Kaks linna (Harri Sirola, Soome)

SoomePealkiri: Kaks linna
Autor: Harri Sirola
Lehekülgi: 381
Sisu:Pooljuhtumisi Tallinna reisinud noored soomlased, poeet David Leija ja tema kogemata kuulsaks saanud popkirjanikust girlfriend Tytti Santiago, satuvad otse sadamast sündmuste keerisesse, mis viib lugeja 1980.aastate alguse Tallinna ööbaaride, keldrikorterite ja toretsevate erakodude virvarri.
Laguneva riigire˛iimi kõrghetk, korruptantide, Viru ärikate, parteilastest jõustruktuuri esindajate ulmeparadiis, taustaks Bre˛nevi dünastia viimaste hingetõmmete muusika… Järgnevad sündmused, mille keskseteks tegelasteks on farssovtšikud, teisitimõtlejad, sekka mõni rahvakunstnik, KGB-uurija või näitleja, boheemlastest intelligendikesed ja lihtsad kalurid-paadimeistrid. Plaanitakse põgenemist, järgnevad vangla, vangilaager.
Võllhuumori ja padufilosoofiaga pikitud aatelugu näitab peategelasi ses loos kohati kõverpeeglist, üllad sangarid muutuvad paroodiaks, ka ise enese üle naerdes.
Arvamus: Huvitav, et see aasta on mu raamaturiiulisse sattunud nii mitmeid meretemaatikaga raamatuid. Algul tundus raamat kerge ja lõbus ja siis läks raskeks ning süngeks. Seda ei olnud kerge lugeda, aga seda oli vajalik ja huvitav lugeda. Taaskord näha seda, milline oli Eesti ajal, mil mina ei olnud sündinud aga riik hakkas andma ilminguid, et varsti ta tuleb ja jõuab kohale.
Hinne: 7/10

2 kommentaari “Kaks linna (Harri Sirola, Soome)

  1. Pingback-viide: Lugedes läbi Euroopa: esimesed kümme | Tudengiraport - natuke koolist, natuke elust

  2. Pingback-viide: Lugedes läbi Euroopa – kas ma kukkusin läbi? | Tudengiraport - õppides läbi elu

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s