Töökoha vahetus. Asukoha mõttes.

Huvitav kas olen nüüd sammuke ameeriklaseks olemisele lähemal? Töölesõit kulgeb kiirteel, tunnike tööle ja tunnike tagasi, istumise all hiiglaslik Ford Expedition ning autos olen muidugi üksinda. Oleks ju tore, kui see väike muutus teeks kodakondsuse protsessi kaks korda kiiremaks…

Kui enne sain tööle jala või rattaga, siis praegu on see mõneks ajaks tore mälestus. Nimelt liikus mu töökoht Breckenridge’st Vail’i. Meie haigla kolmest testimispunktist pidigi üks kinni minema ja mitte see minu oma. Meie pidime lihtsalt kolima, sest linnal on plaan kino uuesti lahti teha ning kui meie seal fuajees istume, on see veidi keeruline. Uus koht oli juba välja valitud, plaanid tehtud ja särgid värgid aga läks hoopis nii, et vald otsustas: “Kuulge, praegu on testimises vaikus. Ma arvan, et meil pole seda testimispunkti enam vaja.”

Meie kinokontor
Seda nunnut pisikest parki igatsen küll täiega! Ideaalne koht, kus lõunat süüa.

Egas nad ei valetanud. Testimiste arv ongi üsna jõudsalt vähenenud, keskmiselt 5 kuni 15 inimest päevas, mis on 8-tunnise tööpäeva kohta võrdlemisi vähe. Muidugi, ma oleksin võinud seal rõõmsalt edasi istuda ka siis, kui päeva jooksul on null testimist, aga vallal on õigus valida ja otsustada. Ja nii nad otsustasid ning Brecki testimispunkt sulges uksed.

Kuna see langus oli ette teada, planeeriti juba enne lisaprojekte, et meil ikkagi mingit tegevust jaguks. Aga põhimõtteliselt üleöö toimunud muutus tähendas, et need projektid pole veel tegutsemisvalmis… ehk kaugtööd on praegu suhteliselt keeruline teha. Minu jaoks tähendab see, et kuni tulevad kindlamad projektid (ja IT korraldab meile tööarvutid), peangi Vailis tööl käima. Enam-vähem sama, kui Raplast Tallinnasse minna. Kolmveerand tundi kuni tunnike mööda kiirteed, üle kuru ja oledki tööl. Häiriv on lihtsalt see, et ma ei saa enam hommikuti trennis käia, sest need algavad sutike liiga hilja. Parema meelega kasutaks ka ühistransporti, sest autoga seda vahemaad sõita tundub natuke nagu ajaraisk, ent ühistransport… tööle jõuaksin ma mitu tundi hiljem kui vaja ning kojuminek võtaks neli ja pool tundi. Ja samas, tänu olematule ühistranspordile tekkis mul võimalus teha olematut kaugtööd.

Meil on kahe peale üks auto (siinkandis võrdlemisi haruldane) ja teise auto soetamisele ajan nii kaua kui võimalik sõrgu vastu, sest see on minu meelest lihtsalt totter! 90% ajast tuleme ju ühe autoga väga kenasti toime. Aga siis on see 10%, kus sorry küll, aga ma ei saa sõita tund aega tööle, sest Bryanil on autot vaja. Nelja päeva pikkune töönädal tähendab õnneks seda, et vähemalt tulevikus saab asjad sättida nii, et sel päeval, kui Bryanil on autot vaja, on mul vaba päev. Aga tehtud plaane ei saanud enam ümber tõsta ja üks päev oligi sel nädalal kaugtöö.

Kaugtöö kontor
Sama järv, teine vaade

Esimesed kaks-kolm tundi oli täitsa töö moodi. Hommikune koosolek, e-mailidele vastamine ja vajalike e-koolituste läbimine. Seejärel läks asi käest. Istusin järvekaldal, kontrollisin aegajalt postkasti ja ootasin, et oleks midagi teha. Mingil põhjusel on mitte millegi tegemine palju lihtsam, kui olen töö juures kohapeal. Või noh, ma ikka teen midagi… kirjutan Eesti klientidele artikleid, mängin Hearthstone’i, kirjutan raamatut või blogiposti, loen ajalehtesid… nii et tegevuse puuduse käes ma just ei kannata. Kaugtööna on sama ülesehitus aga veider. Peaks ju nagu midagi tegema, aga… pole ju midagi teha! Tulin õnneks aga toime ja päev läks edukalt kirja.

Loodetavasti ühel hetkel (mitte väga kauges tulevikus, tänan väga) tuleb ka korralikke kaugtöö projekte ning kujuneb selliselt, et ei pea kõik neli päeva Vaili sõitma. Üks-kaks päeva seal ja ülejäänud aeg kaugtööd teha oleks lihtsalt super! Aga elame ja näeme. Tuleb olla paindlik, vastuvõtlik muutustele. Terve aasta ja ka möödunud aasta on just nende põhimõtete tähe all liikunud ja egas see niipea ei muutu.

Pole tööga seotud, ent üks päev oli lahe topeltvikerkaar, mis sirutus üle terve Brecki! See on muide ka koht, kus me neli aastat tagasi abiellusime. Kahjuks toona küll sellist topeltvikerkaart ei olnud!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s