Tagasi Colorados

Florida elu sai läbi ootamatult kiirelt. Nagu see alati läheb – ühelt poolt tundub poolteist kuud võrdlemisi pikk aeg, jõuab nii palju. Aga samal ajal on see aeg justkui hetkega möödas ning praeguseks oleme juba tagasi Colorados.

Tagasisõit kulges veidi teisiti. Esiteks valisime teise tee, teiseks sõitsime kiiremini. Selle asemel et turisti mängida ja peatusi teha, lihtsalt sõitsime. Olime tagasi Colorados kolme päevaga. Alustasime sõitu Orlandost, Floridast, neljapäeval kell kaheksa hommikul ning umbes 1100 km hiljem jõudsime Tennessee osariiki Nashville’i kus siis ka ööbisime. Teisel päeval plaanisime peatuda Kansas City’s aga kuna ilm oli ilus ja jõudu veel jagus, sõitsime paari tunni jagu edasi ja ööbisime Salinas. Päeva kilometraaž jällegi ca 1100 km. Ja kolmanda päeva lõpus paistiski juba Breckenridge. Päevane kilometraaž nii 860 km.

Florida Colorado tagasisõit (1)

Üks nendest vähestest hetkedest, kui pöörasime kiirteelt väiksemale teele.

Florida Colorado tagasisõit (1)

Kogu meie reisi konkurentsitult kõige ilusam puhkepunkt! Asus Tennessees saare peal. Kiire pööre kiirteelt maha ning ohh… saab jalgu sirutada ja vaadet nautida.

Florida Colorado tagasisõit (2)

Kuskil Missouris sai viimaks ometi ära nähtud ka Cleveroni pakiautomaat siinse hiigelketi Walmart poes. Oli uhke tunne küll Bryanile ja ta emale näidata, et näe, see on killuke Eestit.

Ühelt poolt oli see parajalt väsitav sõit. Aga kui otsus tehtud ning ees terendas ilus sihtmärk – kaljumäed ning kodune Breckenridge – tuli lihtsalt sõita. “Õnneks” ei olnud tee peal ka kuigi palju ahvatlusi. Suured kiirteed kulgevad läbi tühjuse. Kõik linnad, kus oleks ehk midagi rohkemat teha, jäävad kiirteedest kõrvale. Aga kui iga kõrvalepõige lisab sõidupäevale nii pool tundi või rohkemgi, kaob isu neid teha üsna varsti ära. Eriti siis, kui eesmärk on lihtsalt kohale jõuda.

Brecki jõudes ei saanud ka lihtsalt magama minna. Kui me juunis Florida poole sõitsime, kolisime oma Alma majast välja ning kogu meie kraam istus ja ootas meid Almas laos. Jõudsime pärast oma pikka sõitu Brecki, laadisime auto Florida asjadest tühjaks ning suundusime Almasse. Selle esimese sõiduga tõime ära asjad, mida ööseks vaja ning mis mahtusid ühe käiguga autosse: voodi, madrats, riiul, teler ning mõned suvalised kastid ja kotid.

Florida Colorado tagasisõit (3)

Endine telerialus leidis koha köögiriiulina. Kiire pilk IKEA veebipoodi ning riiul sai täiendust.

Florida Colorado tagasisõit (3)

Hetke ajel tuli otsus korteri seina kaunistada. Carlos pani üles Mehhiko lipu, mina panin üles Eesti lipu ja Bryan ütles, et ta pole USA üle piisavalt uhke, et lippu muretseda. Võtame siis nii, et USA’t esindab diivani seljatoel olev Texase osariigi lipuga fliistekk.

Nüüd, olles juba nädala jagu tagasi Colorados olnud, on ladu tühjaks tehtud ning kõik asjad oma koha leidnud. Väga hea meel on tagasi olla. Floridas oli tõesti tore ja vinge, aga Colorado on palju rohkem kodu. Kasvõi juba see, et saab normaalselt väljas käia! Õues on soe, aga mitte jube palav. Ja mitte niiske, vaid kuiv. Poolteist kuud Floridas oli suurepärane kogemus. Kindlasti teen paar tagasivaatavat postitust ka. Aga praegu oleme kaks nädalat isolatsioonis, korjame jalutamas käies lilli ning ootame ja vaatame, mis sügis ja talv toovad.

Florida Colorado tagasisõit (2)

Talviti on see suusaraja 4 o’clock alumine osa. Nüüd saab rattaga sõita ning jalutada. Päris veider oli, ma ei ole enne seda ilma lumeta näinud.

Florida Colorado tagasisõit (4)

Koduloomi meil pole, nii et panime rõdule kaks söödamaja lindudele ja ühe söödamaja oravatele. Antud pildil on siis rähn leidnud oravate söögimaja.

Florida Colorado tagasisõit (5)

Nonii, nüüd leidis rähn õige söögimaja. Teine lindude söögimaja, mõeldud koolibridele, jääb paremale.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s