Aidaa märts!

Ja lõpuks ometi sai märtsikuu läbi jõuan ma selle postituse ehk üles laadida. Alustatud sai kohe, kui märts lõppes, ent kiiremad ajad venisid ka aprilli algusesse.  Egas selles kevadkuus iseenesest midagi halba ei ole, ent tegu on lihtsalt tohutult tohutult kiire kuuga. Läbi märtsi on erinevate koolide ja ülikoolide kevadvaheajad, mis tähendab rohkem suusatajaid-lauatajaid. Laias laastus on need külalised ka pisut kehvemate oskustega (nt pole alates lapsepõlvest suusatanud, tublisti pikemad ja raskemad ning proovivad sõita sama tehnikaga, kui 10 aastat tagasi). See kõik tähendab meile rohkem tööd. Iseenesest põnev, aga jah… lihtsalt nii väss on olla.

Natuke on see ka mu enda süü. Mu klassikaline töönädal on nagunii kuus päeva nädalas (viis päeva mäel, üks päev testimiskeskuses). Märtsis töötasin aga kaks korda 13 päeva järjest. Kuus päeva mäe peal, üks päev testimiskeskuses. Töönädal peaaegu 58 tundi mäel ja siis 8h keskuses. Ühelt poolt põhjuseks raha (ületunnid, jee!), teiselt poolt see, et meil on vaja kuuenda tööpäeva tegijaid.

Ma siin kurdan kogu aeg, et lund pole aga kuu lõpus oli hommikul tore üllatus – ca 20cm värsket lund!

Töötajate vähesus on sel aastal terve mäe probleem. Meil nt lahkus eelmisel hooajal 18 patrulli. Asemele palkasime 5… ehk siis kui eelmisel hooajal oli juba tunda, et on suts vähe, siis see aasta annab see ikka eriti tunda. Väga mitmeid kordi oleme jätnud osa radadest (või lausa mõne lifti) avamata, sest meil lihtsalt pole inimesi, et oleks tagatud vajalik kate! Vastikult tihti on raadios olnud kuulda: “Lähen sündmuskohale, hütt on tühi.” Või dispetšerina põhimõtteliselt palvetad, et keegi enne vastu puud ei põrutaks, kui laviinikontroll tehtud. Lihtsalt ei ole piisavalt inimesi, sest kõik on laviinikontrolli tegemas. Jah, 2-3 inimest on alati nn valves, ent tõsised õnnetused nõuavad 5+ inimest.

Tuleval aastal palkame tõenäoliselt 20 uut patrulli. Või 25. või 30. Hetkel ei ole teada, kui palju inimesi lahkub, sest meil on parasjagu ka tõenäosus huvitavates muudatusteks ja seegi röövib energiat. Nimelt tegime patrulliga ühiselt avalduse, et soovime teha hääletuse, et kas koonduda ametiühinguks või ei. Kui hiljem aprillikuus energiat on, kirjutan sellest lähemalt. Ühelt poolt väga huvitav periood. Teiselt poolt ebakindel ja väga palju tundmatut. Ja samas, kui me ei hääleta ametiühingu poolt, on tõenäosus, et mitmed patrullid lahkuvad. Ja ma mõtlen patrulle, kes on 5+ aastase staažiga, kellel on erioskused ja keda ei suuda asendada ka 50 alles väljaõpet alustavat patrulli.

Oeh, see on mõnes mõttes nii tüütu asi, millele mõelda ja mille pärast muretseda. Eks peab ootama ja vaatama, mis ja kuidas saab. Aga jutu sekka siis ka mõned pildid. Vist seetõttu said kehva kvaliteediga, et kasutasin laadimiseks telefoni ning misiganes internetiühendust, mis meil siin tipus on… Aga elu on näidanud, et kodus ei jõua ma nagunii mingeid pilte arvutisse tõsta… Ehk nüüd kehtib Murphy seadus ja koju jõudes vahetan pildid nagu nalja paremate vastu.

On hetki, kus peab suusad selga võtma ja kondimootorit kasutama. Olgu, olgu. Pildil jääb välja lumeriba, ent sulalume peal on palju tüütum ülesmäge marssida.
Harjutame päästmist. Juhuks kui keegi otsustab ekstra järsul ning kividega kaetud nõlval viga saada ning turvalisuse tagamiseks on vaja köisi ja korralikku süsteemi. Pildil on töökaaslased Tyler ja Alden.
Veel pisut erinevaid treeninguid. Tsillin lumekoopas ja ootan päästmist.
Kaks meie laviinipäästekoera. Vasakul on Sugar ja paremal Ava. Sugar on krants mis krants, leitud prügikastist ja omanik Rob võttis ta varjupaigast enda juurde. Ja vaat nüüd – laviinipäästekoer! Ava on Saksa lambakoer. Tunduvalt noorem ja see aasta lõpuks oma kõrvadele järgi kasvanud.

Aga märts sai läbi. Ja aprilli esimene nädal ka. Nüüd saab natuke tagasi tõmmata ja kergemalt hingata. Kuurort peaks teoorias mai lõpuni lahti püsima, aga näeme kuidas see läheb. Tõenäoliselt sulab lumi enne ära, mägi kinni ja siis on aeg suvised asjad välja otsida!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s