Kuus päeva kodus

Laupäeval saab lõpuks ometi tööle! Viimane kord kui ma mäe peal käisin oli nädal tagasi, möödunud laupäeval. Siis tuli torm, mis otsustas terve nädala möllata ja on alles täna vaibumismärke näitamas. Ei jõua ära oodata, et uuesti mäele saaks ja oma silmaga näeks, palju seda lund siis juurde tuli. Tegelikult on see tõeliselt vinge üllatus siia hooaja lõpusirgele, kuid tööd tuleb nüüd lähipäevadel ikka roppumoodi teha. Eks tormipäevadel saab midagi ikka mäel teha, aga mitte kõike. Alles siis kui torm vaibub, saavad lõvisoa töötajatest üles minna ja mäe uuesti töökorda seada. No näiteks liftid on vaja lume alt välja kaevata… Aga eks homme näeb, palju teha jõuti ja paljuga veel aidata saab.

mina ja kalju

Organ Pipes nimeline koht Turoa kuurordis. Kui on piisavalt lund, on seal väga äge aga kui lund napib, on targem eemale hoida, sest koskesid, ojakesi ja kaljunukke, millelt alla kukkuda, on rohkem kui küll.

20180827_155709-01

Väljatulek Organ Pipes’ist tähendab seda, et tuleb korralikult hoogu korjata ja siis nõlva peal välja kulgeda. Kui hoog otsa saab, on vaja lihtsalt ülesmäge astuda (suusatajad) või kõndida (lauatajad).

20180824_152155-01

Ja ega me kogu aeg mäe peal ole! Paar päeva enne eelnevat pilti käisime sel hooajal esimest korda Taupos ning nautisime Wairakei kuumaveebasseine.

Mõnes mõttes polnud see 6-päevane sunnitud sugugi paha. Tegin mõne täieliku puhkepäeva, kus suurt midagi peale lebotamise ja lauamängude mängimise ette ei võtnudki. Osa ajast õnnestus mul aga endiselt tööga täita. Kui oli selge, et mäe peale ei pääse, andsin Eesti klientidele sellest teada ning osa vabast ajast sai täidetud Kirjasule tegemistega. Ja muidugi kirjutamine!

Viimaks ometi jõudsin ma kohvikusse, et jätkata tööd „Jagatud suve“ teise osa kallal. Muidu olen küll kodus jupikaupa teinud aga kohvikus on asjal ikkagi hoopis teine maitse. Lisaks sai nädala alguses loetud ja heakskiit antud peagi ilmuva seitsmenda raamatu (!) “Taeva tühjad tribüünid” küljendusfailile. Tagakaanetekst on ka paigas ja nüüd ootan vaid kaanekujundust. Raamat ise peaks ilmuma sügisel ning loodetavasti õnnestub ajastada nendele nädalatele, kui ma ise Eestis olen. Põnev, põnev, põnev!

jagatud suvi 2

Kohvikuelu

draakon

Saviga mäkerdamine – veel üks asi, mida vabal päeval ette võtta

 

Kirjandusmaailmast veel kaks uudist, millest üks puudutab mind väga otseselt ja teine pisut kaudsemalt:

  • Üks hetk võttis minuga ühendust Estonian World’i ajakirjanik Edith, kes uuris, kas sooviksin Hay festivali muljeid jagada. No muidugi ma soovisin! Meil oli üks väga mõnus ja parajalt pikk Skype’i vestlus ja Edithi kirjapandud intervjuu avaldati Estonian World’i portaalis. Lugeda saab seda ingliskeelset intervjuud siit.
  • Tallinna Keskraamatukogu korraldab 9.–12. klassi õpilastele mõeldud kirjandusviktoriini (R)ajunoor. Vaatasin üle, et mis raamatud nimekirjas on ning leidsin sealt ka kaks enda teost – “Medaljon” ning “Jagatud suvi”! Ei hakka varjamagi, et väga hea meel oli neid pealkirju seal nähes. Kes aga osa soovib võtta (see on vist küll ainult Tallinna noortele), siis rohkem infot saab siit.

PS: Uus-Meremaal algas 1. septembriga kevad nii et ilusat kevade algust!

2 kommentaari “Kuus päeva kodus

    • Eks jah aga loodetavasti pakub noortele huvi! Ja kui ma varem arvasin, et olen noortekirjandusega üpris hästi kursis ja suurem osa ilmunud teostest on läbi loetud, siis nüüd pean arvamust muutma… Võtan aga nimekirja näppu ja lähen Eestisse jõudes raamatukogust raamatuid laenutama.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s