Koolitused on tulekul!

Ma olen oma blogis maininud Eesti Noortekirjanduse Ühingut. Värske ühinguga on muidugi üksjagu tegutsemist ja õppimist ning kõike muud põnevat ja toredat. Muuhulgas on meil soov toetada noortekirjanduse arengut. Kuidas seda siis teha? Koolitused! Ehk – ENÜ korraldab sügise jooksul kolm veebikoolitust! Esiteks “Kirjanikuks 30 päevaga?”, teiseks “Mustand valmis, mis edasi?” ning kolmandaks “Kirjanikust kirjastajaks?”

Nagu kuulutusel näha, siis mina olen seotud just selle teise koolitusega! Ühelt poolt on natuke veider ise mingit koolitust läbi viia. Selleks peaks olema ju vähemalt mingi kindla ala magistrikraad, eks ole? Ei? Olgu, kui ma mõtlen realistlikult siis vist ikka ei pea olema. Ma ei hakka muidugi endale tiitleid külge riputama, aga kui ma siin ratsionaalselt mõtlen, siis kümne raamatu kirjutamisel on omandatud üksjagu kogemust. Olen õppinud mingeid asju teisiti tegema ning ma ise tunnen, et see on oluliselt parandanud ka raamatute taset. Ka kirjutamise protsess on muutunud kiiremaks või siis… stabiilsemaks?

Muidugi ei kavatse ma siin professionaalse toimetaja rolli võtta. Ma kahtlen, et oleks võimalik olla iseenda raamatu toimetaja ning seda hästi teha. Küll aga saab kirjanikuna siiski midagi ära teha ning seetõttu tahangi rääkida sellest, mida teha oma esimese käsikirjaga enne, kui selle toimetajale saadad. Sest uskuge või mitte, aga esimene mustand ja toimetajale/kirjastusele saadetav variant võivad olla teineteisest kardinaalselt erinevad!

Kindlasti pole tegu sellega, kus üks lahendus sobib kõigile. Ma olen üksjagu kirjutamise teemalist raamatut läbi lugenud ja nentinud, et no minu jaoks see või too lähenemine ei toimiks üldse! Seega on minu lootus ja eesmärk see, et kõik, kes koolitusel osalevad, saavad ühe ideekillu, mida järgi proovida ja loodetavasti kasutusele võtta. Ning kes teab, ehk saan ka ise osalejatelt mõne ideekillu, mis minu lähenemisega klapib.

Aga kellel on huvi liituda, siis kasutage võimalust! Üheks variandiks on märkida enda huvi meie FB ürituse lehel (igale koolitusele tuleb eraldi ürituse leht, hetkel on olemas esimese koolituse üritus) või siis läbi meie kodulehe ja e-maili.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s