USA elamis- ja tööloa taotlemine – vaktsiinid, uuringud, röntgen ehk kohustuslik arstikülastus

Sellest kuidas ma Eestisse jõudsin, kirjutan millalgi hiljem aga nüüd olen vähemalt mõnda aega kodumaal. Egas puhkuseks väga aega ei jäänud, sest kohe esimesel paaril päeval oli vaja eri ametiasutuste vahet joosta ning muidugi USA elamisloa tarbeks arstil käia. Igasugused tervisekontrollid on viisa saamise tarbeks küllaltki tavalised. Uus-Meremaa Working Holiday Visa jaoks pidi käima kopsupilti tegemas, eelmine aasta pidin tööviisa saamiseks arsti juures käima ja see aasta oli vaja uus kopsupilt teha. USA töö- ja elamisluba ei jää millegi poolest alla.

Nagu eelmises postituses kirjutasin, oli vaja tõendit ka naistearstilt. Läksin lõpuks Fertilitasse, sest see oli ainus koht, kuhu nii lühikese etteteatamisega aja sai. Kui ütlesin, et miks ma tulin (elamisloa tervisetõendi jaoks on vaja naistearsti üldkontrolli), siis oli ta ikka üllatunud küll, sest varasemalt ei ole sellise sooviga visiidile tuldud. Igal juhul sain tõendi kätte ja päev hiljem läksin siis arstivisiidile, kõik vajalikud dokumendid jm näpus.

Algul tekkis väike segadus ja küsimus, kas üldse saan tol päeval arsti juurde minna. Põhjus siis selles, et igal pool andmebaasides olevat ma juba oma uue nimega (esmaspäeval käisin vahetamas) aga pass ja muud dokumendid on ju neiupõlvenimega. Taaskord ei olnud varasemalt sellist olukorda olnud. Minu enda teadmine on aga see, et selline nimemuutus ei tohiks probleeme tekitada, sest väga paljud vahetavad nime ja dokumente just elamisloaprotsessi jooksul, mitte enne. Kui saatkonda mõlemad dokumendid kaasa võtta, ei tohiks probleeme olla. Leppisime kokku, et kui peaks mingeid probleeme tekkima, eks siis annan teada.

Arstivisiit läks täitsa kenasti ja midagi karta ei ole. Kontrolliti nägemist, kirja pandi pikkus ja kaal, võeti verd, käisin röntgenis kopsupilti tegemas, katsuti kõhtu ja esitati muidugi terve hunnik küsimusi (Kas olete tuberkuloosi põdenud? Depressiooni? Uimasteid tarvitanud? ja siis samas vaimus edasi). Omaette teema oli vaktsiinidega, sest tahad või ei, aga mingid vaktsiinid peavad tehtud olema ja kuigi sa oled senini vaktsiinivabalt elanud, ei saa enam süstidest kõrvale hiilida. Mina olen saanud kõik kohustusliku immuniseerimiskava vaktsiinid kätte, aga süstidest siiski ei pääsenud. Nimelt olen ma kooliaegse immuniseerimiskaardi kuskile “turvalisse kohta” hoiule pannud. Sedavõrd turvalisse siis, et ei ema, isa ega mina ise pole seda hoolimata põhjalikust otsimisest üles leidnud. Kuna aga koolieelses terviseraamatus oli punetiste vaktsiin puudu (ju siis sel hetkel kolmikvaktsiini polnud), tehti leetrid-punetised-mumps uuesti. Uuesti tehti ka teetanus, sest ka selle kohta polnud infot (kuigi tõenäoliselt oleks nagunii pidanud uuesti tegema, sest 10a on möödas). Sügisel tehakse tihtipeale ka gripivaktsiin, aga kuna selle sain kätte Uus-Meremaal, polnud nüüd probleemi. Pääsesin ka tuulerõugete vaktsiinist, sest need on mul lapsepõlves läbi põetud. Ausalt öeldes olin ma arvestanud palju rohkemate vaktsiinidega, nii et kaks süsti oli päris hea uudis. Kokku tuli maksta 180€.

Arst ja õed olid aga tohutult sõbralikud ja kogu protsess läks kiirelt ja sujuvalt. Et kui oleks perearsti vaja ja oleks nõus ise maksma, siis täitsa vabalt võiks end just sinna kliinikusse arvele võtta. Nüüd aga jään tulemusi ootama ja järgmine samm on juba saatkond.


 1. Esita I-130 avaldus
 2. NOA1
 3. NOA2
 4. Avaldus jõuab NVC’sse
 5. Juhtuminumber NVCst
 6. Maksa lõivud
 7. Esita vajalikud paberid
 8. NVC case complete
 9. Paberimajandus jõuab saatkonda
 10. Arstivisiit
 11. Intervjuu saatkonnas

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s