Kuidas teistel Eestis käik kulgeb?

Tahaks kohe uurida, et kuidas teistel, kes peamiselt välismaal elavad, Eestis käimine kulgeb? Kas ma olen ainus, kellel on graafik peaaegu et tunni täpsusega täis planeeritud. Sõpradega ja perega kohtumine, sinna vahele veel kirjandusalased kokkusaamised ning muidugi koolides ja raamatukogudes esinemised.

Viimsi koolis

Reede ennelõuna Viimsi Koolis. Foto tegi raamatukogu juhataja Aime

Kolmapäeva hommikul olin näiteks Rapla Kesklinna koolis, seejärel sõitsin Laagrisse sõbrannale külla, siis Lasnakalt läbi ja tagasi kesklinna. Neljapäev oli veidi lihtsam päev, vähemalt olin kogu aeg kesklinna ja vanalinna piirkonnas. Lihtsalt esmalt ühes kohas, siis teises, siis kolmandas ja lõpuks kell kümme õhtul pakkisin kohvikus oma asjad kokku ja otsustasin koju minna. Eestis oleku lõpp läheb jälle kiireks. Pühapäeval Tallinnast Rapla, siis Pärnu ja õhtuks Haapsallu. Esmaspäeval Hiiumaale ja õhtul tagasi Rapla. Teisipäeval Raplast Viljandi külje alla Kalmetu põhikooli, seejärel läbi Rapla Tallinna ning kolmapäeval kell 6 hommikul läheb lennuk.

Iseenesest ei ole see paha, sest jõuab palju tehtud, lugejatega on tore kohtuda jne. Aga pigem ongi huvi, et kui teised Eestis käivad, et kas siis nemad võtavad rahulikumalt või on selline planeerimine ja sättimine tavaline asi.

Praeguse külaskäiguga avastasin veel ühe olulise asja. Tavaliselt liigun ma päris palju rongiga, seekord on aga auto kasutamise võimalus. Ja tõsi, auto olemasolu teeb elu lihtsamaks aga ma avastasin üks hetk, et jäin oma tegemistega natuke jänni. Ei saanudki aru, sest tavaliselt olen alati jõudnud aga siis taipasin – ma ei sõida rongiga. Reeglina saab rongis üksjagu tööd tehtud, tunnike siit ja tunnike sealt ja ongi kõik korras. Autoroolis aga kirjutamisega ei tegele, nii et tunnike tuleb kuskilt mujalt leida. Järgmine kord tean sellega arvestada.

Muidugi on tore Eestis olla. Ainult, et kui saaks pikemalt olla… Loomaaias jõudsin käia ja Tartus ka aga tahtsin veel Vabamusse minna ning Maarjamäe memoriaali juurde ja no veel nii paaris kolmes kohas. Kirusin ka juba Bryanile, et pidime me siis 1. juuni abielluma. Nimelt ma tahan, et oleksime pulma-aastapäeval koos ja juba teist aastat järjest pean seetõttu tagasi USAsse kiirustama. Oleks ette mõelnud, oleks võinud ju näiteks nädalakese hiljem abielluda, nii et saaks need maikuised külaskäigud mõnusalt juunikuusse välja venitada… Eks järgmine kord peab ta siis lihtsalt Eestisse kaasa võtma.

5 kommentaari “Kuidas teistel Eestis käik kulgeb?

  • No ma olen ikka täiesti lootusetu 😀 Selgitab seda, miks ma Google Mapsist kuidagi seda õiget tänavat üles ei leidnud ja sinult aadressi pidin küsima. Ma ikka otsisin sealt Laagri kandist ja no ei leidnud…

 1. Oled veel liiga vähe aega ära olnud, et osata iseendale tähelepanu pöörata 😉 Umbes nii viiendal aastal (ja viiendat korda tagasi Eestis) saime aru kuidas käituda, et peale puhkust poleks rohkem väsinud kui enne.

  Nimelt andsime kõigile sugulastele tuttavatele oma telefoninumbri ning info millal oleme Eestis ja kus elame sel ajal. Kes tundis huvi võis külla tulla, kohtumiste organiseerimine langes õlgadelt. Järgmised 20 aastat sama malli järgi käinud, kõik paksult rahul.

  Teine moment, et oled liiga lühikest aega. Ise olen tavaliselt 6 nädalat, esimesel võtan täiega aja maha. Toon raamatukogust raamatuid, poest head-paremat ja naudin omaette olemist. Samas ei taha väita, et minu mall ainuõige, igaüks peab ise leidma mis meeldib ja sobib relaximiseks kõige paremini.

  • Kõlab täitsa loogiliselt, et ajaga õpib 😀 Seda varianti, et kes tahab, tuleb külla, peab järgmisel korral proovima. Oleks tõesti mõnes mõttes kergem.

   Ma loodan, et kui Uus-Meremaal käimine ära lõpeb (mõne aasta pärast), siis saan Eestis pikemalt olla. Praegu on kahe hooaja vahelt natuke keerulisem näpistada aga mõte sellest, et saaks lihtsalt olla, raamatukogus käia, poest head paremat tuua (ma ei ole ikka veel verikäkki jõudnud süüa!) tundub väga ahvatlevana.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s