sellega peab leppima ja lõppkokkuvõttes see väga palju ei piinagi, sest dialoogide tormav rütm on nauditav. Sinihabemest on vahepeal kahju, printsessist ka. Aga mõlemad on justkui oma ajastu ohvrid.
Hinne: 7/10