USA elamis- ja tööloa taotlemine – käes!!!!

Kes kogu protsessi lõppvaatust ei taha lugeda, siis istun Tallinna kesklinna kohvikus ja minu kõrval laua peal on pass USA immigrandi viisa kleebisega. Neli tundi tagasi sain selle saatkonnast kätte, ärasõiduni on 10 tundi.

Nii, aga kui nüüd aega natuke tagasi kerida. Kõige hullem kogu selle protsessi juures on ootamine. Eriti siis kui ootamise pikkus võib olla nii kaks päeva, kaks nädalat kui ka kaks kuud. Muidugi tasub alati parimat loota, kuid mina valmistun alati ka hullemaks ehk näiteks maksimaalne ooteaeg, mis võib olla. Nagu eelmises, intervjuud käsitlevas, postituses sai mainitud, siis mind ja viisat jäi eraldama puuduv politseitõend Uus-Meremaalt. Esimese Uus-Meremaa konsulaadile saadetud kirjaga sai selgust, et nüüd panid nad selle ka Eesti poole teele. Teises kirjas uurisin, kas nad kasutasid e-maili või teoposti. Vastust ei tulnud ega tulnud. Vahepeal helistasin juba NVC (National Visa Centre) telefonile, et äkki on neil ikkagi see politseitõend olemas. NVC tüüp kinnitas, et neile ei saadeta midagi. Ma siis kinnitasin omakorda, et mulle öeldi Aucklandist, et just NVC poole mu tõend saadeti. Lugesin talle lausa kirja ette. Eks siis pandi mind korra ootele. Kõne jätkates kinnitati veel kord, et neil ei ole mu politseitõendit, NVC ei aktsepteeri üldse selliseid dokumente ning Auckland pidanuks selle saatma otse vastavasse saatkonda.

Kuna Auckland mulle ei vastanud ja polnud endiselt õrna aimugi, kas ooteaeg on veel paar päeva või veel paar kuud nädalat, läksid Bryan ja ta ema Colorado senaatori kontoris töötava Congressional Caseworker Ryani jutule, et äkki on neil võimalus Aucklandist asja uurida. Etteruttavalt saab öelda, et nende e-mailile vastati koheselt.

Nii kui sai kokku lepitud, et sealtpoolt saadetakse ka e-mail teele, ütlesin päris mitmele, et nagunii kehtib Murphy seadus – kohe kui hakata uue kanali kaudu asja ajama, saan ma nagunii oma viisa kätte. Iseenesest ei oleks see paha kulg aga lihtsalt tunneks end nõmedalt, et ilmaasjata Ryani aega raisatud. Ja no täpselt nii läkski!

Neljapäeva õhtul e-maili vaadates ootas seal kiri Tallinna saatkonnast, millega teatati , et viisa on valmis ja võin alates esmaspäevast järgi minna! Ja noh, nii 10h hiljem tuli ka kiri Ryanilt – Auckland kontrollis järgi, et tõend on Eestisse kohale jõudnud ja sama päeva hommikul kiideti ka mu viisataotlus heaks.

Et jah, oleks päeva või kaks oodanud, poleks pidanud Ryanit tüütama aga ega sel hetkel ei teadnud, et viisa saamine sedavõrd lähedal on. Emotsionaalses mõttes oli see muidugi suurepärane, et ta oli nõus meid aitama ja kirja saatma. Motivatsioon oli siin ikka täiesti jalga lasknud…

Koheselt hakkasin ka lende uurima ning igaks juhuks kirjutasin ka Estravelisse, et neilt pakkumine saada. Ja parim pakkumine tuligi just nende poolt. Parim hind, mis mina leidsin, oli Stockholm-London-Denver 460€. Estravel pakkus Helsinki-London-Denver 350€. Muidugi läheb selle variandiga, mis on 100€ võrra odavam. Ainult et siis polnud enam aega raisata, sest lennule jõudmiseks peangi täna, esmaspäeva õhul, laevaga Soome poole sõita.

 1. Esita I-130 avaldus
 2. NOA1
 3. NOA2
 4. Avaldus jõuab NVC’sse
 5. Juhtuminumber NVCst
 6. Maksa lõivud
 7. Esita vajalikud paberid
 8. NVC case complete
 9. Paberimajandus jõuab saatkonda
 10. Arstivisiit
 11. Intervjuu saatkonnas
 12. Ootan Uus-Meremaa politseitõendit
 13. Viisa passis
 14. Äralend

2 thoughts on “USA elamis- ja tööloa taotlemine – käes!!!!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s