Hea noorteraamat 2020

Märtsikuu algas eriti toredate uudistega! Nimelt pälvis mu eelmisel aastal ilmunud raamat “Lumelinnu surm” Hea noorteraamat tunnustuse! Ja mitte ainult! Esimest korda said oma lemmikteose valida ka Lastekaitse Liidu noortekogu liikmed, kes otsustasid, et selle au osaliseks saab just minu raamat.

All paremas nurgas ja nagu näha, noortekogu märge on ka juures.

Ja pisut pikemalt noortekogu juhilt Triin Sooäärelt: Valisime enda eripreemia just selle alusel, kui palju erinevaid emotsioone ja osavat loovust võib tuua välja raamat, kus on justkui reaalse elu ehe peegelpilt. Lastekaitse Liidu noortekogu valis enda lemmikteoseks raamatu, kus kohtub tänapäeva virtuaalelu ka päriselt toimuvaga reaalses elus, mis toob esile olulised teemad pere, sõpruse kui ka väljendusoskuse teemadel. Lugedes võib tegelikult avastada end justkui tulevikust – noored räägivad kaasa neid puudutavatel teemadel sobivas vormis ning arutlevad omavahel, olles sel viisil heaks meetodiks enda väljenduse ning üksilduse peletamiseks. Inspiratsioon just see miski seal ridade vahel peidetud, mis võib ka noore lugeja panna igapäevaseid asju teisiti hindama.

Lugesin Triinu kirjutatut ja no peaaegu et hüppasin rõõmust. See on ikka väga suur tunnustus ning annab motivatsiooni, et järgmise raamatu kirjutamist uue hooga jätkata. Tõsi, ega sellest nimekirjast väljajäämine ei tähendaks, et ma nüüd kirjutamise ära unustaksin. Ei, absoluutselt mitte. Pigem tasub mõelda selliselt, et kellele siis ei meeldiks, kui tema tööd tunnustatakse ning kiidetakse? Olgem ausad, ikka meile kõigile. Ja Hea noorteraamat on üks tunnustus, mida Eesti noortekirjanik oodata ja loota võib. Nii et täiesti ausalt ja ilma mingi valehäbita, ma olen enda üle nii uhke! Et too pikalt marineerinud idee lõpuks paberile sai ning just sellisel kujul. Ja muidugi tänusõnad ka raamatu toimetajale Reet Trummalile ning Eesti Raamat kirjastusele, tänu kellele “Lumelinnu surm” oma parimaks variandiks vormus. Ei teagi, mida rohkemat kohe öelda. Lihtsalt nii hea meel on!

Rohkem juttu ELKi lehel ning kes ei viitsi lugeda, siis õnneks leiab ERRi lehelt ka videovormis variandi.

Üks kommentaar “Hea noorteraamat 2020

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s