Sügisesed uudised kirjanikult

Ma olen tükk aega kogunud erinevaid kirjutamisega seotud uudiseid ning nüüd on vist viimane aeg, et need korraga kirja panna. Alustada võiks muidugi uuest raamatust. Minu kaheksas raamat! Jeee!

2018. aastal ilmunud hobustest ja ratsutamisest rääkiv “Jagatud suvi” saab endale järje! Uus-Meremaa hooaja esimene pool kulus loo viimistlemisele ja parandamisele. Augustis tõmbasin joone alla, saatsin kirjastuse poole teele ning õnneks tuli üsna pea ka positiivne vastus. Raamat peaks ilmuma selle aasta lõpus või siis uue aasta alguses ning (töö)pealkirjaks on hetkel “Tagasi sadulasse”. Endiselt toimub elu ja melu hobuste ning ratsutamise ümber ja peategelasel Sigridil tuleb toime tulla päris suurte väljakutsetega.

20191024_102526-01

Kuidas kirjanik tööle läheb. Üks käsi taskus, teises käes kott, milles on peidus arvuti ja paberid ja märkmik ja veel üks märkmik

Novembris on lootust, et ehk ilmub ka “Medaljoni” kordustrükk. See on küll juba tükk aega veninud aga parem hilja kui mitte kunagi. “Medaljoni” eksemplare on minu käest mitmeid kordi küsitud, kuid seni olen pidanud käsi laiutama. Mida pole, seda pole. Loodetavasti saan juba varsti käte laiutamise asemel raamatu posti panna ja uue omaniku poole teele saata. Ma tõesti loodan, et see jõuab ilmuda 2019. aastal, sest siis oleks ilus ümmargune arv – 10 aastat esimesest trükist ning 10 aastast minu esimesest raamatust.

Mitte raamatutega seotud kirjutamine ehk GO Reisiajakirja uues numbris leidub minu kirjutatud artikkel “Tavatu rongireis Ameerikas”. Eks olen siin ka maininud, et maikuus sai Bryaniga ette võetud üks lahe rongireis ja nüüd jõudis see paberile. Artikli algust saab lugeda siit ning kui tahad edasi lugeda, peab poodi ajakirja järgi minema.

13 Reis märkmikus

Rongiga Seattlest Chicagosse. Võiks veelgi sõita.

Maikuust tulevikku ehk nädala aja pärast algab november ning minu jaoks tähendab see järjekordselt kirjutamiskuud – NaNoWriMo. Uskumatu, et see on juba seitsmes kord, kui ma NaNoWriMost osa võtan! Ja esimest korda olen sel ajal täies mahus USA-s. Ma tõesti tahaksin vähemalt osa novembrist Eestis veeta aga kuna 1. november algab ka tööks vajalik meditsiinikoolitus, ei ole see võimalik. Küll aga proovin nii palju kui võimalik osa võtta siinsetest ühiskirjutamistest, kuigi see tähendab Denverisse või kaugemalegi sõitmist. Homme on esimene sõit ees ning vaatab kas jõuan ka siis, kui november käima läheb.

nano poster

Pühapäeval võib mind leida aga @inspireerivad_inimesed Instagrami kontolt,  kus räägin kirjutamisest ja tutvustan ka NaNoWriMo’t, nii et kes soovib, jõuab sellest veel ka sel aastal osa võtta.

Ning viimane uudis, mida ma julgen vaid sosistada. On lootust, et mu raamat “Vabandust aga mis asja?!” tõlgitakse! Ma ei taha hetkel küll öelda mis keelde (mitte inglise keelde) või millal, sest mingil põhjusel tunnen, et kui ma sellest liiga palju räägiksin, siis kuidagi sõnun selle ära… Aga vaikselt julgen sosistada. Juba see, et keegi tõlkimise vastu huvi tundis on minu jaoks päris suur tunnustus ja kui tõlge ka reaalsuseks saab, oleks see peaaegu et uskumatu.

20191024_102535(0)-01-01

Kirjanik töölt tulemas (tegelikult kõndisin lihtsalt sillal edasi-tagasi, kuni Bryan pilte tegi). Imelised tikandid on vanaema käsitöö ning praegu on selle mantli kandmiseks ideaalne ilm.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s