Mees, kes tahtis olla Lindbergh (João Lopes Marques, Portugal)

portugalPealkiri: Mees, kes tahtis olla Lindbergh
Autor: João Lopes Marques (Portugal)
Lehekülgi: 375
Sisu:Carlos Bernardo on nägus portugali noormees. Maailm on tema ees valla. Kui ambitsioonikas Saksa lennufirma MagicWings oma Lissabon-Berliini ja Lissabon-Krakovi liinide meeskondadesse uusi liikmeid otsima hakkab, on lennusaatja koht suurema pingutuseta selle laitmatult Goethe keelt valdava noormehe oma.

Võrratutel Airbus lennukitel töötades jälgib Carlos Ida-Euroopas toimuvaid kiireid muutusi ja avastab meheks olemise paradoksaalseid käänakuid: polügaamia ja homoseksuaalsus, truudus ja reetmine, argpükslus ja vaprus. Ning enamgi: armastus versus perekond. Teda rabab uudis, et tema iidolil Charles Lindberghil – kes lendas esimesena üle Atlandi ookeani – oli märksa kirevam eraelu, kui lubaks arvata selle ametlik versioon. Kui juba tema kangelastel olid abieluvälised suhted, miks siis tema, Carlos Bernardo, ei võiks endale kaksikelu lubada? Või kolmikelu… Või… Sinu ees on raamat, milles seiklus piiridest ei pea…

«Mees,kes tahtis olla Lindbergh» on autori teine Eestis ilmunud raamat, sellele eelneb soojalt vastu võetud artiklikogumik «Minu ilus eksiil Eestis».
Arvamus: Üks väga huvitavalt ja mõnusalt mõjunud raamat, mida oli äge lugeda. Kindlasti tunnen aga, et tahaks veel uuesti lugeda, mis on haruldane, sest reeglina tahan ma kindlasti uuesti lugeda raamatut, mis saab 9 või isegi 10 punkti. Aga eks erand kinnitab reeglit. Muidu oli raamatu tempo huvitav ning hästi kirja pandud ja tekitas huvi lugeda teisigi sama autori raamatuid.

Hinne: 8/10

Üks kommentaar “Mees, kes tahtis olla Lindbergh (João Lopes Marques, Portugal)

  1. Pingback-viide: Lugedes läbi Euroopa – kas ma kukkusin läbi? | Tudengiraport - õppides läbi elu

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s