Nädal Ameerikas – tulevasest hiigelkalast akende teipimiseni

Esimene nädal on lennutiivul mööda läinud ja võiks blogi uuesti käsile võtta ning kirjutada natuke sellest ja pisut tollest. Esiteks siis see, et ma ei saa USA passi ja ma ei ole USA kodanik. Seda on päris palju küsitud ja nii ameeriklaste, eestlaste kui ka teiste rahvuste poolt. Olen lihtsalt resident ehk mul on töö- ja elamisluba. Peale 3 aastat ja teatud tingimuste täitmist on mul võimalus USA kodakondsust taotleda, aga sinnani on veel aega maa ja ilm.

Töö- ja elamisloast rääkides, paberimajandusele päris joont alla ei ole veel tõmmanud. Nagu eelmises postituses mainisin, ootan veel SSN-i (Social security number) ja seda päris rohelist kaarti (mis ei ole üldse roheline). Kuna mu riiki sisenemisest on vaevu nädalake möödas, ei ole üht ega teist nii pea oodata.

Minnes töö juurde, siis töökoht on mul olemas. Kahjuks ei saanud ma suusapatrulli ametit, sest kogu paberimajandus jäi lihtsalt liiga hiljaks ning ma ei jõudnud vajalikuks ajaks USAsse. Küll on mul aga olemas suusainstruktori ametikoht. Seda, millal täpselt tööle asun, veel ei tea, sest enne esimest tööpäeva on vaja ära oodata FBI taustakontrolli tulemused (kuna ma hakkan lastega tööle). Natuke naljakas küll, sest seoses CR-1 viisaga  sai just kõikvõimalikud taustakontrollid tehtutd, aga ilmselgelt ei saa neid lihtsalt üle kanda. Kui aga tulemused käes ja on näha, et ma ei ole midagi halba teinud, on töökoht ootamas.

46742266_291353621363786_5914804496470376448_n

Ühel päeval jõudsin juba ka suusatama. Võtsime kergelt ja tegime vaid ca 9km, mis siinsete pikkade radadega ei tähenda just väga palju mäel olemist.

Omaette teema on aga sellega, et ma ka palka saaksin. Sisenedes CR-1 viisaga võin ma koheselt tööle asuda (võrreldes näiteks kihlatu ehk K-1 viisaga, millega ei saa kohe peale riiki sisenemist tööle hakata) aga palka ei saa ma enne kui mul on SSN. Muidugi on võimalik ka sellest mingil moel mööda pääseda, kuid see tähendaks jõhkralt palju tüütut paberitööd. Mulle sobib õnneks ka see variant, et hakkan tööle ja kui SSN lõpuks kohale jõuab, makstakse palk takkajärgi välja.

Elukohast rääkides, elame samas “külas” kus eelmine aasta, ainult et majake on teine. Majake meeldib rohkem, kui eelmise hooaja oma. Esiteks on autole katusealune (mis sest, et nii kitsas, et kõrvalistuja peab enne katusealuse alla pööramist välja tulema), olemas on suur terrass, imeline vaade mägedele, rohkelt panipaiku ja kuidagi hubasem olemine.

46885959_1934057963556034_8659937250345222144_n

Vaade elutoast siis kui väljas möllas torm ja järgmisel hommikul.

Aga alati on mingi aga. Selle maja juures on aga’ks aknad – ühekordse klaasiga ning raam on selline metallist/plastist. Arvestades sellega, et talviti võib siin temperatuur vabalt ka -25 kraadini langeda, pole see just kõige mõistlikum valik. Muidugi, kui omanikud ise talviti siin ei viibi, siis neil pole ju vahet. Meil on – kui ikka diivanil istudes tuul tõmbab ja voodis (aken on peatsi kohal) pea külmetama hakkab, tõmbab vahepeal nina kirtsu küll. Rääkimata kõrgetest küttekuludest, sest tehniliselt kütame ka õhku. Esimene lahendus – ülearune fliistekk akna alumist serva blokeerima – ei toiminud, sest õhuvahet ei jäänud ja fliistekk jäätus akna külge kinni. Proovime siis teist lahendust ehk teip ja mullikile. Ega see väga esteetiline välja ei näe, aga hindame võimalikku kasu rohkem kui silmailu. Valisime välja need aknad, mida me nagunii ei kasuta (st ei tõmba rulood vahepeal eest) ja tõmbasime lihtsalt mullikile üle aknaorva. Seda varianti, et üle raami tõmmata, ei ole, sest ei mahuks. Eks vaatame, kuidas katsetus toimib aga vähemalt voodis lamades oli juba tunda, et enam ei tahagi kõrvad ära külmuda.

46939409_1599300280216761_3786737717010759680_n

Aga et ikkagi maja kiita ka, siis panipaigad on küll siia uskumatult nutikalt ehitatud. Iga väike nurgake on ära kasutatud ja sahtel või kapike tehtud. Lausa lust ja lillepidu oli asjadele oma koht leida. Poole majakese peal on ka selline laealune ruum, kus mahub küll vaid põlvili kõndima, aga seegi on suurepäraseks kohaks, kus mittevajalike asju ladustada. Lisaks on seal meie väike akvaarium, nii et ideeliselt võiks sellest kujuneda selline mõnus tšillimisnurk.

Ahjaa, kaladest rääkides, siis lõpuks panime paika, mis on selle kala liik, kes enne omaette akvaariumisse pagendamist mu kaks lemmikut nahka pistis. Ma ei mäleta hetkel, mis liigi nime all ta meile müüdi, aga igal juhul pidi tegu olema kalaga, kes võib elada koos teiste kaladega. Aga nagu juhtus, hakkas ta oma akvaariumikaaslasi hoopis nahka pistma ning üllatavalt kiiresti kasvama. Kevadel ei saanud veel suurt sotti, et mis ta siis olla võib aga nüüd, kui ta on veel suuremaks kasvanud (ca 25cm pikkune + poised või siis “vurrud”), õnnestus päris kindlalt liik ära määratleda. Suure tõenäosusega on tegu hübriidsägalisega. Kes on kalasõbrad, siis veel täpsemini RTCxTSN (Red Tail Catfish on ristatud Shovelnose Catfish’iga). Muidu tore ja ilus kala küll, aga ta võib vabalt kasvada rohkem kui meetri pikkuseks ja elada mõnekümne aasta vanuseks! Lisaks sööb ta ära kõik teised kalad (ja üldse loomad), kes talle vähegi suhu mahuvad. On inimesi, kelle kala on isegi akvaariumisisustust nahka pistnud. Nii et me ei teagi, mis temaga teeme. Kevadel otsustame, kas proovime suurema akvaariumi üles seada (tegelikult soovitatakse neid isegi tiikides hoida), mis ehk veel mõne aasta kestaks; otsime talle uue omaniku või pistame nahka (nali!).

46951278_362929904469085_285779633452875776_n

Nonii, meie kullake. Kuna ta näeb niivõrd äge välja, siis ma tasapisi hakkan talle andeks andma, et ta kaks mu lemmikut ära sõi. Akvaarium jääb oma sügavusega talle juba pisut kitsaks aga õnneks pikkust veel jagub. Aga kevadeks on see variant väike, mis väike.

2 kommentaari “Nädal Ameerikas – tulevasest hiigelkalast akende teipimiseni

  1. Äge on mõelda, et kõik see sai alguse sellest, et sa läksid kaks aastat tagasi Ruapehule kohvikusse tööle ja sulle meeldis laviinikoerte eest ennast lumme peita 😉

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s