Disney World 2020 – Epcot

Viimasel, neljandal, päeval külastasime siis ka Disney Worldi viimast parki – EPCOT ehk The Experimental Prototype Community of Tomorrow (eesti keeles homne eksperimentaalne prototüüpide kogukond). EPCOT on ka ainus Disney Worldi park, kus on võimalik soetada alkohoolseid jooke. Kuna pool EPCOTist on maailma erinevate riikide läbilõige, on väga populaarseks mänguks “maailmale ringi peale joomine” ehk üks jook igas riigis. Teoorias ahvatlev aga ülipalav ilm, kallid joogid ning tõsiasi, et ma joon alkoholi äärmiselt harva tähendas, et see mäng jääb minu poolt katsetamata.

Riigid, mis on EPCOTis esindatud: Mehhiko, Norra, Hiina, Saksamaa, Itaalia, Ameerika Ühendriigid, Jaapan, Maroko, Prantsusmaa, Suurbritannia ja Kanada. Need kõik saime ka läbi käidud.

Mehhikost ei ole mul kahjuks ühtegi head pilti aga see oli päris vägev ala. Mu lemmikasi, mida seal vaadata, oli klaasipuhuja tegutsemine. Kui ikka meister oma tööd teeb, võiks seda tundide kaupa imetleda. Sõiduks oli klassikaliste Disney tegelastega paadituur aga üldse ei imestaks kui mõne aasta pärast ootaks seal hoopis filmist “Coco” tuttav keskkond. Kui Mehhiko läbi, liikusime edasi Norra ning muidugi on Norras Frozen!

Epcot 2020 (8)

Elsa ja…

Epcot 2020 (9)

…Anna.

Epcot 2020 (10)

Epcot 2020 (12)

Kas oled üldse Saksamaal käinud, kui sa ei söönud bratwursti ning õunastruudlit?

Epcot 2020 (14)

Meenutab küll mõnda Saksamaa väikelinna, ei saa kurta.

Epcot 2020 (17)

Miniraudtee. Veel üks koht, kus ma võiksin pikalt olla ja passida.

Epcot 2020 (19)

Ameerika Ühendriikide osas on üks päris huvitav “The American Adventure” show. Tehnilises mõttes on see märkimisväärne. Hämmastav animatroonika! Tegelased olid äärmiselt realistlikud ning veelgi märkimisväärsem, kui arvesse võtta seda, millal see show ehitati. Sisu on muidugi teine teema… imalmagus lugu sellest, kui tore on kõikvõimas Ameerika.

Epcot 2020 (20)

Kiire peatus Jaapanis. Lõunasöögiks oli sushi ning jäämaius.

Epcot 2020 (21)Epcot 2020 (22)

Epcot 2020 (23)

Maroko! Kui aus olla, siis see oli üks mu lemmikalasid. Sealne atmosfäär oli nii omapärane, rahulik ja jättis tõeliselt idamaise tunde. Lisaks oli see ka inimtühi, nii et hea koht, kus päikese ning liigse müra eest varju otsida.

Epcot 2020 (24)

Epcot 2020 (25)

Ma ei ole kunagi olnud viirukite fänn aga Maroko poes olles tekkis küll tunne, et tooks selle endaga kaasa. Siiani kahetsen, et ei ostnud.

Epcot 2020 (27)

Tere tulemast Prantsusmaale!

Epcot 2020 (29)

Epcot 2020 (31)

Remy! Üks järgmisi uusi atraktsioone peakski olema sõit Remy’ga. Ei suuda seda ära oodata.

Epcot 2020 (32)

Mina ja Eiffeli torn.

Epcot 2020 (34)

Ja veel pisut Eiffeli torni.

Kanada ja Suurbritannia pidime läbi tormama, et jõuaks teistele atraktsioonidele. Sellest oli kahju aga jääb midagi ka järgmiseks korraks. Tõenäoliselt järgmisel korral alustamegi vastupidiselt, jättes Mehhiko viimaseks. See jätab rohkem aega Kanada, Suurbritannia ning Prantsusmaa avastamiseks. Kindlasti tasub võtta rahulikult, proovida erinevaid snäkke ning miks mitte nautida ühes riigis lõunasööki, järgmises õhtusööki.

Epcot 2020 (37)

Üks vinge sõit viis läbi Disney Worldi kasvuhoonete. Väga huvitav sõit ja sain ka targemaks.

Epcot 2020 (38)

Näiteks ma ei teadnud, et draakonvili kasvab selliselt!

Epcot 2020 (39)

Kahe vaguniga sõiduk oli meie päralt. Võib-olla just sel põhjusel liikus meie sõiduk teistest tunduvalt aeglasemalt. Selle aja peale kui jõudsime atraktsiooni lõppu, oli meie taga juba neli järgmist sõidukit!

Epcot 2020 (41)

Miki Hiiri leiab siin absoluutselt igal pool!

Epcot 2020 (43)

Epcot 2020 (45)

Taimi on võimalik kasvatada ka ilma mulla abita.

Epcot 2020 (46)

Heleroheline salat on taaskord Miki Hiir, tumepunane salat on taustaks. Jällegi, kasvavad ilma mullata.

Epcot 2020 (47)

Vertikaalsed peenrad, mis sõitsid rööbastel ringi. Väga huvitav lahendus.

Epcot 2020 (1)

Mitme seina jagu taimi!

Epcot 2020 (7)

See oli üks lahe atraktsioon – Mission Space. Tõesti lennutas sind justkui kosmosesse! Carlos ütles, et tal ajas see sõit südame tõeliselt pahaks. Ma ei tea, ma nautisin ikka täiega!

Epcot 2020 (2)

Kuulus EPCOTi kera, mille sees asub Spaceship Earth atraktsioon.

Epcot 2020 (3)

Ja sama kera siis, kui õhtu käes ning oli aeg EPCOTist kodu poole liikuda.

Neli päeva Disney Worldis möödus linnutiivul. Tavaliselt ei saaks pooltki nii palju tehtud aga fakt, et inimesi lubatakse sisse piiratud hulgal, tähendas lühemaid järjekordi. Järgmisel korral kunagi tulevikus kui (loodetavasti) ei ole samasugune olukord, saab aga otse minna nendele sõitudele, mida kas ei proovinud või mis meeldisid. Kõik sellised keskpärased kogemused võib vahele jätta.

Disney (ja ka Universali) külastamise eeliseks oli ka see, et seal tõesti pöörati tähelepanu nii maskide kandmisele, käte desinfitseerimisele kui ka piisava distantsi hoidmisele. Ühelt poolt oli jah veider pandeemia ajal teemaparki ronida, teiselt poolt, väga paljudes teistes kohtades (sh tavalised toidupoed) tundsime end tunduvalt vähem turvalisemalt, sest kui inimene otsustab, et koroonaviirus on väljamõeldis ja ta ei pea soovituslikke/kohustuslikke reegleid järgima ei olnud ka kedagi, kes seda sunniks/suunaks tegema. Disneys ning Universalis olid need inimesed olemas.

Igal juhul siis sellised kogemused minu esimesest Disney Worldi külastusest. Elame ja näeme, millal siis järgmine kord!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s