Enne rutiini

Ma harjusin ikka väga ruttu ära sellega, et graafik on vaba – tee mida tahad ja millal tahad. Septembrikuus enam nii ei saa, et teen hommikul silmad lahti ja mõtlen siis välja, et mida teha võiks. Tuleb jälle luua rutiin ja mahutada nädalaplaani ära kaks päeva ülikooli (mina), kaks päeva keeltekooli (Bryan), põnni kasvatamine (meie mõlemad + küla), raamatu kirjutamine (mina) ja muud tavalised tegevused. Seega oligi ainuvõimalik lahendus proovida enne sügise rutiini käimalükkamist veel natuke Eestit avastada. Läks täitsa hästi. Sai käidud loomaaias, Tartus ja maisilabürindis. Seda kõike põhimõtteliselt nädala jooksul.

Järgmine suur ettevõtmine oli Tartusse minek. Sinna sai õega, tagasi tulime rongiga (ei, Tartust Raplasse rongi ei tule. Küll saab aga üle Tallinna). See ei olnudki nii hull, kui võis karta. Lihtsalt asju oli vaja paras hunnik kaasa võtta. Ja tegelikult oli Tartus tore, kuigi ma kahtlesin pikalt, kas ikka minna aga tõenäosus häid kontakte luua (Soome laste- ja noortekirjanike delegatsioon külastas Tartut) oli lõpuks olulisem, kui hirm, kuidas seda reisisutsu ette võtta.

Nonii, Tartust saime tagasi, pühapäeva veetsime puhates koristades ning siis esmaspäeval võtsime ette maisilabürindi. Mina jõudsin sinna teist korda ja oli väga lahe! Kes veel ei ole käinud, siis tõesti soovitan. Toretalu koduleht on siin: https://www.toretalu.eu/ Iga aasta tehakse maisipõllu sisse uus labürint. Lisaks ülesande täitmisele võib ka maisi jõhverdada ning koju kaasagi korjata. Ja lisaks maisilabürindile on seal muudki teha ning avastada: põõsalabürint, Väike Eesti, Vanasõnamets (väga tore oli vanasõnu Bryanile tõlkida, ajugümnastika), sildade mäng, paljajalurada, mänguväljak, loomad-linnud ja rohkemgi veel! Tegevust jagub mitmeks tunniks ja kui oma piknikukraam kaasa võtta, võiks kauemgi olla.

Järgmisel päeval ootas kohe järgmine väljasõit – IKEAsse. Sellest reisist küll pilte ei teinud, ent väga aus kauplus. Erinevused, mis Colorado IKEAga silma torkasid, oli see, et Eesti näidisruumide osas olid olemas ka rõdu ja sauna näited. Aga sellest veel päev edasi ning tuligi aeg ülikooli minna! Mitte päris loengud, ei veel. Alustasime infotundidega, mis läksid täiesti asja ette ning seejärel tegime Bryani ja poisiga tiiru Kadrioru parki. Oi ta hakkab seal palju käima! Mina istun loengus ja nemad koguvad kilomeetreid. Vähemalt seni, kuni ilm hoiab.

Ning ei, veel ei saanud kiire nädal läbi. Lille kutsus Koidu tänavale Kirjanduslikule kolmapäevale. Bryan ja poiss läksid Raplasse, mina läksin siis vaatama, mida see endast kujutab. Facebooki ürituse lehelt fototõestus ka! Aga vot pärast seda oli küll parajalt kutupiilu olla ja nüüd olen tubli mitu päeva taastunud kogu sellest seiklusrohkest poolteistnädalast. Alates uuest nädalast olen siis täieõiguslik koolilaps! Vähemalt kaks päeva nädalas…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s