Kuidas koroona mu igapäevaellu mürtsatas

Ma siin mõtlesin, et koroonaviirusest ei hakka kirjutama. Nagunii on uudised, blogid ja foorumid seda teemat täis. Ei olnud midagi uut lisada. Siin Summit Countys läksid ka just koolid ja spordikeskused kinni, inimesed tõid poest kärutäitega kaupa koju ning noh sama teema mis Eestis. Ainult et nüüd kirjutan, sest asi läks huvitavamaks. Halvas mõttes.

Lõuna paiku käis üks bossidest meie meeskonna juurest läbi. Jutt oli siis sellest, et ei ole mingit plaani mäge kinni panna, suusakuurort jätkab hooajaga nagu ikka. Mõned muudatused tõstukite kasutamises, et ei pea nt võõrastega sama tõstukit jagama vaid võib nõuda eraldi istumist ja restoranid suleti ja pakuti vaid toitu, mille sai kaasa haarata. Aga üldises plaanis ei olnud plaani midagi muuta. Mõned tunnid hiljem, enne kui päevaks sulgesime, tuli e-mail – kõik Vail Resortsi Põhja-Ameerika kuurordid pannakse kaheksaks päevaks kinni. Alates järgmisest päevast. Selle peale kõlas küll kogu meeskonna suust vist: “MIS ASJA?!”

Esimese hooga emaili lugedes jäi palga kohta käiv kahe silma vahele ja see pani mind küll vanduma. Et alates homsest olen ma tööta? Ja palgata? Lisatöö leidmine ei ole alternatiiv – mitte kuskil ei otsita uusi töötajaid, hea kui olemasolevadki alles saab hoida. Ja kuna ma töötan siis alles teist hooaega, ei ole ma piisavalt tunde kogunud, et haiguspäevi võtta. Selles osas on USA tööturg küll jõhker.

Hea uudis on nüüd see, et leidsime palga kohta käiva lõigu üles – järgmised 8 päeva makstakse graafiku järgi, mis on tore ja mis oli tõeline kergendus. Mõnes mõttes mulle isegi meeldib see. Kaheksa päeva, et saaksin oma uue raamatu kallal töötada? Eesti klientidele artikleid kirjutada? Raamatuid lugeda? Loodust nautida? Pole paha. Halb uudis – mis peale seda saab? Teoorias peaks mu leping kestma 19. aprillini, kuid enamik meist ei usu, et kuurort uuesti (täismahus) avaneb. Ja kui koroona endiselt möllab, on sama lugu – ei saa ka uut tööd otsida. Päris mitmed kolleegid plaanivad selle kaheksa päeva sisse reise ja kasvõi matkama minekut aga ma pole nii kindel. Tore oleks küll, aga kui kaheksa päeva pärast on 100% kindel, et töö on selleks hooajaks läbi, on seda matkamisele kulutatud raha elamiseks vaja. 

töö20200313_174816

Olgem positiivsed. Eile oli kojusõit vot nii ilus!

töö20200314_164435

Muretsesin just uued päikeseprillid, et kevadise palavuse käes vastu pidada. Nüüd võib juhtuda et ei lähegi vaja… Aga vähemalt on olemas ja kuna sain selleks kasutada töö poolt ette nähtud varustuse “taskuraha”, siis ei pea ise maksma. Nii et muidugi on need kõige kallimad päikeseprillid, mis ma kunagi ostnud olen… Loodetavasti kestavad kaua.

Muidugi, teoorias võiks igal inimesel olla ju mitme kuu jagu elamisraha varutud. Ja me töötame selle nimel. Aga nagu Uus-Meremaa postituses kirjutasin, on meil piisavalt “õnne” olnud et säästetud raha millegi hädavajaliku peale ära kulutada. Nälga me muidugi ei jää. Küll leiab mingi lahenduse. Aga paraja põntsu paneb see küll.

Ma loodan, et kaheksa päeva möödudes, isegi kui kuurort ei avane, saan ma tööd koristusmeeskonnas (patrullil on igal aastal ka hooaja lõppedes midagi teha, sildid ja nöörid jne) ning Bryan saab jätkata kõnekeskuses, et aidata neid inimesi, kes on nüüd oma puhkusebroneeringutega hädas. Ja kui need töövõimalused ka kokku kuivavad, vaatab mis pärast seda saab. Nii et jah, selliselt siis jõudis koroona suure mürtsuga ka minu igapäevaellu.

3 kommentaari “Kuidas koroona mu igapäevaellu mürtsatas

    • Loodatevasti see kulgeb kenasti. Siin saadeti minu teada õpilased lihtsalt lisavaheajale. E-kooli ja distantsõppe võimekus on põhimõtteliselt olematu.

  1. Pingback-viide: Kuidas USAs toimetulek kulgeb? | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s