Raamatušopingust ja (mitte)töötamisest

Läksime raamatukogus toimunud raamatulaadale ja ma mõtlesin, et leian 2 või 3 või ehk isegi 5 raamatut. Tegelikult läks nii, et vaarusime raamatukogust välja kahe koti raamatutega. Istusime autosse ja ütlesin Bryanile, et täitsa hea valik oli, et isegi John Greeni kõige värskem teos “Turtles all the way down” oli müügil. Bryan vaatas selle peale suurte silmadega otsa: “Päriselt või?” Raamatuid oli nii palju, et tema seda ei näinud. Egas midagi, lippasin tagasi raamatukokku ja ostsin ühe raamatu veel. Vabatahtlikel, kes seal ostu-müügiga tegelesid läks nägu naerule, kui ma jälle raamat käes nende ette ilmusin.

47680379_981705972013693_8789766724359553024_n

Eelnevalt olin paika pannud, et üle 20$ ei taha kulutada. Läks hoopis 49$ aga no selle hunniku eest ei ole see summa mingi patt. Kõik kõvade kaantega raamatud olid 3$ ja pehmete kaantega 2$. Lihtsalt oli superhea valik ja nüüd pole probleemi, millega vaba aega täita. Ja vaba aega mul jagub, sest ma ei saa IKKA VEEL tööle minna.

Vail Resorts’i eeskirjade järgi on vaja kõikidel töötajatel läbida taustakontroll ja seda enne ametlikku töölepingu sõlmimist, koolitustel osalemist jne. Esimese taotluse selle saamiseks esitasin 2 nädalat tagasi aga siis ei olnud mul veel SSN’i ja arvasingi, et see võib kauem võtta. Kolmapäeval esitasin aga teise taotluse, koos SSN’iga, ja ikka ei midagi! Tavaliselt võtab see paar päeva aga minu puhul on see võtnud juba kaks nädalat (kui arvestada esimesest taotlusest). Ja mille taga see kinni seisab? Selle taustakontrolli jaoks oli vaja üles lugeda ka kõik elukohad, kus sa viimase seitsme aasta jooksul elanud oled. Mul neid jagub, sest seitsme aasta sisse mahub elamine Eestis, Uus-Meremaal, Saksamaal, Austrias ja USAs… Nagu ma aru sain, uuriti kõikidest mu endistest elukohtadest kenasti järgi, egas mul mingeid karistusi pole. Ja ainus koht, kes ei ole suutnud neile IKKA VEEL vastata, on Summit County ehk koht, kus ma praegu elan. Palju õnne, eks?

Seetõttu jäin ma ilma võimalusest osaleda uutele töötajatele mõeldud koolitusel, mis algas täna, 7. detsembril. Järgmine koolitus on 17. detsembril. Ja sellest järgmine alles jaanuaris. Kui nüüd teaks, et kõik need Summit County töötajad, kes vastutavad taustakontrolli tegemise eest, ongi varajasele jõulupuhkusele läinud, siis ma läheks ja otsiks lihtsalt jõulu- ja aastavahetuseperioodiks mõne muu tööotsa aga nagu ikka, ei ole mingit infot, millal nad ennast liigutama hakkavad, vaid istu ja oota. Mina muidugi niisama oodata ei oska, vaid rääkisin Bryani emaga, kes uurib asja ja vaatab, kas saab kuskilt kedagi sudida, et sotti saada, mis neil nii kaua aega võtab. Kui ikka mingi taotlus peaks võtma paar päeva ja siis järsku lendab 2 nädalat mööda, no ei ole okei. Aga seni  kuni midagi selgub, pole mul muud kui suusatamine, kirjutamine ja lugemine.

47682616_2399187046789959_4261097656350146560_n

Üks haruldane pilt – mina suusatamas. Kuna tavaliselt suusatan ma siin üksi, siis iseend väga pildile ei püüa. Täna käisime aga koos Bryaniga mäe peal ja kohe oli vaja ära seda kasutada.

 

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s