Novembri ootuses ehk kirjutamispagendus

November ongi peaaegu käes. Lisaks sellele, et 1. november algab mul töö Breckenridge’i suusapatrulliga (jeeeeeee!) on november järjekordselt kirjutamiskuu, sest juba seitsmendat aastat võtan osa National Novel Writing Month’ist. Asja teeb huvitavamaks see, et novembris on töö tõttu ka päris korralik koolitus ees ootamas. Täna sain küll teada, et 4.-11. november on vaba, nii et selle nädala jooksul saan loodetavasti tempo sisse ning jõuan ette kirjutada, et novembri viimasel kolmel nädalal kuidagi järjel püsida. Mul ei ole hetkel õrna aimu ka, palju ma pean kodus lisaks õppima jne ehk kui palju aega kirjutamiseks jääb. Selleks, et NaNo edukalt lõpetamise võimalus ehk 50 000 sõna kirjasaamine võimalikult tõenäoline oleks, on korralik eeltöö veelgi olulisem, kui eelmistel aastatel.

20191026_095528-01

Teel Denverisse tegime peatuse Red Rocksi amfiteatris, mis on väga populaarne kontserdipaik. Ja nagu näha, vägagi unikaalses asukohas.

20191026_095540-01

Lisaks kontserditele on see ka populaarne trennitegemiskoht (treppe, mida mööda üles-alla silgata jagub rohkem kui küll) ning aegajalt korraldatakse seal ka välikino.

20191026_100616(0)-01

Kohustuslik “Appi kui nunnud! Vaata!”

Jätkan eelmise aasta NaNo projektiga: “Lumelinnu surm”. Teema, tegelased jm on suuresti samad, kuid ülesehitus vajas korraliku remonti ja sellega olengi tegelenud. Kuna kodus on mu produktiivsus oluliselt madalam, nii et juba enne mõtlesin, et mul on vaja kodust eemale saada. Plaan sai teoks tehtud ja laupäeva öö veetsin Lakewoodis (Denveri külje all) hotellis. Tegelikult sai löödud mitu kärbest ühe kiviga. Kuidas?

  • laupäeval toimus Lakewoodis ka üks kooskirjutamine (või pigem novembriks ettevalmistumine) ja kuna ei ole kindel, et ma novembris ühelegi kooskirjutamisele jõuan, tahtsin vähemalt seal ära käia. 10.30st kuni 14ni istusingi kohvikus ja lasin aga pastakal käia.
  • Bryan viskas mind Lakewoodi, sõitis ise Greeleysse emale külla ning tuli korjas mind järgmine päev hotellist peale.
  • ja muidugi öö hotellis, et ainult ja ainult oma käsikirja ülesehitusega tegeleda (olgu, @inspireerivad_inimesed Instagrami konto võtsin ka üle aga see oligi selliselt planeeritud)

20191026_13273520191027_094121

Võib öelda, et selline väike kirjutamispagendus tasus igti ära. Töötasin läbi terve “Work Your Book”  töövihiku, mis andis veelgi parema ülevaate sellest, mida ja kuidas ma oma loo juures muutma pean. Eriti rahule jäin ma uue kavandatud lõpuga. Tahaks juba selle kirjutamiseni jõuda!

Lisaks sai eelmise aasta NaNo välja prinditud, tükkideks lõigatud ja uue kondikava järgi järjekorda sätitud. Mitmed stseenid leidsid endale uue asukoha ning mõndade tegelaste roll kasvas/kahanes. See ringisättimine oligi kõige tüütum osa ning taaskord lubasin endale, et järgmise loo ettevalmistus on parem. Lihtsalt toimetamine, ülelugemine ning osade asjade muutmine on okei aga ma ei taha nii põhjalikku ümberkirjutamist jälle ette võtta. Muidugi, vaatab kuidas läheb, sest nii “Taeva tühjad tribüünid” kui ka avaldamist ootav “Tagasi sadulasse” läbisid üpris põhjaliku ümbertõstmise. Äkki “Lumelinnu surm” kui kolmas sama saatusega läbiv jutt aitab seda totrat harjumust murda…

20191027_111758

Voodi peal on märkmikud uue kavaga, põrandalt leiab stseenid, mis sobivad selle uue kavaga ning kaardikesed uute ideedega. Vasakul hunnikus on stseenid, mis kas tõesti ei sobinud, või millel on lootust hiljem endale koht leida.

Pärast kohvikus istumist ja enne hotellituppa taandumist käisin ka väljas natuke värsket õhku hingamas. Kui lõpuks parki jõudsin oli see täitsa tore, kuigi jalakäijasõbralikkusest oli tee parki kaugel. Peaks ikka autoga pargiserva sõitma ja pärast siis autoga uuesti koju.

Piltidelt nähtav päikesepaisteline ilm oli täitsa reaalsus. Mul oli teksade ja pikkade varrukatega õhukese pluusiga ikka päris palav! Aga hommikul ärgates oli lumevaip maas.

20191026_152621-0120191026_153653-01

20191027_122505(0)-01

Bryanit oodates aega parajaks tegemas. Lumevaipa on aknast ka näha.

Igasugune selline kirjutamispagendus on täitsa minu teema. Keskenduda aitab nii see, et saan muust elust eemale kui ka see, et olles juba x summa raha kulutanud, peaks selle ka ära kasutama, mitte lihtsalt hotellivoodis vedeledes Instagrammis või Facebookis aega raiskama. Kui nüüd vähegi võimalik, proovin jõuda ka Estes Park’is toimuvale ühiskirjutamisele, mis kestab kaks ööd ja kolm päeva! Kuna ma enne oma graafikut ei teadnud, ei saanud ma endale kohta broneerida, nii et nüüd pean lootma, et keegi alt ära hüppab ja ma koha endale saan.

20191027_161838-01

Pilt kojusõidust ka, sest see oli lihtsalt muinasjutuline! Täpselt ideaalne kogus lund puudel ning see kuidas mäetipud pilve/udu sisse kadusid oli nii kena!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s