Kirjutamismõõnast välja ronimine

Nagu alati, on november mul see eriti tihe kirjutamiskuu, kus kirjutan metsikus mahus ja kulutan üksjagu aega. Mida muud novembrikuises pimeduses ikka teha. Ja lisaks on see hea võimalus, et tavalisest suurema intensiivsusega oma ideed paberile saada. Reeglina võtan seejärel detsembri vabaks – olen end kirjutamismahladest tühjaks pigistanud ning vaja on uuesti patrullimaailmaga harjuda ehk kirjutamine teeb kiire talveuinaku. Jaanuaris suudan tavaliselt end uuesti ree peale tõmmata. Tavaliselt…

Kui kirjutada ei jõua, siis suusatada küll…

See aasta läks jaanuar mööda nii siuhti, et ma ei suutnud isegi ühte päeva oma looga tegeleda! Ma mõtlesin küll, aga no tegevuseni ei jõudnud. Eks üks põhjus oli ka see, et midagi oli looga valesti. Mure oli vaid selles, et ma ei suutnud välja mõelda mis täpselt valesti on. Lihtsalt tean, et see ei toimi. Ja kuna ma olen õppinud läbi rohkete kustutamiste ja ümberkirjutamiste, siis pole mõtet enne lugu edasi kirjutada, kui see viga on nui neljaks üles leitud.

Aga vea leidmine võtab ka aega, nii et vast seetõttu lükkasingi vea otsimisega alustamist koguaeg edasi, sest ma lihtsalt ei tahtnud lugu lahti harutada, et siis loodetavasti (aga võib-olla ka mitte) välja mõelda, kuidas seda parandada. Ja tundub, et mõnikord tasub ootamine ära!

Täiesti asjasse mittepuutuv pilt, aga näe, Bryan ka suusatab! Ainult oma sinise suusainstruktori vormi vahetas ta punase/valge suusakooli supervisori vormi vastu.

Üks päev kui ma jäin töölt koju, tuli mõte, et oot… mis siis kui ma lahendaksin selle koha hoopis niimoodi? Muidugi ma ei saa siin lahti kirjutada, et mida ma teisiti teen aga nii natuke ikka: üks pigem kõrvaltegelane muudab kardinaalselt oma otsust. Ehk kui enne ütles “Jah”, siis uues variandis ütleb “Ei”. Ning tundub, et just see suunamuutus aitab ka ülejäänud loo uuesti järjele. Ehk ma olen nüüd jälle äärmiselt elevil, et selle looga tegelema hakata! Mitte ainult mõelda, ei, vaid päriselt kirjutada!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s