Hiireke hiireke ehk juhtmeta hiir pole vaid arvutimängu fännidele

Ma isegi ei tea, kaua ma olen mõelnud juhtmeta hiire ostmise peale. Üksvahe mul see ka oli, aga see läks katki, siis ma ei leidnud sobivat ning jäingi juhtme külge kinni. Mõnes mõttes tore ja mugav, aku ei saa kunagi tühjaks, kuid järjest enam hakkas midagi häirima.

Esiteks ruumipuudus. Väiksemal laual, kus niigi vähem ruumi, pean veel jälgima seda, et ma hiire juhtmega midagi pikali ei tõmbaks või jääb juhe mõne mu märkmiku alla kinni. Tüütu.

Teiseks USB pesade puudus. Mu praegusel läpakal on kaks USB pesa ja mingil idiootsel põhjusel asuvad need üksteise kõrval. See tähendas, et kui ma tahtsin ID-kaardilugejat kasutada,  pidin hiire välja võtma, sest kahekesi kõrvuti need ära ei mahu. Ja muidugi olukorrad, kus oleks vaja lisaks hiirele kasutada veel kahte USB pesa nõudvat seadet.

Kolmandaks liiga vähe nuppe. Arvutimängud ei ole enam mu peamine ajaveetmisvahend, kuid mängurihiired kuluksid ära ka teistes olukordades. Kirjutamise juures on igasugused lühiteed positiivsed ning see, et ma pidin kopeerimiseks/kleepimiseks/lõikamiseks klaviatuuri kasutama või hiirel “paremklikk+vastav käsklus” valima, hakkas uskumatult kiiresti pinda käima.

Pärast uurimistööd leidsin, et Logitech MX Master 2S oleks heaks valikuks. Kuna ka poes käies sobis see kõikidest variantidest kätte kõige paremini, oli otsus tehtud. Eestis on kõige odavam hind vist 82 eurot, USAs sain kätte 70 euroga. Muidugi, see pole just odav hiir, kuid ma tõesti loodan, et see tasub ära. Praegu pärast paarinädalast kasutamist ei ole veel pidanud pettuma.

Plussid?

 • laadimine käib USB juhtmega ning laadimise ajal saab hiirt kasutada
 • hiir töötab igasuguse pinna peal, sh klaas. Ehk enam ei ole vaja märkmikku hiire alla toppida, et tööd teha
 • ühildus kas vastuvõtjaga või BlueToothiga
 • kasutamine kuni kolmes arvutis. Hetkel mul ei ole rohkem arvuteid, kuid kasvõi raamatukogus töötades oleks mõnikord kasulik, kui saaks kahe erineva arvutiga tööd teha
 • piisavalt seadistamisvõimalusi

Lisanupud olid üheks põhjuseks, miks ma tahtsin hiire välja vahetada. Tööd tehes on mul väga palju korduvaid tegevusi, mis oleksid otseteedega lihtsamad. Hetkel olen siis hiire järgmiselt seadistanud:

logitechi hiir (1)

 1. tavaline paremklõps
 2. tavaline vasakklõps
 3. automaatne vahekaardi avamine. Algul läksin natuke hoogu ja seadistasin sellele kleepimise käskluse. Avastasin päris ruttu, et tegelikult on mul vahekaardi avamise funktsiooni ka ikkagi vaja…
 4. kerimise kiiruse muutmine. Võimalik et selle muudan ära, sest ma ei kasuta seda piisavalt ning tegelikult piisab rulliku kiiruse muutmiseks ka sõrmega tõmbamisest. Kui muudan, saab uueks funktsiooniks “enter”.
 5. vahekaartide vahel liikumine. Pöidlaga väga mugav kerida.
 6. kopeeri funktsioon
 7. kleebi funktsioon
 8. see on nüüd huvitav asi. Ühe klõpsaka varjus peitub viis võimalust
  1. lihtsalt klõps – kõik aknad töölaua vaates
  2. klõps ja viibe üles – avab uue Wordi dokumendi
  3. klõps ja viibe alla – lõika funktsioon
  4. klõps ja viibe vasakule – avab Hotmaili
  5. klõps ja viibe paremale – avab Kirjasule kausta

See viipamise süsteem on eriti huvitav ja päris hästi ära tasunud. Pean ainult veel harjuma, sest viibe alla kipub päris tihti muutuma viipeks paremale ja viibe üles viipeks vasakule. aga kui täpselt teha, ei ole mingeid probleeme.

Miinused?

Ei oska hetkel ühtegi miinust välja tuua. Jah, hind oli päris krõbe, aga kui hiir kestab mitu aastat ja muudab mu töötegemise mugavamaks, ei ole kõrge hind miinus, vaid lihtsalt paratamatus. Aku peab hästi. Korra olen seda laadinud ja näitab endiselt, et on täiesti laetud. Reageerimise osas ei ole ka täheldanud, et oleks tavahiirega võrreldes märkimisväärselt aeglasem või vähem täpsem. Hiir nagu hiir ikka.

Ta on ka tavahiirest üksjagu suurem, ent mitte liiga kobakas ja kindlasti mitte liiga raske. kobakaks muutub ainult siis, kui kaitseümbrise (ostsin Amazonist) ümber panen, ent väljaspool reisimist pole seda vast eriti vaja kasutada.

Kokkuvõttes võib öelda, et hea ost ja kuigi ma võtsin tohutult kaua hoogu (vist juba eelmine aasta ohkasin, et tahaks juhtmeta hiirt), siis tasus ootamine ära.

 

Üks kommentaar “Hiireke hiireke ehk juhtmeta hiir pole vaid arvutimängu fännidele

 1. Pingback-viide: Minu 2019 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s