50 asja, millest kirjanik võiks blogida: 45 – 50

Aasta lõpuke võiks väljakutsele joone alla tõmmata. Esmalt pean natuke mossitama, sest mul oli postitus juba peaaegu valmis kirjutatud ja siis järsku oli see kadunud nagu tina tuhka. No ei saa aru mis juhtus. Aga mis seal ikka, kirjutan siis uuesti.

45. Jaga lugemismuljeid

Eelmises postituses oli vaja kirja panna valik lugemist ootavatest raamatutest. Viiest raamatust jäi kolm lugemata (“Nääps”, “Eesti avastamine” ja “Viimases kohvris on kodumaa”) aga nende kahe kohta, mis loetud sai, võin siis ka oma arvamust jagada:

  • “Sinu teine elu algab siis, kui sa mõistad, et sul ongi neid ainult üks” -Omapärane kombinatsioon eneseabiraamatust ja tavalisest raamatust. Ütleme nii, et kui seda loeb õige inimene õigel ajal, siis võib sellest väga palju abi olla ning saad põhimõtteliselt koos Camillega ka oma elus muutuseid läbi viia. Selles osas on Camille ikkagi väga “eeskujulik” tegelane, et temaga samastumine poleks keeruline: küll ta vahepeal vihkab neid tobedaid ülesandeid, siis leiab jälle et on tehtavad ning tunneb reaalset edasiminekut, siis jälle pahandab jne.

    Kahjuks (või õnneks) ei ole ma hetkel olukorras, kus rutinoloogi abi vajaksin, nii et vahepeal pidi end ikka lugema sundima ning kokkuvõttes ütleksin, et minu jaoks oli see raamat liiga roosamanna ja idealiseeritud. Samas ma ei imestaks kui nüüd hakkaks rutinolooge tekkima nagu seeni pärast vihma ning kui raamatust saab järgmine “Söö, palveta, armasta” stiilis Hollywoodi linateos.

  • “Poiss, kes seilas tugitoolis üle ookeani” – Alguses selle raamatu lugemine muudkui venis ja venis. Ma ei tea isegi kui kaua ta mul poolikuna seisis, kuu-poolteist kindlasti, aga lõpuks läks lugu käima ja sain end järje peale. Mis selle raamatu puhul tohutult meeldis, oli mittestereotüüpne lähenemine. Lapsed, kes kasvavad emata, isa, kes julgeb abi otsida jne jne. Mingi hetk peaks seda uuesti lugema ja siis juba järjest, mitte pikkade pausidega.
nanolõpp

NaNoWriMo graafik. Kui 50 000 sõna täis sai, sain iseendalt preemiaks Uus-meremaalt ostetud puidust kõrvarõngad.

46. Tuleva aasta avaldamisgraafik

Ühtegi kuupäeva kindlalt paigas ei ole aga mõtteid on küll:

  • “Medaljon” – plaan on välja anda mu esimese raamatu kordustrükk ja tõenäoliselt juhtub see kevadel, kui ma ka ise Eestisse tulen.
  • “Jagatud suvi 2” – ei, see ei jää pealkirjaks aga tööpealkiri on praegu selline meh, nii et ma ei hakka seda välja kirjutama. Selle idee kallal olen ma jõudumööda töötanud vist juba alates eelmise aasta novembrist aga lõppu veel ei paista, nii et kõik oleneb sellest, kui kiiresti ma selle avaldamiskõlbulikuks saan.
  • “Lumelinnu surm” – selle aasta NaNoWriMo projekt, mille mustand on kirjas, kuid mis vajab ka veel putitamist ja nokitsemist. Nagu eelmise raamatugagi, kõik sõltub sellest, kui kiiresti ma selle avaldamiskõlbulikuks saan.

47. Jaga oma žanri autorite Pinteresti tahvleid

Mul on Pinterest küll olemas aga kuna ma seda ei kasuta, siis jääb see idee kasutamata.

48. Raamatud, mille teemaks on mõni püha

Muidugi valin ma jõulud, sest jõulud on lihtsalt kõige lähemalt. Enda raamatutes olen ma jõule kajastanud pigem möödaminnes ja ega tegelikult mulle ka teised jõuluteemalised raamatud nüüd kohe hoobist ei meenu, kuid õnneks lõid kaks teost pähe.

jc3b5uluvana

Kui ma mõtlen jõuludele ja jõuluvanale ja sellele, kus jõuluvana elada võiks, siis just see raamat on minu mõtetele pildi kuju andnud.

9985801520

See ei ole küll jõuluteemaline raamat, aga kohe kui ma teemat lugesin, oli see esimene, mis mul pähe tuli. Ma ei tea miks.

49. Räägi oma lugejatele sellest, kuidas sa oma raamaturiiulit organiseerid

47680379_981705972013693_8789766724359553024_n

Kõige värskem lisa mu raamaturiiulile Breckenridge’s.

Hetkel mingit erilist plaani ei ole. Raamatud on küllaltki laiali. Osad on Eestis aiamaal, siis Eestis vanemate ja vanavanemate juures, paar teost on Uus-Meremaal, üks osa on Colorados Breckenridge’s ja teine osa on Colorados Greeleys. Ehk siis siin ja seal. Kui nüüd aga mõelda sellele, et kuidas ma tahaksin oma raamaturiiulit organiseerida, siis mõte on olemas küll.

Esiteks jagaks ma ära ilukirjanduslikud ja mitteilukirjanduslikud teosed. Mitteilukirjanduslikud raamatud sorteeriksin vastavalt teemadele. Ilukirjanduslikud aga autori nime järgi tähestiku järjekorras. Ja selleks, et oma raamatuhunnikul silma peal hoida ja teada täpselt, mis mul on, kasutaksin Booktome nimelist arvutiprogrammi. Ahh, idee on hea, eks?!

50. Mis olid su lapsepõlve lemmikraamatud?

“Bullerby lapsed” on vist esimesel kohal. See sai ikka üpris kapsaks loetud ja see on siiani selline raamat, mida lugeda siis, kui muu maailm tundub kurb ja kuri. Lisaks Bullerbyle lähevad samasse punti ka paljud teised Lindgreni raamatud. “Meisterdetektiiv Blomkvist”, “Röövlitütar Ronja”, “Vahtramäe Emil” jne jne. Lindgren on lihtsalt mu suur suur suur lemmik.

Ma lugesin muidugi tohutult palju ja meeletult kiiresti. Põhikooli osas oli kohustuslik kirjandus enne läbi, kui seda õppekava järgi üldse lugeda tuli. Näiteks lugesin põhikoolis ka Jean M. Aueli sarja “Maa lapsed”. Väga huvitav oli ikkagi seda telliskivipaksust raamatut eesti keele õpiku alla “peita”. Ja ühel hetkel tuli muidugi ka Harry Potteri sari jm, aga seda enam vist lapsepõlveraamatuks ei loe, sest vanuse järgi olin ikkagi juba teismeline.


Ja niimoodi saigi nüüd see väljakutse läbi. Iseenesest päris huvitav ettevõtmine ja kuigi kõik ideed käiku ei läinud, siis üldjoones loeks ettevõtmist õnnestunuks. Ja kui mul peaks kunagi olema puhtalt kirjaniku blogi, siis võiks need teemad täitsa ükshaaval ette võtta ja igast ideest terve pika postituse valmis kirjutada.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s