Veel kord teibitud akendest

Eelmises postituses sai juba mainitud, et pärast akende kinniteipimist ei külmunudki kõrvad enam ära. Nüüd on paar päeva möödas ja efekt veelgi selgem. Oleks võinud termomeetri muretseda, et “enne ja pärast” temperatuurivahe ka numbrites olemas oleks aga kuna seda ei teinud, siis peab enda kogemusi võrdlema.

Enne olid jalas paksud sokid, pikad püksid ja sooja pesu pluus või paks pusa. Lühikeste varrukatega pluusis hakkas põhimõtteliselt koheselt jube külm. Vahepeal võtsin veel fliisteki ümber ja istusin nagu tekki mässitud tõuk. Diivanil istudes oli tuuletõmme eriti selge ning magasime kahe teki all. Küte oli põhja keeratud ja kõige rohkem hirmu tekitaski see, et kui juba -10 kraadiga nii pagana külm on, siis kuidas -25 kraadiga toime tulla? Kütet ju enam juurde keerata ei saa ning talvepükstes oleks ka narr toas ringi kõndida.

Nüüd on jalas tavalised sokid, enamjaolt lühikeste varrukatega pluus. Toas võib vabalt ka püksata olla, sest naljalt enam külm ei hakka. Üks tekk on magamistoast riiulile hoiule pandud ning fliistekid on ka nukralt diivaninurka kägardatud. Küte ei ole enam maksimumi peal, vaid on kas 4 (maksimum on 6) või 3. Vahepeal paneme laeventika tööle ja see siis saadab lae alla kogunenud sooja õhu uuesti allapoole.

Ja ainus, mis me tegime, oligi see, et teipisime mullikile piisavalt laiaks katteks ja katsime lihtsalt kogu aknaava kinni. Praegu oleme selliselt teinud neli akent (kolm elutoas, üks magamistoas). Kui teip otsa poleks saanud, oleks elutoas veel kaks akent teinud aga eks need jäävad siis meie külmade ilmade varuks.

46939409_1599300280216761_3786737717010759680_n

Korra veel siis ka illustreeriv pilt. Vastavalt laiusele 3-5 riba mullikilet ja siis see akna peale. Vasaku akna juures on näha ka kollast teipi – see on tegelikult mu washi teip. Päris teip sai lihtsalt otsa.

Seda, et majas umbseks läheb, eriti ei pelga, sest hoolimata neljast kinniteibitud aknast on meil veel 6 teipimata akent elutoas, 3 teipimata akent üleval istumisnurgas ja üks teipimata aken magamistoas. Ela nagu kasvuhoones, eks ole. Praegu hoian ka sellel silma peal, et näha kuidas teibitud aknad niiskusele vastu peavad. Colorado on ikkagi väga kuiv (keskmine õhuniiskus on poole väiksem Eesti omast), nii et teoorias ei tohiks midagi juhtuda, kuid igaks juhuks panime akna ja kile vahele ka soolaga täidetud soki. Praegu vähemalt ei ole mingit niiskust silma jäänud ja kui ka peaks probleem tekkima, saab alati kuskile kilesse väikese augu teha.

Naljakas, et nii väike ja kiire lahendus elu kohe palju mugavamaks muutis, rääkimata sellest, et ka küttearved on loodetavasti väiksemad. On ikka vahe küll, kas me kütame tervet Summit County maakonda või ainult enda maja.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s