Limusiiniga burksi ostma

Kuus aastat tagasi olin ma Uus-Meremaal ning sõitsime limusiiniga Burger Fuel burksi sööma. Tegelikult isegi mitte burksi sööma, vaid burksi ostma, sest seejärel sõitsime limusiiniga Mount Maunganui jalamile parklasse, et ronida mäe tippu ning seal pisut jahtunud burski süüa. Ja samal ajal päikeseloojangut imetleda. See oli huvitav moment. Eriti äge on lugeda blogipostitust, kust ma jätsin välja selle, et kui ma Bryani lennujaamas maha olin pannud, siis ma istusin ja nutsin autos. Egas ma tol hetkel ei teadnudki, kas ma üldse näen teda veel…

Veel vähem teadsin, et 6 aastat hiljem istun Raplas kodus ning Bryan on meie pojaga väljas jalutamas. Toddi kingitud pohutukawa puu joonistus ootab seinale panekut ja tema saadetud postkaart (mis tuli ligi kolm kuud!!!) on hetkel mu lemmikjärjehoidja. Postkaardiga veel see lugu, et ta kirjutas selle eesti keeles. Algul olin ma ikka vägagi segaduses, et kes selle saatis, sest Mann oli ainus, kellele oskasin mõelda. Mann aga elab Lõunasaarel ja Great Barrier Island ei ole sugugi sealkandis. Aga muidugi Todd, sest kes veel vajab vaid natukene Google Translate’i abi, et täitsa kenas eesti keeles tervitusi saata.

Nii et jah. 6 aastat tagasi olin sealpool maakera ja ei osanud isegi arvata, et aastaks 2022 on selja taga mitu aastat USA elu ja töötamist unelmate ametikohal. Kes veel mõnikord niimoodi end mõtlemast tabab, et X aasta tagasi ei osanud arvatagi, kuhu omadega jõuab? Naljakas. Aga olgu, aitab asjade edasilükkamisest. Bryan ei läinud sugugi niisama jalutama, vaid selleks, et saaksin rahulikult keskenduda kahele küsimusele vastuse leidmisele:

  1. Kuidas selgitab Ulrike Plath “omade” ja “võõraste” eristamist uurides saksa valgustusajastu kirjatükke?
  2. Palun leidke A. Hupeli tekstist sõnad/märkused/kirjeldused, mille kaudu teie arvamusel autor loob “meie” ja “nemad” vahelise piiri. Põhjendage oma arvamust.

Edu mulle!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s