USA elamis- ja tööloa taotlemine – töö on nagu olemas, kui nüüd selle rohelise kaardi ka kätte saaks…

Nonii. Uus ports vajalikke dokumente sai nüüd esitatud ja nüüd tuleb jälle oodata (ja loota). Sedakorda ootame seda, et NVC kõik heaks kiidaks ja ühtegi dokumenti tagasi ei lükkaks. On inimesi, kelle dokumendid on heaks kiidetud mõne tunni jooksul ja on inimesi, kes on oodanud kolm-neli nädalat. Arvestades meie vedamist, kuulume tõenäoliselt teise gruppi aga no pöidlad peos.

Juhtuminumbri saime juuni lõpus. Miks meil nii kaua aega läks, et dokumendid siis üles laadida? Peaegu et kohe selgus ka see, et tuleme Uus-Meremaale. Viisaga seotud erinevad lõivud on ca 385€ ning otsustasime, et ei hakka end miinusesse ajama, vaid ootame ära Uus-Meremaa esimesed palgapäevad ja siis kui end kindlana tunneme, jätkame USA elamisloa protsessiga. Seejärel oli vaja veel dokumente taotleda ja oodata, käia passipilti tegemas jne aga viimaks ometi sai kõik üles laetud.

Bryan pidi edastama oma tuludeklaratsiooni, tõestamaks et suudab mind ülal pidada. Vajalik piir on ületatud ja loodan, et see on ka NVC jaoks piisav, sest muidu tuleb meie taotlusele lisada veel ühe inimese tuludeklaratsioon.

Mina pidin üles laadima:

 • Eesti karistusregistri väljavõte
 • Saksamaa karistusregistri väljavõte (+ selle tõlge ja igaks juhuks siis ka notari kinnitus)
 • Uus Meremaa karistusregistri väljavõte (saadetakse otse saatkonda)
 • Austria karistusregistri väljavõte (seda küll nõuti aga kuna ma elasin Austrias vähem kui 6 kuud, lisasin hoopis kirja, et mul ei ole vaja seda esitada)
 • Sünnitunnistus
 • Abieludokumendid
 • Passikoopia
 • Dokumendifoto (käisin Ohakunes uut fotot tegemas)

Ning et elu huvitav oleks, sain eelmisel nädalal küllaltki ootamatult kirja Coloradost. Kel meeles, siis aprilli alguses käisin seal töövestlusel. Ja täiesti uskumatu – mulle tehti gitööpakkumine! Arvestades seda, et minu eesmärgiks oli lihtsalt näha ja kogeda töövestluse olemust, tähendab tööpakkumise saamine, et eesmärk on mitmekordselt ületatud. Väga äge oli näha ka seda, kui palju siinne meeskond mulle kaasa elab. Boss küsis pea iga nädal, kas olen midagi Breckenridge’st kuulnud ja lõpuks sain öelda, et olen küll ning ainult häid uudiseid.

Aga jah. Nüüd on vaja ajaga võidu joosta. Praeguste plaanide järgi peaksin Eestisse jõudma 21. oktoobril. Kümme päeva hiljem, 31. oktoobril, peaksin aga juba Colorados olema. See jätaks siis 10 päeva selleks, et käia arsti juures (viisa jaoks), osaleda viisaintervjuul, saada (loodetavasti) elamisluba ning osta lennupilet Coloradosse. Seda kas ma üldse saan intervjuu vajalikku ajavahemikku, ei saa ma aga niipea teada.

Üks VisaJourney foorumi kasutaja mainis, et tänu tööpakkumisele võib mul olla alust taotleda seda, et dokumendid saadetakse otse saatkonda (ehk NVC poolne heakskiitmise etapp jääb vahele). Kuna ma aga olen juba dokumendid CEACi üles laadinud, võib selleks liiga hilja olla. Aga uurin selle kohta ja vaatab, mis selgub. Igav igal juhul ei hakka.


 1. Esita I-130 avaldus
 2. NOA1
 3. NOA2
 4. Avaldus jõuab NVC’sse
 5. Juhtuminumber NVCst
 6. Maksa lõivud
 7. Esita vajalikud paberid
 8. NVC case complete
 9. Paberimajandus jõuab saatkonda
 10. Arstivisiit
 11. Intervjuu saatkonnas

2 kommentaari “USA elamis- ja tööloa taotlemine – töö on nagu olemas, kui nüüd selle rohelise kaardi ka kätte saaks…

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s