USA elamis- ja tööloa taotlemine – case complete ehk jõuame lõpusirgele

Mõnepäevase hilinemisega aga järgmine samm USA elamis- ja tööloa taotlemisel on tehtud. Esimese hooga kahjuks kõiki dokumente heaks ei kiidetud. Nagu öeldud, siis 28. august esitasime dokumendid ja suure üllatusena oli juba 30. august NVC’lt kiri tulnud. Kahjuks ei olnud see ihaldatud case complete vaid nõuti Bryani W2 üleslaadimist ja anti teada, et minu sünnitunnistus ei ole õige sünnitunnistus. Ahah, selge. Ma lähen võtan siis sahtlist järgmise sünnitunnistuse?

Tõenäoliselt tekkis probleem sellest, et kui vaadata infot Travel.State.Gov veebilehelt, siis seal näitab, et Eesti sünnitunnistus peab lisaks kõigele muule olema valgel A4 paberil. Teate milliseid sünnitunnistusi väljastati aastal 1991? Hallikal mustriga kartongil. Kuna aga nõuti just originaalsünnitunnistust, siis just selle ka üles laadisin, sest ega mul toda valgel A4 paberil sünnitunnistust nagunii kuskilt võtta polnud. Laadisin siis sama sünnitunnistuse üles ja kirjutasin ka juurde, et sünnitunnistuse vorm on lihtsalt muutunud selle “mõne” aastaga aga minu sünnitunnistusel on endiselt olemas kogu info, mis seal olema peab (tempel, sünnikoht, vanemate nimed jne). Süda ei andnud siiski rahu ja helistasin NVC’sse, kus tore noormees pärast mu ärakuulamist kinnitas, et tema ei näe probleemi ning lisakommentaaridest peaks piisama.

Igaks juhuks hakkasin samal ajal taotlema ka toda “õiges formaadis” sünnitunnistust (ehk siis lihtsalt uut väljavõtet, mis minu aju jaoks on KOOPIA, mitte ORIGINAAL aga see selleks). Tänu emale kes Raplas õigesse majja lippas, sain selle ka kätte. Ja siis jäin ootama, et oleks näha, kas mu originaal aga vales formaadis sünnitunnistus läheb tänu kommentaaridele läbi või mitte.

Päevad kulusid, nädalad möödusid ja lähenema hakkas mõistlik menetlustähtaeg ehk 3 nädalat. Muidugi tiksus see 3 nädalat ilma ühegi muutuseta täis ning kui ma uuesti NVCsse helistasin, siis öeldi et minu juhtum saadetakse edasi supervisor’ile. Kõik tore ja puha, ainult et supervisor’il on mõistlik menetlusaeg kuni kuus nädalat! Oi ma olin üks tige tige herilane. Et nad ei jõudnud minu dokumente mõistliku menetlusaja jooksul üle vaadata ja nüüd saan preemiaks VEEL KUUS NÄDALAT oodata? No ei ole loogiline aga kahjuks pole ka midagi teha. Kuskil päevake kulus selleks, et ma maha rahuneksin ja lepiksin sellega, et USAsse jõudmine venib pikemaks kui me lootsime. Ma olin raudkindel, et me peamegi selle kuus nädalat ära ootama, nii et nädal hiljem saadud e-mail oli tõeline üllatus – CASE COMPLETE! Ja muide, nad olid heaks kiitnud just selle vales formaadis sünnitunnistuse. Võimalik, et kui oleks kohe alguses selgitavad kommentaarid juurde lisanud, oleks juba 30. august selle kammajaaga lõpetanud aga noh oleksid ja poleksid…

Igal juhul on nüüd vaja jälle oodata. Sedakorda siis intervjuu kuupäeva. See, kui kaua kulub intervjuu kuupäeva teadasaamiseks on tõeline mõistatus. VisaJourney foorumi liikmed olla välja rehkendanud, et lõviosa intervjuudest lepitakse kokku iga kuu esimesel ja viimasel nädalal. See kui kaua sa aga pead oma järge ootama, sõltub ka saatkonnast. Üks vaene kasutaja Gambiast on oma intervjuud oodanud juba 20. juulist… ma loodan, et saan kuupäeva teada oktoobrikuu jooksul ja eriti ideaalne oleks see, kui  ka intervjuu ise toimuks oktoobri lõpus aga elame ja näeme.

Lõpetuseks üks nõme uudis ka. Breckenridge’st saadud suusapatrulli töö jaoks on rong läinud. Kuna mu paberimajandus venib ja venib (saatsin isegi avalduse, et protsessi kiirendada, tuues välja tööpakkumise olemasolu aga kahjuks see avaldus lükati tagasi) ning ma ei saa garanteerida, et oktoobri lõpuks seal olen, pidid nad minu töökohta järgmisele inimesele pakkuma. Kuigi see on nõme, siis ma mõistan seda ning üritan endale meelde tuletada et egas ma see aasta üldse tööpakkumist saada ei lootnudki! Ma tahtsin lihtsalt töövestluse kogemust ja jätkame esialgse plaaniga ehk ma töötan Breckis kas rajaohutuse meeskonnas või suusainstruktorina.

Seni kuni ma intervjuu kuupäeva, seejärel intervjuud ennast ja lõpetuseks viisat ootan, saan Eestis midagi toredat teha ja see on ka tegelikult hea.

 1. Esita I-130 avaldus
 2. NOA1
 3. NOA2
 4. Avaldus jõuab NVC’sse
 5. Juhtuminumber NVCst
 6. Maksa lõivud
 7. Esita vajalikud paberid
 8. NVC case complete
 9. Paberimajandus jõuab saatkonda
 10. Arstivisiit
 11. Intervjuu saatkonnas

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s