Õige varsti ilmub minu üheksas raamat “Lumelinnu surm”

Põnevad uudised, põnevad uudised! Juba mõne nädala pärast on võimalus lugeda mu uhiuut teost “Lumelinnu surm” (kirjastus Eesti Raamat, raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital). Mis eriti tore, üle mitme aasta olen ma (loodetavasti) ise samal ajal Eestis, kui raamat poelettidele jõuab. Millest mu uus raamat räägib? Paku kõigepealt pealkirja ning kaanepildi järgi ise ja kui mõte paigas, loe edasi ja vaata, kas läks täppi.

thumbnail_lumelinnu_surm_esikylg

Juba sõnumit ära saates teadsin, et ma ei ootagi enam Annalt kiiret vastust. Ma lihtsalt proovisin nendega ühendust hoida. Täpselt nagu foorumist soovitati. Ikka et kirjuta ja uuri, kuidas neil läheb. Ära räägi nii palju endast. Nemad kolisid. Neil on raskem. Tunne siirast huvi. Julgusta. Ole toeks. Ära unusta. Räägi. Kirjuta. Toeta. Uuri. Teooria oli mul väga selge. Ainus probleem oligi see, et teooriat oli päris raske praktikasse rakendada, sest nad ei tahtnud mulle sugugi vastata.

„Lumelinnu surm“ räägib sõpradest lahku kasvamise valusa loo. Pärast sõbrannade ärakolimist püüab 14-aastane Isabel sõprust igati alal hoida, kuid see ei tundu sõbrannadele eriti korda minevat. Nagu ka kiuslikele klassikaaslastele ja pealiskaudsetele õpetajatele. Asja ei tee sugugi paremaks see, et oma lastelt aina saavutusi ootavad vanemad Isabeli pidevalt tema õega võrdlevad.

Too on kõike seda, mida Isabel ei ole – Preili Perfektne. Isabel jääb oma mõtete ja tunnetega täiesti üksi. Kellelegi ei lähe see korda, keegi ei hooli … Või siiski? Oma muresid foorumi püsiasukatele usaldades hakkab tüdruk uue pilguga nägema seda, mida ta seni on iseenesestmõistetavaks pidanud. Selgub, et sõprusel on mitu nägu ja et toetust võib leida sealt, kust seda oodatagi ei oska.

Kuidas on, kas ennustus läks täppi?

Iseenesest on selle raamatu kirjutamine olnud võrdlemisi pikk protsess. Taustaloo saan kopeerida oma raamatu lehelt:

Idee kirjutada foorumi elust ning seal toimuvast on mul olnud juba väga kaua. Raamat eristub mu teistest teostest sellega, et sedakorda on lool olemas paar väga kindlat prototüüpi. See, kellel on kõige suurem roll, temalt küsisin ka eraldi luba ja õnneks ta oma loa ka andis.

Pealkiri tuli minuni paar aastat tagasi Uus-Meremaal tööle jalutades ning telefonist Eesti Ekspressi lugedes. Vot nii. Ja siis oli vaja oodata, et leiaks ka sobiva loo. Ühel hetkel viisin need kaks asja kokku ning leidsin, et “Lumelinnu surm” sobib mu foorumilooga lausa ideaalselt.

Ja loo algus (või vähemalt see, mis ta oli mu esimeses variandis) jõudis minuni veel kolmandal moel. Pikemalt kirjutasin siin aga lühemalt öeldes leidsin aastate taguse CD ühe vana luuletusega:

Kokkuvarisenud õhulosside
nukra omanikuna
käsin teil kõigil
unistustest loobuda.

Selle hoone
katkenud elulõng
jätab oma jälje ka neile
kes vaid näinud und.

Varastatud hetked
mida nautida sai
Jätke nüüd meelde
niimoodi teha ei või

Hingest rebiti välja tükk
kui varisesid hoone seinad
ja järele jäi vaid sügav auk
ning valusate mõtete hinnad

Ning nüüd pöidlad pihku, et mu lennud (ja laevasõit) Eestisse kulgeksid probleemivabalt ning saaksin septembrikuus raamatut käes hoida, sellesse autogramme kirjutada ja lugejate poole aga teele saata.

 

2 kommentaari “Õige varsti ilmub minu üheksas raamat “Lumelinnu surm”

  1. Palju õnne!
    Uudishimuliku inimesena tahaks aga teada, kuidas sul üldse õnnestub USAst Euroopasse saada? Lende on ilmselt ju väga vähe ja näiteks mu naabermaa Šveits laseb USAst inimesi sisse vaid erandjuhul. Muu Euroopa nõuab vist maandudes kohe karantiini?

    • Õnneks jah mingeid lende ikka liigub kuigi ka neid tõstetakse ringi. Ma tulen SASiga ning algne plaan oli otse Tallinna lennata aga kuna Stockholmi lennud tühistati, pean ringiga tulema – USAst Kopenhaageni, sealt Soome ja Soomest laevaga.

      Eesti kodanikuna ei tohiks sisenemisega probleeme olla. Kui abikaasa kaasa tuleks, siis peaks jah erilubasid jm taotlema, sest ainult USA passiga inimesi ei taheta isegi lennule lubada. Karantiiniga olen nagunii arvestanud, sai isegi Eestis olemise aega pikemaks venitatud, et kogu reis karantiini alla ei kuluks 😀

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s