Plaani järgi elamine

Samal päeval kui ma tulin koju teadmisega, et järgmised kaheksa päeva istun tasustatud puhkusel, tegin ma oma märgipäevikusse väikese tabeli. Miks?

Noh, mõnes mõttes oleks jube tore niisama lebotada, lugeda, mitte midagi teha, arvutimänge mängida jne. Samas… kui need kaheksa päeva mööda lähevad, siis kas ma oleksin õnnelik, et ma olen kogu aja lihtsalt vedelenud? Tõenäoliselt mitte. Ühel hetkel uimaksin ma mööda maja ringi ja aina poriseksin kui igav mul on. Igaaaav. Midagi pole tehaaaa. Ja mulle meeldib ristikesi joonistada ning nimekirjas tegevusi maha kriipsutada ehk siis joonistasin tabeli ning lisasin sinna tegevused, mida ma tahaks ideaalis iga päev teha:

sotsdist20200315_181134-02

Keda asi rohkem huvitab ja tahab näha, mis ma veel olen teinud, siis mu Instagrami kasutaja on @estonian.bulletjournal

 • Kirjasulg – mu väike ettevõte, mille alt korraldan kohtumisi aga ka teen kirjatöid klientidele
 • Kirjutamine – poolelioleva raamatu kallal töötamine (1h, 2h või 3h)
 • 1h õues – jalutamine, matkamine, istumine, peaasi et olen õues värske õhu käes
 • Füsiofüsioteraapia harjutused trenni soojendusharjutused
 • Muu trenn – jooga, treeneri antud harjutused (ta lisab iga päev Instagrami treeningkava)
 • Loe – peamine eesmärk on end läbi närida kodus kõrguvast lugemata raamatute hunnikust, Elisa e-raamatu rakendus siinkohal ei loe
 • Kodu koristus – vist ei ole vaja pikalt seletada. Mitte et muidu me ei koristaks, aga hea meeldetuletus koristada ka neid nurki, mida kiire igapäevaelu jooksul ei jõua
 • Bryani aeg – eesmärk see, et me ei istuks terve päev eri elektroonikavahendite taga. Enamjaolt on selleks olnud nutivaba õhtusöök, õhtusöögijärgne lauamäng või koos videode vaatamine
 • Masterclass – olen tükk aega liige olnud aga polnud aega vaadata. Nüüd on.

Kuidas see läinud on? Ütleks et päris hästi. Minu jaoks on selline tabel motiveeriv ja samas näitab ka reaalsust – miks ma ei ole iga päev vähemalt 3 tundi oma uue raamatu kallal töötanud? Kas see on seetõttu, et ma tegin kõike muud oma nimekirjast või seetõttu, et ma istusin Instagramis ja lõin aega surnuks?

Selles osas, ma ei ole endaga liiga karm. Kui mul ei õnnestu iga päev kõike teha, pole hullu. Viimased kaks päeva pole ma näiteks mingit trenni teinud, sest tundsin end tõbisena (sümptomid ei kattu COVID-19 sümptomitega). Raamatu kirjutamisega jõudsin sinnani, et saatsin konstruktiivse kriitika saamiseks (ja surnud kohast edasi minemiseks) Lillele ning kasutan vabanenud aega teiste kirjatööde tegemiseks.

Vahepeal, kui ma tahan kõike teha, jooksen ma oma tavalise probleemi otsa – mul ei ole piisavalt aega! See on muidugi natuke naljakas, sest ma olen ju tööta kodus aga aega ikka pole!

Iseenesest selline plaan mulle meeldib ja sobib, eriti praegustes ebakindlates oludes. Me oleme mõlemad Bryaniga kandideerinud uuele tööle aga ei ole veel tööle saanud. Töötuks ei ole ka õnnestunud end registreerida, sest oleme töötanud välismaal ja peame siinsesse töötukassasse helistama. Aga tahate pakkuda, kui reaalne on üldse löögile saada? Mitte eriti. Nii et me oleme olukorras, kus reedel on palk tulemas aga pärast seda? Vot ei tea millal järgmine kord palka saab. Nii et väga palju ebakindlust ja stressiallikaid, minu märgipäeviku tabel on üks kindel asi. Selle asemel et stressata, mis küll saab ja küüsi närida, võtan ühe sammu korraga ja täidan oma tabelit. Hea viis näha, et kuigi ma olen kodus, ei ole ma lihtsalt kodus, vaid olen aega ära kasutanud. Olgu selleks siis raamatute lugemine, raamatu kirjutamine, trenniga jätkamine või mis iganes muu, mis aitab tervet mõistust säilitada.

3 kommentaari “Plaani järgi elamine

 1. Nutikas süsteem ja see sinu bulleti-värk on ikka nii ilus! Kui palju sa iga nädala lehe kujundamisele aega kulutad?

  • See täiesti oleneb. Enamjaolt teen ma mitme nädala jagu ette ära (praegu on tehtud nt 19. aprillini), kui on pikem vaba auk. Nädalavaade võtab maksimaalselt 15-20 minutit, reeglina isegi vähem. Tihti tegutsen märkmikuga ka muude tegevuste kõrvale – sarja või videosid vaadates, praegu ka Masterclassiga samal ajal.

 2. Pingback-viide: Kuidas USAs toimetulek kulgeb? | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s