Suvise palavusega on nüüd kõik, jah?

Loen uudistest kurtmist, et ongi suvi läbi ja nüüd tulevad külmad ilmad ning hing hõiskab sees! Andke andeks, aga see mõne aja tagune kuumalaine oli lihtsalt rõve. Sellest sai aru isegi siis, kui nina õue ei pistnud, sest lämbe õhk pressis end tuppa kätte. Pole ka mingi saladus, et mina ja Bryan armastame külma ja lund ning +30 kraadi tekitab õudusvärinaid, mitte soovi õue seda nautima minna. Seega pidime oma elu lihtsalt ümber korraldama ning mõnes mõttes oli huvitav näha, kuidas lõõskav päike igapäevaelu segas ja kuidas langev temperatuur elu uuesti tavalisse rütmi veeretas.

Ühelt poolt oli palavus tore, sest väga lihtne oli varakult ärgata, no nii viie paiku. Paari päeval jõudsime isegi hommikuti ujuma, kuigi tagasikõndimine oli juba kurnav, sest poole tunniga kerkis temperatuur päris märkimisväärselt. Ülejäänud päeva peitusime toas koopas. Kardinad ees, õhksoojuspump jahutamas ning aina vett kaanimas.

Võib küll mõelda, mis see palavus ära ei ole ning nii vähe seda Eestis ju nautida saabki ent tõesti, minu jaoks on nautimisest asi ikka väga kaugel. Üks päev pesime päevasel ajal pesu ning selle pidi välja kuivama viima. Ma suutsin täpselt pesunöörideni kõndida, kaks riidehilpu üles riputada ja siis põgenesin tuppa, jättes Bryani tööd lõpetama. Õnneks on meil võrdlemisi nn hämaras asuv korter ja vannituba asub korteri keskel. Ma ei kujuta ette, kui päike päev otsa ühest või teisest aknast sisse siraks.

Seda nalja, et minna päevasel ajal aiamaale muru niitma ei suutnud mingil juhul teha! Aga täna, viisaka 20 kraadiga, oli idee täiesti teostatav. See vist ongi nende kuumalainete juures kõige jubedam. Kuskile minna ja midagi teha on põhimõtteliselt valikust väljas. Siin võib muidugi raseduse lõppu ka süüdistada. Pole sedavõrd tore ringi liikuda, kui jalad lähevad ainuüksi termomeetri näitu vaadates paiste kui kakukesed (ja nüüd ei ole enam vaid paistes, vaid ikka turses! Auk jääb järgi, kui vajutada. Jube põnev!).

Kõik teavad et töö ja puhkus peavad olema tasakaalus ehk mina puhkasin ja Bryan töötas.

Aga olgu, leiame selle kuumalaine juures positiivset ka (ja loodame, et see suvi temperatuurid enam nii kõrgele ei kerki!). Kodus peidus istudes ei olnud suurt muud teha, kui tööd. Ehk et valmis sai nii mõnigi kirjatöö kui ka enda järgmise raamatu kallal vaeva nähtud. Sutike veel ning siis on kolmas mustand valmis ja ehk neljandat enam ei tulegi!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s