Niisama kirjutamisest ja Eestis kulgemisest

Mõnes mõttes on minu Eestis käimine ka täielik loomereis. Vahet pole, kui palju ma mujal viibides kirjatööga tegelen, Eestis on kirjutamist ning oma raamatutega seotud tegevust kordades rohkem.

Mujal viibides on mu raamatutega seotud tegevus laias laastus kirjutamine. Näpuotsaga kirjastusega suhtlemist ja õige pisut kohtumiste planeerimist. Eestis on aga kirjutamist, kohtumiste realiseerumist, mõtete korjamist, ringi lendamist ja muidugi juba trükitud raamatutega tegelemist.

Iga kord kui ma kodus olen, reklaamin võimalust soetada raamatuid otse minult. See tähendab odavamat hinda ning autogrammiga teost. On tõeline rõõm saada kelleltki sõnum või kommentaar, et nad on huvitatud just minu kirjutatud raamatust! Juba see teeb tuju rõõmsaks. Seejärel raamatusse autogrammi lisamine, paberisse pakkimine ning pakiautomaati viimine. Iga samm on lihtsalt suurepärane. Lisaks annab selline vahetu suhtlus ka motivatsiooni, et ikka edasi kirjutada. Keegi kuskil ootab!

See nädalavahetus käisin Pärnus ning Port Arturi Rahva Raamatus jätsin oma uutesse raamatutesse märgi maha.
Hommikujooks vaatega Pärnu rannale

Väga palju tuleb ka selliseid ootamatuid ideesid ja mõttemomente. Üks päev käisin rattaga sõitmas ja hopsti tuli mõte, kuhu ma võiksin oma järgmises hobustest rääkivas raamatus tegelased saata. Neid mõtteid tuleb muidugi ka mujal, ent aegajalt kodukamaral käies on see protsess kuidagi elavam. Muidugi, sedakorda võib see lihtsalt eriliselt silma paista, sest ma kulgen ikka väga rahulikult.

Aeglaselt kulgemise näide – kohe kui teise koroonatesti negatiivne tulemus käes, suundusin kohvikusse kirjutama.

Viimatised Eestis käigud on kulgenud tiheda plaani järgi. Kohtumine siin koolis, kohtumine seal raamatukogus, sõbrad selles linnas, pere tolles linnas. Eks see ole ka huvitav ja igasugused kirjanikuna esinemised on äärmiselt ägedad. Ikka väga kahju, et mu kevadised planeeritud esinemised ära jäid ja ei julgenud ka sügisesse tõsta. Esmalt kartsin, kas ikka ise kohale jõuan. Teiseks pean arvestama ka koolidega ning sellega, et piiratakse väliseid kontakte. Koolid ja olukorrad on muidugi erinevad, nii et kuigi ma ei võtnud oma plaane nii suurelt ette nagu kevadel kavas oli, siis lootus on, et ühte kooli ühe klassi ette jõuan ja ehk saab ka Raplas midagi teha.

Eks kui tuleb veel mingeid ideid ja pakkumisi, saab jooksvalt vaadata. Aga muidu plaanin vast rahulikult olemist jätkata, ideesid koguda, raamatuid posti panna ning loodan, et kevadeks on asi maha rahunenud ja järgmine Eestis käik kulgeb juba tavalisemas mustris. Kui siis ehk õige pisut aeglasemalt, et jõuaks ka nautida ning tšillida, sest see on ka igati mõnus.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s