Mida rohkem, seda uhkem aga ehk mitte pakkimise ajal

Bryan ütleb, et minu pakkimine algab segadusest. Päris vale see ei ole, sest mulle meeldib kõik pakkimisele minev esmalt pinnalaotuseks muuta ja seejärel alustada. Loogiline ju! Esiteks tean täpselt, kui palju on vaja pakitud saada. Teiseks saan kohe haarata õige suuruse (või kokkusurutuvusega) eseme, et see koti vabasse nurka pressida. Muidu aja end pidevalt põrandalt püsti, et siis kappidest-riiulitest-sahtlitest õige suurusega asja taga otsida. Nii et väga loogiline.

Aga kuna Bryani arvates on see loogilisest pakkimisest kaugel, siis pakkimine on üks asi, mida teeme eraldi. Või pigem jagame ülesandeid. Kuni ta aga on nõus mind aitama pinnalaotuse loomisel ning pakkimise ajal vajalike asjade toomisel-viimisel, siis on kõik korras, sest mulle meeldib pakkida. Nii et selles osas pole üldse halb, et peame oma siinse elu kokku korjama ja kategooriatesse jagama.

Muidugi on mu märgipäevikus mitu kolimisele pühendatud lehte ja üks neist on selge ülevaade, millised hoiukohad juba ära sorteeritud ja millised veel ootavad.

Esimene kategooria on kõige tähtsam ehk asjad, mis peavad kindlasti meiega kaasa tulema. See tähendab siis nii paberimajandust ja dokumente, lähitulevikus vaja minevaid riideid riideid kui ka muud vajalikku, mida Eestis ei saa/pole mõtet asendada.

Teine kategooria on tahame tulevikus kasutada ehk siis asjad, millest ei soovi erinevatel põhjustel loobuda, ent mida pole samas vaja ka koheselt üle ookeani lennutada. Jõulukaunistused (need mis emotsionaalselt tähtsamad, suvalised tulukesed lähevad kolmandasse kategooriasse), mõned raamatud ja talveasjad on selle kategooria head näited. Sellesse kategooriasse määratud asjad pakime kastidesse ja viime Bryani ema juurde hoiule. Lisaks panen täpselt kirja, mis kus kastis on ehk et kui meil peaks midagi kindlat vaja minema, peaks selle ülesleidmine piisavalt kerge olema.

Kolmas kategooria ehk kellelgi läheb vaja. Siia võib lugeda kõik need asjad, mida meil isiklikult enam ei ole vaja, ent mis kellelegi teisele kuluks ära. Kirjutuslaud ja tool näiteks leidsid juba uue kodu, üksjagu asju ootab veel kuulutuse ülespanekut. Mingid asjad saame maha müüa, et siis ka rahakukrut turgutada, ent paraja hulga anname lihtsalt ära, sest targem on need jalust ära saada, kui et müümise või hoiustamisega vaeva näha.

Neljas kategooria ehk aitäh ja hüvasti. Pole midagi teha. Mingid asjad ei ole meile vajalikud ei nüüd ega tulevikus ning liiga kehvas seisus, et keegi teine neid kasutada sooviks. Proovin seda kategooriat siiski kõige väiksemana hoida.

Hetkel (viis päeva lennuni) on mul pakitud kolm ja pool kotti. Esimene sai pakitud 27. märts ehk on ligi kuu aega oma lendu oodanud. Sellesse kotti said põhimõtteliselt ainult… raamatud. Ja neile vahekihiks riided ning kangad. Jah, ma olen see hull, kes toob endaga kaasa ka kohvritäie raamatuid. Esmalt muidugi jagasin raamatud ka kategooriatesse, ent seda varianti et toon vaid üks või kaks, mul lihtsalt pole!

Tõsi, mingid raamatud on niisama juturaamatud, ent ma olen märkimisväärselt suurendanud ka oma “õpikute” hulka, et kirjutamise valdkonnas ikka edasi areneda. Ja no neid tõesti ei õnnestuks mul Eestis kuluefektiivselt asendada.

Teised kolm kotti on igavamad. Klassikalised riided, jalanõud ning kõik muus, mis vaja mahutada. Lootsin et ehk piisab kolmest kotist, ent tuleb siiski neljas ka. Neljas on hetkel ainus, mis pakkimata. Olen lihtsalt sinna kokku kuhjanud, mis peaks ära mahtuma ja päevake enne lendu saab siis korralikult ära pakitud. Eks viimasel hetkel torkab nagunii midagi silma, mis oleks vaja ilmtingimata kaasa tuua ja pean kiiresti otsustama, mis pakitust maha peab jääma.

Ja seni kuni pakkimine täie hooga käib, seni on minu juurde ohtlik külla tulla, sest tõenäoliselt lahkud rohkemate asjadega, kui tulid. Victoria ja Evan tulid eile külla, et lauamänge mängida. Ära minnes võtsid nad kaasa seljakoti matkavarustusega, erinevaid autoga seotud vedelikke, ning ühel hetkel tulevad ka rõdumööblit ära viima. Kristi tuli külla filmi vaatama, lahkus hunniku kleepsudega, mis ma välja sorteerisin. Ruthann saab aga hunniku jõuludekoratsioone.

Üks asi, mis natuke üllatas, on võrdlus nende kordadega, kui pakkisime asju Uus-Meremaale minekuks või sealt tulekuks. Ma arvasin, et praegune pakkimine saab olema keerulisem, sest asju on lihtsalt rohkem ning plaanime kolida kauemaks, kui viis kuud. Tegelikult on see aga palju lihtsam. Ma ise pakun põhjuseks seda, et peame absoluutselt kõik kapinurgad, sahtlid ja diivanitagused läbi vaatama. See tähendab, et pole põdemist, et miskit olulist maha jääb. Natuke rohkem on ka sorteerimist. Kui muidu liikusid meiega kaasa ka asjad mis “pole enam ideaalses seisukorras, aga mäe peal tasub ära”, siis nüüd võib südamerahuga nendest loobuda.

Ainus asi, mis on raskem… emotsionaalne pool. Lühidalt öeldes, siis ma väga väga ootan Eestisse kolimist. Ja samal ajal on mul väga väga kahju jätta maha siinne loodus, mu maailma parim ning vingeim töö ja siinsed inimesed. Ehk olen samal ajal rõõmus ja kurb ning veel kümme erinevat emotsiooni. Aga sellest kirjutan ehk pikemalt mõnes teises postituses, praegu olen veel siin ja proovin nautida nii palju kui saab.  

2 kommentaari “Mida rohkem, seda uhkem aga ehk mitte pakkimise ajal

  1. Kolimine – pakkimine – süstematiseerimine, nendel hetkedel olen arusaanud, et tegelikult ei ole mul kõike seda, mis läheb äraandmiseks-viskamiseks vaja, saab ilma selleta. Ausalt, ei kujuta ette kui peaksin hakkama oma praegust eluaset kokku pakkima.
    PS! Teibid, kleepsud ja pliiatsid – nii kaunilt hoiustatud – tean-tean…bullet-journal on olulisel kohal ja see on kraam, mille vajalikkusest ei pruugi paljud aru saada.
    Rahuliku meelt soovides ja peatse kohtumiseni kodumaal!

    • Täpselt, saab ilma nii paljude asjadeta, mis ühel või teisel hetkel asendamatuna tundunud. Ja tegelikult milline kergendus, kui asjadehunnikut väiksemaks saab. Peab ainult jälgima, et nüüd suure hurraaga uut kola asemele ei ostaks! Bullet journal on aga üks neist asjadest, mille asendamatus on ajaga aina selgemaks saanud. Ma ei kujuta ette, kuidas oma elu ilma selleta planeerida, Google Calendar vm poleks pooltki nii efektiivne!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s