Jõulud, mis muud

Igaks juhuks ütlen kohe, et postituse lõpus on pildid Bryani tänasest arstilkäigust. Kui meditsiinitemaatika ei meeldi, siis ära pärast kipsis jala pilti enam edasi keri. Midagi väga hullu ei ole, aga nii igaks juhuks.

Aga alustan ikka jõuludest. Plaan oli, et Bryan katsetab singi küpsetamist (ma ei tea, mida täpselt ta sellega teha plaanis, aga midagi huvitavat) ja lisaks sellele on laual ka ahjukartulid, Poola lihakarnist ostetud verivorstid (tatraga, mitte tangudega) ja äkki teen isegi kõrvitsasalatit. Pärast õnnetust plaanid muidugi muutusid. 24. detsember olin ma pika päeva tööl ning koju jõudes polnud erilist jõudu, et nüüd küpsetama hakata. Seega leppisime lihtsalt sügavkülmast võetud kiirõhtusöögiga: apelsinikana ja riis. Jõulusöögid aga söömata ei jäänud, sest 25. detsember sõitis ka Bryani ema meie juurde ja kuna mul oli vaba päev, polnud mingit probleemi natuke kokata ehk söödud sai nii ahjukartulit, kartulisalatit kui ka verivorsti pohlamoosiga. Ainus asi, mida teha ei jõudnud, oli kali (ma ostsin Eestist kaljaekstrakti kaasa) aga küll millalgi selle ka ette võtab.

jõulud

See oranž ei ole mitte porgand, vaid bataat (maguskartul), mis on eriti laialt levinud just Uus-Meremaal

Kuna mu graafiku tegemiseks kulus mingil x põhjusel mega palju aega, oli mul ka 26. detsember vaba. Samas, egas mul selle vastu midagi väga polnud, sest sain Bryaniga arsti juurde kaasa minna. Opist on peaaegu kaks nädalat möödas ja oleme juba tükk aega mõelnud, et milline see opihaav ikkagi välja näeb. Nüüd nägime selle ära. Lisaks selgus ka see, et haav klammerdati kinni, mitte ei õmmeldud ja ka klambrid võeti täna välja (muide, niitide eemaldamine pidavat olema palju valusam kui klambrite eemaldamine). Lisaks tehti röntgen, veenduti et kõik on ok, lahase asemel pandi korralik kips ja öeldi, et nelja nädala pärast võiks tagasi tulla.

Kliiniku kohta (see oli nüüd jälle uus kliinik, spetsialiseerunud ortopeediale) pole taas ühtegi halba sõna öelda. Töötajad vastasid kõikidele meie totratele ja vähemtotratele küsimustele, julgustasid vajadusel ühendust võtma ning kui Bryanile kipsi pandi ja meie ta emaga ooteruumis istusime, tõi üks töötaja kõikidele ootajatele kooki. Tänutäheks selle eest, et rahvas nii kannatlik oli. Ruum oli inimesi ikka pungil täis, aga eks talvega kaasnebki rohkelt kukkumisi, murde, nihestusi jne. Lisaks oli seal ka väike kohvinurgake, kus sai siis kohvi, teed ja kakao. Mis viga niimoodi arsti juures käia!

Allpool on pilt Bryani kipsis jalast. Tal oli valida valge, roosa, lilla, sinise ja musta kipsi vahel ja nagu näha, valis ta lilla kipsi. Lumehelbed on minu lisand. Bryan jõudis kodus vaevalt diivanile istuda, kui mul juba näpud sügelesid, et saaksin viimaks ometi kipsile midagi joonistada. Hõbedane marker ja natuke sädelust ning veerand tundi hiljem olid lumehelbed valmis. Sädelust pildile ei õnnestunud kahjuks püüda, aga reaalselt on päris kena.

Peale kipsipilti on pildid Bryani (klammerdatud) haavast. Kes seda näha ei taha, võib siin julgelt lugemise lõpetada (või kui soovid kommenteerida, pane silmad kinni ja keri lõpuni).

bryan jalg (6)

Viimane hoiatus!!

bryan jalg (3)

Jala kollasus (nüüd pigem rohekaskollane) ulatub põhimõtteliselt kubemeni. Algul arvasime, et tegu on äkki mõne opil kasutatud puhastusvahendiga aga kui meil ei õnnestunud seda maha nühkida ja see aina kõrgemale ronis, sai selgeks, et tegu on millegi muuga. Tuli välja, et sinikas võib olla vägagi aktiivne! Kuna jalg pidi kõrgemal olema ja Bryan peab endiselt verevedeldajat süstima, pole ime, et gravitatsioon tööle hakkas ja sinikas mööda jalga edasi liikus.

bryan jalg (4)

Kenasti kinniklammerdatud haav. Ma ei tea, kui tavapärane see on, aga mina ja Bryani ema olime mõlemad ninapidi juures, sest no nii huvitav oli. Ja kuigi see näeb väga valus välja, siis Bryan ütles, et põhimõtteliselt ei olnud tundagi, kui klambreid ära võeti.

bryan jalg (5)

Klambrid eemaldati “krõks” ja “krõks” vastavate tangidega. Enne kui kord kipsi kätte jõudis, tõmmati veel plaastrid peale. Me oleksime hea meelega kipsipanekut ka vahtinud, aga väga sõbralikult öeldi, et see ruum on kahjuks liiga väike.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s