Tere Uus-Meremaa, meie oleme talveks valmis

Eelmine aasta lubasime, et see oli esimene ja viimane kord Uus-Meremaale nelja lennuga minna. Edaspidi ainult otselend USA läänerannikult ja jutul lõpp. Viimasel hetkel pileteid ostma hakates pidime muidugi oma sõnu sööma ja rahakotti kuulama. Praegu, Aucklandis hotellis istudes, võib öelda, et selle aasta neli lendu kulgesid hoopis toredamalt. Lausa selliselt, et võiks veelgi. Mis siis erines?

  1. Kindlasti kõige tähtsam oli see, et me ei pidanud ööd lennujaamas veetma. Eelmine aasta oli pärast esimest lendu vaja 8 tundi lennujaamas toolidel/põrandal külitada ja siis sellele otsa veel kolm lendu. Uhh! See aasta sai normaalselt kodus magada ja siis lõunaks end lennujaama sättida.
  2. Seoses eelmise punktiga siis ka see, et ümberistumised olid väga lühikesed. Kõige
    sydney

    Telefon on toas. Mina olen lounge’is istumas ehk foto tuli võtta Instagramist (sellepärast on ka need kleepsud juures). Nüüd võin öelda, et tehniliselt on ka Austraalias käidud.

    kauem ootasime San Franciscos. Vist tunnike või poolteist. Täpselt piisav, et süüa osta, riided mugavamate vastu vahetada ja veits oodata. Los Angeleses oli vahemaandumine täpselt nii pikk või siis lühike, et tulime ühelt lennukilt maha ja kõndisime üle koridori järgmise lennuki pardale. Sydneys oli vahemaa veidike pikem, aga pardaleminek oli ka seal juba alanud, nii et kohe kui me väravasse saime, oligi aeg lennukile astuda.

  3. Ei pidanud pagasit tarima! Eelmine aasta olid meil lennud eri piletitel: Denver-Los Angeles ning siis Los Angeles – Lihue -Honolulu – Auckland pilet. See tähendab, et Los Angelesse jõudes pidime pagasit ootama ning siis suusakotti (23kg), tavapagasit (23kg) ja käsipagasit (8kg) kandes/tirides teise terminali liikuma ja seal uuesti check-ini tegema. Nüüd oli kõik ühe pileti peal ehk andsime pagasi Denveris ära ja saime Aucklandis kätte.
  4. Bryani vigastus. Jah, olgu sellel halval asjal siis hea külg ka. Muidugi on halb, et ta vigastada sai, ei vaidle vastu, aga reisimise tegi see mõnes mõttes natuke kiiremaks. Turvakontrollis sai ettepoole ning neljast lennust kolmel saime ka esimeste hulgas pardale. Seda, mis on meie kogemused lennujaamas ratastooli kasutamisel ning miks me selle kasuks otsustasime (kuigi ta saab ju kõndida) kirjutan mõnes järgmises postituses.
lounge auckland

Päevane vaade lounge’ist. Ootasime tuppa pääsemist ja tegime aega parajaks.

Igal juhul jõudsime Aucklandi täitsa normaalses olekus. Žombindusest oli enesetunne päris kaugel. Ja hotellis ootas tore üllatus. Nimelt otsustati meile tavatoa asemel sviit anda! Ma ei ole vist kunagi varem sviidis ööbinud, nii et kui vastuvõtulauas seda öeldi, siis ma vastasin automaatselt: “Suur aitäh!” aga ei uskunud seda enne, kui tuppa jõudsime. Jap, sviit mis sviit. Kaks tualetti, hiiglaslik vannituba, dušš ja vann, kööginurk, elutuba ja magamistuba. Hotelli bronnides tundsin ma end natuke kehvasti, et nii kalli toa broneerisin (lühidalt selgitades, ma arvasin et näitas hindu Uus-Meremaa dollarites aga tegelikult oli see USA dollarites) aga sviidi eest ei ole kahju seda summat välja käia.

Ja homme siis juba mäe vulkaani poole teele. Sedakorda läheme Ohakunesse autoga. Rongipiletid olid nimelt otsa saanud. Ma reaalselt ei suutnud seda uskuda, sest mis mõttes saab rong olla välja müüdud??? Aga tuleb välja, et saab. Ma ise pakun, et ehk oli lihtsalt internetist eelmüügist ostetavate piletite arv täis saanud aga neile helistamiseni ma ei jõudnudki. Enne jõudis juba sõber pakkuda, et ta ju sõidab ka Aucklandist Ohakunesse ja mahume tema autosse ära. Ma kardan, et äkki ikka ei mahu aga no elame ja näeme. Üks korralik pika tagumikuga Subaru peaks kolm inimest, 4x23kg pagasit + käsipagasi + sõbra enda asjad ju ära mahutama. Vist…

PS: Sain Aucklandis ühe kohaliku sõbrannaga kokku. Tal juba jope seljas ja ütleb, et nii külm on! Mina olin t-särgiga ja vaidlesin vastu, et mis asja, kena karge õhk! Ei olegi enam +30 kraadi! Mõnus ju!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s