Kiire põige Kopenhaagenisse

Ei ole ma Coloradost kuskile läinud, aga tundsin, et võiks viimaks oma põike Kopenhaagenisse kirja panna. Lendude tühistamise tõttu oli parim viis Eestist USA-sse jõudmiseks öö veetmine Kopenhaagenis. Ega ma algul just vaimustuses polnud, aga mida edasi, seda rohkem see mõte meeldima hakkas ja tegelikult oli päris tore. Taani oli mul külastamata, see, et ma Eestisse lennates seitse tundi lennujaamas istusin, ei lähe vist päris arvesse. Tagasi lennates sain aga lennujaamast välja ehk järjekordne riik kirjas!

Väga oluliseks oli seejuures ka see, et ma ei pidanud oma kahe suure kohvriga mööda linna kolistama, vaid väljusin Kopenhaageni lennujaamast kaks kätt taskus ning seljakott seljas. Valisin hotelli, kuhu oli lennujaamast võimalik lihtne minna. Vist nii pooletunnine metroosõit, üle väljaku ja mööda tänavat nii viis minutit.

Kopenhaageni avastamiseks jäigi täpselt selline pärastlõunane ja õhtune aeg, mis oli tegelikult päris mõnus. Muidugi, ega mingit väga head ülevaadet selle ajaga ei saanud, ent tähtsamad kohad sai läbi käidud. Seejuures olid suureks abiks elektritõukekad, mida Kopenhaageni kesklinnas leidus iga nurga peal. Algul ma ikka pelgasin, aga kuna Viki julgustas ja tänavad olid võrdlemisi tühjad, otsustasin proovida ja jäin väga rahule. Sai ikka palju kiiremini ringi liigutud kui jala ning mugavamalt kui rattaga. Kasutaks teinekordki, seni kuni tänavad tühjad on…

Iseenesest pole see ka paha viis reisimiseks. Kui on mingi pikk lend ja vahemaandumine mõnes linnas, kus pole käinud, miks mitte teha pikem paus? Muidugi, ajaliselt peab ka sobima. Kui jõuad hilisõhtul ja lendad varahommikul, piirdub linna avastamine hotelliga. Kopenhaagen sobis selles osas kenasti, et jõudsin varasel pärastlõunal ja järgmine lend läks hommikul kella kümne paiku.

Mõnes mõttes oli veider sedavõrd tühjas linnas liikuda aga ega see polnud üllatuseks. Eks tühjad olid nad koroonaviiruse tõttu. Ja võimalik, et ka seetõttu, et vihmane ja tuuline oktoobrikuu algus pole Kopenhaageniga tutvumiseks see kõige populaarsem aeg. Loodetavasti jõuan tulevikus tagasi minna. Tivoli jäi ju külastamata, Anderseni muuseum oli kinni ja tegelikult oli rohkemgi kohti, mis kutsuvad.

Üks kommentaar “Kiire põige Kopenhaagenisse

  1. Pingback-viide: Minu 2020 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s